Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Roslin Frey

Roslin Frey

Nejkrásnější dcera Waldera Freye.

Sezóny 1
2013 - 2013

Roslin Frey pochází z velkého rodu Freyů. Je dcerou Waldera Freye, pána pevnosti Přechod a oblasti Dvojčat. Roslin není jedinou Walderovou dcerou, ale jednou z mnoha dcer, které Walder za svůj celý život zplodil.

Většina Walderových dcer je známa svým nehezkým vzhledem, právě proto je Roslin tak významnou dcerou, protože je ze všech Walderových dcer nejkrásnější. Na začátku seriálu je jí 19 let, je tedy ve věku, kdy se může vdát.

Roslin Frey je…

  • dcerou Waldera Freye
  • nevlastní dcerou Joyeuse Erenford, Kitty Frey a sedmi dalších nevlastních matek
  • sestrou Olyvara Freye
  • nevlastní sestrou Stevrona Freye, Lothara Freye, Waldrona Freye, Shirei Frey, Arwayi Frey, Waldy Frey, Derwy Frey, Waldry Frey, Waldera Řeky, Rygera Řeky a mnoha dalších nevlastních bratrů a sester
  • manželkou Edmura Tullyho
  • tetou Waldy Frey, Serry Frey, Sarry Frey, Merry Frey, Janeye Frey, Neyely Frey, Freyi Frey, Marianny Frey a mnoha dalších synovců a neteří

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Robb Stark si přeje obnovit spojenectví s rodem Freyů a starý Walder Frey nemá nic proti, jen požaduje pár podmínek, kterými by se spojenectví stvrdilo. Jednou z podmínek je, že si má Robbův strýc Edmure vzít jednu z Walderových dcer. Když o tom Edmure slyší, tak to ihned odmítá, ale nakonec si to rozmyslí.

Robb s Edmurem míří na Dvojčata, kde si má Edmure vzít Roslin Frey. Edmure se svatby celkem obává, protože ví, jakou pověst mají Walderovy dcery. Když se mu před oltářem zjeví Roslin, tak je ihned rád, že si ji bere, protože je až moc krásná.

Roslin je s Edmurem po obřadu a slavnostní hostině dovedena na manželské lóže, proto se oba dva vyhnou krvavé svatbě. Edmure se stává Walderovým zajatcem a Roslin tak může opět v poklidu žít na Dvojčatech.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Trepy

Kdyby si jí Rob vzal, udělal by líp…

30.6.2016 | 18:23:44
Socirel

Podle mě je adoptovaná.

24.5.2016 | 9:37:24
jajush

Nic tam neudělala, jen je hezká

15.7.2014 | 20:58:20
Wolfinator1

Pěkná holka, ale vlastně si nic nezahrála :D

4.7.2014 | 18:30:53

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama