Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Robett Glover

Robett Glover

Vzpurný lord Pahorku.

Sezóny 2
2016 - 2017

Robett Glover je bratrem Galbarta Glovera a zároveň jeho dědicem. Jeho bratr je lordem Pahorku v Hlubokém lese. Jejich rod se nachází na Severu a už dlouhou dobu jsou vazaly rodu Starků.

Robett má poměrně nabručenou a vzpurnou povahu. Nenechá si jen tak nic líbit, ale pokud ho někdo dokáže přesvědčit o svých schopnostech, tak je ochoten ho respektovat.

Galbart Glover je…

  • bratrem Galbarta Glovera
  • manželem Sybelly Locke
  • otcem Gawena Glovera a Ereny Glover

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Jon Sníh a Sansa Stark shromažďují armádu, aby mohli vyrazit na Zimohrad, který chtějí odebrat rodu Boltonů. Jon a Sansa jezdí po sídlech svých vazalů a žádají je o pomoc. S problémy se setkají na Pahorku, kde se setkají s Robettem Gloverem, který se stal po smrti svého bratra lordem a hlavou svého rodu.

Robett jim řekne, že ještě nedávno jeho hrad okupovali železní. Kdyby nebylo Boltonů, tak by na jeho hradě ještě byli. Robett si tudíž řekne, proč by měl bojovat na straně Starků, když právě Boltoni mu pomohli dobýt zpátky hrad. Jon a Sansa na něj apelují, aby neporušil svou přísahu, ale Robett se na ně vykašle.

Po dobytí Zimohradu se všichni vazalové sekají na Zimohradu. Robett si tu uvědomí svou chybu, odpřisáhne svou věrnost rodu Starků a prohlásí Jona Sněha králem Severu.

sedmá série (Vichry zimy)

Po prohlášení Jona Sněha za krále Severu se Robett začne zdržovat na Zimohradu, aby mu neuniklo žádné důležité shromáždění severských lordů. Jon všem oznámí, že se ze severu blíží armáda nemrtvých, a proto je potřeba, aby se každý muž i každá žena chopili zbraně. To platí i pro mladé chlapce a dívky, což se Robettovi nelíbí, ale Lyanna Mormont mu to rozmluví.

Robett je dále přítomen na každém dalším shromáždění. Není například spokojen s tím, že Jon chce odjet na jih, aby se s Daenerys Targaryen domluvil na těžbě dračího skla, které je pro poražení bílých chodců klíčovou věcí.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
WILLIAM_MOINSPIELD

Frajer.

1.10.2016 | 21:24:30
Morvud

Stejně jako Robb měl Greatjon Umbera, Jon má Glovera. Analogie je patrná, záleží jak se s jeho postavou vypořádají v dalších sériích. Greatjon měl úžasné scénky.

11.7.2016 | 21:40:43
Germaister

Škoda že nepřišel do bitvy ale jinak doufám že to v té další dožene :) Jinak docela sympaták

9.7.2016 | 19:01:04
rockysiburger

Takhle si představuji seveřana! hlas jako po 40 cigárech, ale tak má mluvit seveřan.

9.7.2016 | 18:38:20
Eddard1

No uvidíme jak upřímně myslí tu loajalitu

9.7.2016 | 15:22:36
Ann Taylor

Dobře zvolený Seveřan.

redaktor
9.7.2016 | 13:34:04
komcus

Domítl Starky, ale v posledním díle si u mě polepšil.

čestný člen redakce
9.7.2016 | 12:22:49
Wolfinator1

Jo takhle mají vypadat drsní seveřani, vousy a ten hromovej hlas pecka , že hned nepomohl Jonovi mu nevyčítám, na nějakýho neznámého bastarda a dezertéra hlídky by se většina lidí v reálu vysrala a taky , že jo :D Ale teď veřím, že bude velká opora

9.7.2016 | 12:20:18
Efixan

There's nothing to forgive, my lord..

9.7.2016 | 12:16:09
shootx

Mel vsechny duvody Starky poslat do haje…

9.7.2016 | 12:14:50

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama