Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Tyene Písek

Tyene Písek

Nejkrásnější dcera Oberyna Martella, která to umí s dýkami.

Sezóny 3
2015 - 2017

Tyene Písek je třetí nejstarší dcerou z celkových osmi dcer Oberyna Martella. Její matkou je Ellaria Písek, kterou si Oberyn nikdy nevzal, proto je Tyene, společně se svými třemi nevlastními a čtyřmi vlastními sestrami, oslovována podle svého nemanželského původu jako Písek.

Po svém otci zdělila bojové umění, které nejvíce prokazuje v boji s dýkami. Zároveň se hodně vyzná v jedech, které její otec také velmi dobře ovládal. Oproti svým sestrám se chová klidně, ve skutečnosti tak ale zakrývá svou prohnanost a mazanost. Zároveň o sobě prohlašuje, že je velmi krásná a každý muž, se kterým se setká, to o ní musí říct.

Tyene Písek je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Ellaria Písek touží po pomstě svého zesnulého milence Oberyna Martella, proto svolává jeho dcery, aby společně vymyslely plán pomsty. Všechny svolané dcery Tyene, Obara a Nymeria se shodují na tom, že touží po pomstě, proto spolu začnou vymýšlet plán. Nejaktivnější z těchto tří dcer je Tyene, která je dcerou Ellarie, proto po setkání se svou matkou ihned oznamuje, že se zúčastní čehokoli, co její matka vymyslí.

Všechny se nakonec dohodnou na tom, že unesou a zabijí Myrcellu Baratheon, která si má vzít prince Trystana, čímž by dokonale pomstily svého otce a zároveň tak ublížily rodu Lannisterů. Pokus o útok je však zhacen Jaimem a Bronnem, kteří se zrovna pokusí Myrcellu zachránit. V tomto souboji se ukáže pravé bojové umění všech Písečných hadů. Konkrétně Tyene zde bojuje s Bronnem, který ji sice porazí, avšak Tyene se povede Bronna alespoň pořezat.

Boj je ukončen kapitánem stráží Areo Hotahem, který všechny účastníky zavře do vězení. Zde si Tyene často zpívá a poté se dohaduje s Bronnem o tom, kdo je nejkrásnější ženou ze všech žen, co viděl. Bronn tvrdí, že viděl velmi krásné ženy v Králově přístavišti, proto jej Tyene začne svádět, aby o ní řekl, že je nejkrásnější ženou.

Bronn postupem času začne podléhat své ráně od dýky, která byla pomazána jedem. Bronn tak konečně přizná, že Tyene je nekrásnější ženou, a tak mu dává protijed, díky kterému Bronn nezemře. Poté jsou všichni z vězení propuštěni, protože Doran a Jaime se domluvili na kompromisu.

šestá série (Tanec s draky)

Tyene je se svou matkou ve Vodních zahradách, kde doprovází svého strýce Dorana. Když mu přijde dopis, kde stojí, že byla Myrcella Baratheon otrávena, tak je Ellarií a Tyene přepaden. Tyene zezadu zabije jeho osobního strážce Area Hotaha a Ellaria probodne Dorana, čímž nastolí svou vládu v Dorne.

Tyene je společně se svými sestrami a matkou ve Vodních zahradách, kterým vládnou. Jednoho dne je přijde navštívit Olenna Tyrell, které umřela celá rodina. Olenna hledá v Dorne spojenectví, a proto jí ho Ellaria a Oberynovy dcery nabídnou.

sedmá série (Vichry zimy)

Tyene jede se svou matkou na Dračí kámen, kde se Daenerys Targaryen a její spojenci domluví na dobývání Západozemí. Daenerys rozhodne o tom, že Ellaria popluje se svou dcerou a jejími nevlastními sestrami do Dorne, kde shromáždí svou armádu.

Do Dorne však nikdy nedoplují. Cestou Tyene ukazuje, že je maminčiným mazánkem, kvůli čemuž se jí její nevlastní sestry posmívají. Následně je však jejich loď přepadena flotilou Eurona Greyjoye, který Tyene a její matku zajme.

Tyene dojede do Králova přístaviště, kde ji Euron předá královně Cersei. Ta ji společně s její matkou vsadí do žaláře, kde Tyene otráví. Tyene tak pomalu umírá ve své cele, zatímco její matka je nucena se na ni dívat.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Blbá trúba, ale bola sexy.

webmaster
8.11.2022 | 20:46:08
Lojzík

Nejkrásnější žena. Micka totoc.

14.10.2018 | 21:17:51
laudav

scitani muzi davaju prednost inteligencii zeny pred krasou

20.8.2017 | 1:07:14
mar.st

Kočka ;)

3.8.2017 | 10:19:47
Sandviper

Nejkrásnější žena v celých sedmi království.

5.5.2017 | 20:45:18
Tugau Makouvov

tahle je z těch třech nejhorší

6.7.2016 | 23:57:35
Trepy

Tyhle tři postavy nesnáším.

30.6.2016 | 18:31:13
Woodag

za ty hezky prsa :)

23.5.2016 | 0:25:45
Spiker

Miluju jí, nejkrásnější herečka v seriálu! Skvostná a ví o tom.

14.5.2016 | 21:41:03
Vinstor

Vlasy ako chlapec, príšerná herečka… Kozy dobré.

9.5.2016 | 10:18:10
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama