Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Tormund

Tormund

Kapitán Manceho Nájezdníka. Medovinový král Proklaté díry, Trubač, Lamač ledu, Hromopěst, Medvědí manžel, Mluvčí s bohy a Otec armád.

Sezóny 6
2013 - 2019

Tormund, alias Tormund Obrozhouba, je silný válečník a skvělý bojovník, proto se stal pravou rukou Manceho Nájezdníka. Narodil se za Zdí, proto má s Mancem společné názory a tudíž neměl problém přijmout jeho autoritu.

Tormund je medovinový král Proklaté díry, Trubač, Lamač ledu, Hromopěst, Medvědí manžel, Mluvčí s bohy a Otec armád. Kdyby nebylo jeho, tak by Mance nedokázal vybudovat tak velkou armádu. Je znám tím, že dokáže bez problémů přelézt Zeď.

Jedná se o velkého muže s velkým rezavým plnovousem, takže na první pohled může vypadat až děsivě. Tormund je ale spravedlivý muž a ne žádný barbar, i když na to vypadá. Zároveň je mistrem příběhů. Jeho vyprávění každého upoutá.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Ygritte přivede do stanu Manceho Nájezdníka Jona Sněha, který se začne předklánět před Tormundem, protože si myslí, že je Mance. Tormund se tomu zasměje, ale Mance ho přeruší a začne se s Jonem bavit.

Mance se rozhodne, že se jejich kmeny vydají na pochod. Jejich cesta směřuje k Pěsti Prvních lidí, kde Mance Tormundovi rozkáže, ať vezme Ygritte, Orella, Jona a další muže a vydá se s nimi přelézt Zeď, aby mohli divocí napadnout Černý hrad z obou stran. Tormund je rád, že se konečně hrnou do války.

Tormund jako zkušený horolezec vede skupinu divokých, kteří lezou přes Zeď. Když se jim ji podaří přelézt, tak si to on a jeho skupina namíří přímo k Černému hradu. Cestou narazí na stáje, které se rozhodnou přepadnout. Když chytnou chovatele koní, tak jej má Jon zabít. On to ale nedokáže, tak Tormund podpoří Orella a strhne se bitka, během které zemře Orell a Jon ujede pryč na koni. Tormund poté pokračuje ve velení a vede divoké k Černému hradu.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tormund se utáboří se svou skupinou divokých někde na jih od Zdi a stále nemůže pochopit, jak nemohla Ygritte zabít Jona Sněha. Po chvíli přijdou do tábora Thennové, které vede Styr. Mance jim dal za úkol spojit se s Tormundem, aby mohli společně plenit vesnice.

Tormund vede útok divokých, kteří dorazí do malé vesničky, kde všechny zavraždí. Naživu nechají jen malého chlapce, kterému řeknou, ať jde varovat bratry Noční hlídky na Černém hradě, že se k nim blíží divocí. Další přepadenou vesnicí je Moleovo městečko. Zde opět pobijí celou vesnici a míří k Černému hradu, kde čekají na signál Manceho Nájezdníka, aby mohli zaútočit.

Když konečně zazní signál, tak divocí napadnou Černý hrad. Tormund pobije pěknou řadu bratrů Noční hlídky a poté čelí Alliserovi Thornemu. Tormundovi se jej nepovede zabít, ale jen zranit. Když se děj bitvy obrací ve prospěch Noční hlídky, Jon Sníh se rozhodne již osamoceného Tormunda zajmout.

Tormund je nyní v zajetí na Černém hradě, kde jej mistr Aemon léčí. Když jde Jon Sníh za ním a říká mu, že je konec, Tormund mu říká, že ho Ygritte opravdu milovala.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tormund sleduje, jak jeho dlouhodobý přítel Mance umírá. Následně k němu do cely přichází Jon, který s ním začne diskutovat o tom, co probíral s Tormundem. Nabízí mu půdu na jih od Zdi a možné spojenectví s armádou Stannise Baratheona.

Tormund si to po čase rozmyslí a řekne Jonovi, že se s ním spojí, pokud s ním popluje do Tvrdodomova, kde jsou zbývající divocí. Jon souhlasí, propouští Tormunda z jeho cely a na Stannisových lodích se plaví do Tvrdodomova.

Po příjezdu se setkávají s Pánem kostí, kterého Tormund ihned uzemní. Na schůzce všech hlav divokých se domlouvají, zda přijmou nabízené území na jih od Zdi. Tormund stojí na Jonově straně a divocí Jonovu nabídku nakonec přijmou. V tom však Tvrdodomov napadne horda nemrtvých, proto všichni prchají pryč. Cestou je mnoho divokých povražděno. Ti, co přežili, se přes Černý hrad dostávají na jih. Mezi přeživšími je i Tormund.

šestá série (Tanec s draky)

Tormund se s ostatními divokými vrátí na Černý hrad a postará se o zrádné bratry Noční hlídky. Divocí se na hrad vrátili kvůli tomu, že je Eddison Tollett požádal o pomoc. Na Černém hradě totiž došlo k vraždě Jona Sněha.

Jon je přiveden zpátky k životu a Tormund je rád, že se se svým přítelem opět setkává. Brzy se Tormund zakouká do Brienne z Tarthu, která na Černý hrad přijede po boku Sansy Stark.

Sansa a Jon se domluví na tom, že společně dobyjí Zimohrad, který jim sebral Ramsay Bolton. K tomu však potřebují armádu, a proto jdou nejdříve za divokými, které Tormund přesvědčí o tom, že právě Jona stojí za to následovat. V nadcházející bitvě bastardů Tormund bojuje statečně a podaří se mu dokonce zabít Malého Jona Umbera. Po bitvě, díky které Jon získal Zimohrad, se nachází na shromáždění všech vazalů rodu Starků a je nucen poslouchat poznámky vůči divokým.

sedmá série (Vichry zimy)

Na shromáždění severských lordů Jon, nový král Severu, věnuje Tormundovi do správy Východní hlídku, kam Tormund za pár dní odjede. Ještě předtím se však setká s Brienne, které dá opět najevo, jak moc po ní touží.

Za několik týdnů se Jon vydá na Východní hlídku, kde Tormundovi řekne o svém plánu. Tormund mu řekne, že s ním rád půjde za Zeď pro nemrtvého, ale zároveň ho informuje o zajatcích, které se mu podařilo chytit. Mluvil o Sandorovi, Berikovi a Thorosovi.

Skupinka odvážlivců se vydá za Zeď, kde se nejdříve musí vypořádat s nemrtvým polárním medvědem a následně i se skupinkou nemrtvých. Jednoho z nich se jim podaří polapit, ale uvíznou na zamrzlém jezeře, kde je obklopí nemrtví. Tormund během bitvy málem přijde o život, ale všechny zachrání Daenerys, která jim přiletí na pomoc.

Po výpravě Tormund zůstane společně s Berikem na Východní hlídce, kterou náhled přepadnou nemrtví v čele s Nočním králem. Zeď padne díky drakovi, na kterém Noční král přiletěl, a proto se celá Východní hlídka promění v prach. Právě kvůli tomu nevíme, zda Tormund přežil pád pevnosti.

osmá série (Sen o jaru)

Tormund nakonec přežil pád Východní hlídky a společně s ostatními dorazil do Posledního krbu, kde zjistil, že tu Noční král byl již před nimi. Po spatření hrozivého masakru z první ruky se vydal na Zimohrad, kde tyto špatné zprávy oznámil Jonovi. Všichni se následně začali připravovat na bitvu, přičemž Tormund trávil čas ve velkém sále, kde ostatním pověděl o svém původu.

Během bitvy se mu podařilo pobít velké množství nemrtvých, a proto nakonec patřil mezi živé. Po bitvě začal jako jeden z prvních slavit, přičemž si často utahoval z Jona, že ho viděl létat na drakovi. Kromě toho se během hostiny pokusil získat srdce Brienne, ale nepovedlo se mu to. Nic ho však neodradilo od toho si povyrazit s jinými ženami, které se mu nabídly samy.

Tormund se následně vrátil do oblasti za Zdí, přičemž během odjezdu řekl Jonovi, že i on by se tam s ním měl vrátit, protože má v sobě pravý sever. Jon se však vydal na jih, kde byl po smrti dračí královny zavřen do vězení. Nový král ho za jeho činy nakonec poslal na Černý hrad, avšak když tu Jon narazil na Tormunda, tak se společně s ním vydal dál na sever.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Whitewolf114

Můj miláček!! Po Jonovi nejoblíbenější postava. Je na něm hrozně krásný, jak moc zbožňuje Jona, jeho malou vránu ♥ Jeho obdiv a věrnost k němu je víc než dokonalá a jsem šťastná, že ho Jon má. Brienne ho pohledem pořád odmítala, ale kdo by si nezamiloval takovýho vtipnýho a věrnýho divokýho?

14.10.2022 | 23:45:19
Lady Adeline

Chlapik polibeny ohnem kdo by si ho nezamiloval teda bohuzel krome Brienne ta ho poslala do friend zony a rozhodla se pro krasavce z jihu ;-)

2.6.2019 | 1:01:38
PAIN2k18

super postava, zábavný a tak ďalej ale najviac ma potešilo keď sa stretol so Sandorom :D a celkovo ten diel kde sa dali dohromady moje dosť obľúbené postavy :) …dúfam že ten útok prežil lebo patrý medzi mojich naj :)

11.2.2019 | 2:19:12
Vlastakrabsova

Doufám, že bude žít. Zábavná postava.

4.11.2018 | 17:35:15
jirkammm

doufám, že ten nájezd NK a WW na Zeď přežil, bez něj by osmá řada byla o dost ochuzena

31.8.2017 | 9:49:00
ProsteClovek

Fajn chlapík

28.8.2017 | 21:54:27
Crixus2204

Vtipná postava, která mě neskutečně baví. Snad bude jeho život dlouhý a třeba přesvědčí i Brienne :-D.

28.7.2017 | 13:38:10
DK666

:D

10.7.2017 | 19:03:45
Stetka Matky Drakov

Tak toto je pán :D

2.5.2017 | 23:56:23
JustEllie

Miluju, jak se dívá na Brienne :D shipuju je

17.4.2017 | 12:32:12
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama