Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Roose Bolton

Roose Bolton

Hlava rodu Boltonů, sídlící v Hrůzově.

Sezóny 5
2012 - 2016

Roose Bolton je hlavou rodu Boltonů. Tento rod má své sídlo v Hrůzově. Hrůzov se nachází těsně u severních zemí, tudíž je tento rod vazalem rodu Starků. Jedná se o pyšný rod, který má ve znaku muže staženého z kůže. I když byl tento druh mučení v severních zemích zakázán, rod Boltonů je tímto mučením velmi znám.

Roose je znám svou oddaností k rodu Starků, když jako jejich vazal bojoval na straně povstání Roberta Baratheona. Nejvíce se osvědčil v bitvě u Trojzubce, kde hlavně díky Roosemu dokázali zvítězit.

Roose Bolton je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Roose Bolton je jedním z vazalů rodu Starků, proto se účastní tažení na Královo přístaviště. Postupem času se stává pravou rukou Robba Starka. Po bitvě u Volského brodu podává Roose zprávu Robbovi o boji. Bitva byla úspěšná a povedlo se zajmout mnoho Lannisterských důstojníků. Roose navrhuje, ať od nich zjistí plány Lannisterů a to díky jejich metodě mučení, ale Robb mu rozkáže, že se nic takového nebude konat, kvůli jeho zajatým sestrám v Králově přístavišti.

Robb se dozvídá, že byl Zimohrad dobyt Theonem Greyjoyem, proto se ihned rozhodl, že se musí vrátit do Zimohradu a dobýt jej zpět. Roose ho ale upozorňuje, že kdyby se vrátil do Zimohradu, tak to silně ohrozí jeho postup proti Lannisterům, a proto navrhuje, že do Zimohradu pošle svého bastarda, Ramsaye Sněha, který s pomocí několika set mužů získá Zimohrad zpět. Robb s ním souhlasí.

Při další poradě Roose říká Robbovi, že jeho bastard je jen pár dní od Zimohradu. Robb mu říká, ať pošle Ramsaymu vzkaz, že ušetří každého muže Železných ostrovů, kromě Theona Greyjoye, který jej zradil. Poté jejich sezení přerušuje Talisa Maegyr.

třetí série (první část Bouře mečů)

Roose dojíždí do Harrenova spolu s Robbem Starkem. Zde nacházejí pouze ruiny. Později Robb obdrží zprávu o smrti svého dědečka Hostera Tullyho, proto dává Harrenov pod správu Roosemu a cestuje do Řekotočí.

Do Harrenova Locke přiváží Jaimeho Lannistera a Brienne z Tarthu. Roose není potěšen, že Locke Jaimeho zmrzačil, ale Locke nevěděl o tom, že mu nesmí ublížit. Na společné večeři Roose oznamuje Jaimemu, že jej vydá jeho otci, ale pod podmínkou, že mu řekne, že za ztrátu jeho ruky nemůže. Brienne si však nechává na Harrenově pro pobavení svých mužů.

Roose cestuje na svatbu Edmura Tullyho a Roslin Frey. Svatba probíhá v poklidu. Po odchodu novomanželů na lóže Catelyn odhalí, že Roose je oblečen v brnění. Spustí se krveprolití, kde dojde k vyvraždění všech Starků. Na svatbě byl i Robb Stark, kterého sám Roose probodává dýkou se slovy: „Lannisteři posílají pozdravy.“

Za to, že se Roose přidal na stranu Lannisterů a Freyů a zradil tak Starky, byl odměněn titulem strážce Severu a získal pod svou správu Zimohrad, do té doby, než syn Tyriona Lannistera nedosáhne patřičného věku.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Roose přijíždí se svou manželkou za svým synem, který jej vřele přivítá. Roose není spokojen s tím, jak Ramsay naložil s Theonem Greyjoyem, ale ten mu ukáže, že se veškeré mučení vyplatilo, protože vyjde najevo, že Brandon a Rickon Stark jsou stále naživu. Když tohle Roose uslyší, tak řekne Lockemu, že je má najít.

Ramsay dobyje Kailinskou držbu a jde se s tím za svým otcem pochlubit. Ten za Ramsayem nepřijíždí kvůli Kailinské držbě, ale proto, aby z Ramsaye udělal právoplatného Boltona. Nyní už není jeho syn pouhý bastard, ale právoplatný dědic.

pátá série (Hostina pro vrány)

Roose si začíná uvědomovat, že smrt Tywina Lannistera může ohrozit jeho postavení na Zimohradu, proto se mu s Petyrem Baelišem povede sjednat sňatek mezi Sansou Stark a jeho synem Ramsaym. Tím posilní své držení Zimohradu ve prospěch rodu Boltonů. Sansa se k Roosemu chová slušně a to i přes to, že ví, že zradil jejího otce.

Na společné rodinné večeři se Ramsay vytahuje, proto Roose oznámí, že jeho manželka Walda čeká dítě. To Ramsayho umlčí, protože kdyby se jednalo o syna, tak Ramsay ztratí veškeré rodinné dědictví. O několik dní se koná svatba mezi Sansou a Ramsaym, které se Roose pochopitelně účastní.

Armáda Stannise Baratheona je čím dál blíž, proto Roose pošle dvacet svých mužů, aby Stannisovi vypálili stany s jídlem. I když se tato sabotáž povede, tak i tak Stannis pokračuje v tažení, proto na něj Roose a Ramsay táhnou se svým vojskem. Stannisova armáda je rozprášena a Zimohrad je tak opět v bezpečí.

šestá série (Tanec s draky)

Roose není potěšen tím, že jeho syn přišel o Sansu. Sansa hrála v jeho postavení klíčovou roli, protože se jednalo o rozeného člena rodu Starků, díky kterému měli lepší pozici u vazalů. Ramsay si tak musel protrpět menší pokárání, které mu jeho otec udělil. Ramsay má proto zájem Sansu najít, a tak navrhuje, aby poslali své muže na Černý hrad, kde se Sansa určitě nachází. Roose jeho návrh odmítá.

Na Zimohrad přijíždí Harald Karstark, který Roosemu oznamuje, že rod Karstarků stojí na straně Boltonů. Jako důvod uvádí to, že Robb Stark kdysi popravil jeho otce. Následně se Roose dozvídá radostnou zprávu – lady Walda porodila syna, tudíž má Roose nového nástupce. Ramsay se s tím nemůže smířit, a proto svého otce na místě zabíjí.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Parádny a desivý záporák.

webmaster
29.9.2022 | 19:50:16
BixB

Nějak jsem mu „fandil“.

19.9.2016 | 19:08:45
ChloëNoir

Roose je dalším z řady výborných záporáků, kterými se GoT pyšní. Tyran se sadistickými sklony, které jsou ostatně pro celý rod typické. Přesto se mu nedá upřít jistá inteligence a rafinovanost, se kterou se mu dařilo velmi pěkně hrát svou vlastní hru. Není asi divu, že pod tíhou jeho tyranie (a zřejmě i genů)vyrostlo z jeho synátora takové monstrum. Jeho smrt byla v celku poetická (podobnost se smrtí Robba)a dle mého zaslouženě vykonaná právě rukou Ramsayho. I tak je ale škoda další skvěle zahrané postavy.

12.7.2016 | 21:40:19
Trepy

Měl jsem ho rád, ale měl víc vychovávat..

4.7.2016 | 1:55:18
Matěj z Czechie

Tak Roose byl celkem dobrý záporák ale na syna nemá

21.6.2016 | 18:08:06
Socirel

Jde z něj trochu strach, ale je to dobrý záporák.

24.5.2016 | 9:54:39
Marcus Flavius

Hrabě Drákula :-) má co si zasloužil!

17.5.2016 | 2:54:45
Realuke

super villan, ale na synka nemá!

2.5.2016 | 21:45:16
Somebody Special

Hru o trůny hraje skvěle! Sice očekávám, že někdy v šestý sérii umře, ale vedl si fakt obdivuhodně. Věděl přesně, kdy změnit strany.

1.5.2016 | 13:49:34
scroller

Sympaťák s dobrým smyslel pro „hru“

3.4.2016 | 16:33:16
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama