Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Rodrik Cassel

Rodrik Cassel

Oddaný služebník rodu Starků, který vyučil mužské potomky bojeschopnostmi.

Sezóny 2
2011 - 2012

Ser Rodrik Cassel je vojevůdce a hlavní vojenský poradce sloužící rodu Starků. I přes svůj vysoký věk je stále výborný bojovník a mečem se dokáže velmi dobře ohánět. Rodu Starků slouží již velmi dlouho, bojoval v povstání Roberta Baratheona a také i po boku svého přítele Eddarda Starka.

Vyškolil Robba Starka, Theona Greyjoye a Jona Sněha v bojovém umění jak nejlépe mohl. Jeho synovec Jory Cassel se stal kapitánem stráží rodu Starků, když Rodrik dosáhl vysokého věku. I přesto, že pochází ze severu, tak je oslovován pane, protože drží rytířský titul.

Rodrik Cassel je…

  • bratrem Martyna Cassela (†)
  • otcem Beth Cassel
  • strýcem Joryho Cassela

první série (Hra o trůny)

Když se objevuje u Zimohradu dezertér z Noční hlídky, Rodrik o tom informuje Neda Starka. Poté při příjezdu krále Roberta Baratheona je jedním z těch, co krále vítají. Když Ned Stark odjíždí do Králova přístaviště a dojde k pokusu o zabití Brandona Starka, Rodrik dokáže rozpoznat vražednou dýku: čepel z valyrijské oceli a jílec z dračí kosti, což není obyčejná vražedná dýka.

Catelyn Stark se rozhodne odjet do Králova přístaviště, aby tuto zprávu oznámila Nedovi. Rodrik ji ale doporučuje doprovod v podobě několika stráží, jinak by mohla přijít k újmě. To ale Catelyn zásadně odmítá, protože by byla lehce pozorovatelná. Proto se Rodrik navrhne jako její osobní doprovod a to už Catelyn přijímá.

Rodrik se ocitá s Catelyn v Králově přístavišti a poté ji také doprovází zpět do Zimohradu. Když mají v zajetí Tyriona Lannistera a jsou přepadeni na své cestě do Orlího hnízda, pomáhá odvracet útoky, z kterých si nakonec odnese lehká zranění. Později, když Robb Stark táhne na Královo přístaviště, doporučuje Catelyn, aby šla vyjednat bezpečný přechod s Walderem Freyem.

druhá série (Střet králů)

Rodrik je přítomen při vyjednávání mírových podmínek ve stanu Robba Starka. Ten jej poté posílá zpět na Zimohrad, aby ochránil jeho bratry Brandona a Rickona před případnými útoky. Když se Rodrik konečně vrátí do Zimohradu informuje Brandona o útoku na Torrehenovu věž. Říká mu, že sice nemá příliš mužů, kvůli tomu, že skoro všechny má Robb, ale že dokáže sehnat dohromady 200 mužů a získat Torrehenovu věž zpátky. Brandon mu jeho plán schvaluje a posílá jej do Torrehenovi věže.

Když tímto Rodrik oslabí počet vojáků na Zimohradu, tak je později Theonem lehce dobyt. Jeho muži poté přivlečou zmrzačeného Rodrika. Ten odmítá Theonovi sloužit a ten jej chce dát do žaláře. Dagmer mu ale radí, ať jej radši na místě popraví, protože by mu Rodrik stejně nikdy nesloužil. Theon se i přes prosbu Brandona a Luwina nechá ovlivnit Dagmerem a popravuje jej.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Dobrý chlap, škoda ho.

webmaster
8.1.2022 | 18:29:11
BixB

Doufám, že se tu objeví popis ze šesté série, kde byl viděn jako mladý. Velmi hodný člověk…

22.7.2016 | 16:54:35
Trepy

svou smrt si hrozně nezasloužil

3.7.2016 | 2:29:55

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama