Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Tyrion Lannister

Tyrion Lannister

Polomuž, mladší bratr Cersei Lannister a Jaimeho Lannistera. Má smysl pro spravedlivost. Přezdívaný Skřet.

Sezóny 8
2011 - 2019

Tyrion, zvaný též Skřet, je mladším bratrem sera Jaimeho Lannistera a královny Cersei Lannister a tudíž je třetím dítětem Tywina Lannistera. Otec Tyrionem pohrdá, jednak proto, že se narodil jako lilipután, jednak protože jeho manželka Joanna, Tyrionova matka, zemřela při jeho porodu (za což jej nenávidí hlavně jeho sestra Cersei).

Tyrion je přesným opakem svého staršího bratra Jaimeho, krásného a udatného Králokata. Co ale Tyrion nepobral na výšce a síle, snaží se dohnat rozumem. Je velmi sečtělý a inteligentní. Ke svým nepřátelům dokáže být až neobyčejně krutý, zároveň ale sympatizuje s těmi, kdo jsou společností stejně opovrhováni jako on.

Každý polomuž by byl po narození vhozen do moře, protože je takový syn k ničemu. Tyrion se narodil do mocného a bohatého rodu, a tak mu byl jeho život ponechán, aby z něj vyrostl správný Lannister.

Když mu bylo šestnáct let, tak se oženil s Tyshou. Nevěděl však, že je to prostitutka, kterou najal jeho bratr Jaime. Když se tohle dozvěděl jejich otec, začal Tyriona opět odsuzovat. Tyrion měl totiž vždycky slabost pro ženy a pití.

Tyrion Lannister je…

první série (Hra o trůny)

Tyrion jede společně s královskou výpravou do Zimohradu, kam si jede Robert Baratheon pro nového pobočníka krále, starého přítele Eddarda Starka. Když dojedou, tak si to Tyrion zamíří ihned do místního nevěstince, kde si užívá s prostitutkou jménem Ros.

Když Brandon Stark spadne z věže, Tyrion rozkáže svému synovci Joffreymu, aby šel vzdát hold jeho rodině, protože se to od něj očekává. Poté se královská výprava vrací do Králova přístaviště a Tyrion se na rozcestí vydá společně s Benjenem Starkem a Jonem Sněhem na Zeď, aby se mohl „vymočit na druhou stranu Zdi“.

Cestou se s Jonem spřátelí, protože s ním má mnoho společného. Na Černém hradu se Tyrion seznámí s náborářem Noční hlídky Yorenem, se kterým se následně vydá do Králova přístaviště pro nové rekruty.

Na cestě se zastaví v Hostinci na rozcestí, kde se právě nachází i Catelyn Tully. Tyrion ji pozná a Catelyn jej s pomocí svých vazalů zajme za pokus o vraždu jejího syna. V zajetí jej převáží do Orlího hnízda za svou sestrou Lysou Tully. Tyrion se stále snaží Catelyn vysvětlit, že se nepokoušel zabít jejího syna, ale ta mu nevěří.

Po příjezdu do Orlího hnízda jej Lysa obviní a zavře do vězení. Tyrion je po čase předvolán opět před Lysu a požaduje boží soud. Lysa mu vyhoví, ale Tyrion nemůže bojovat, protože je polomuž, a tak místo něj bojuje žoldák Bronn, který se pro něj rozhodl obětovat svůj život.

Bronnovi se podaří zabít svého oponenta, sera Vardise Egena, a tak je Tyrion na svobodě. Bronna najme jako svého osobního strážce a cestuje s ním za svým otcem Tywinem. Cestou jsou přepadeni horskými kmeny, ale Tyrionovi se podaří je usmlouvat a ti se společně s ním vydávají za Tywinem.

Po příchodu Tywin není příliš nadšen tím, že Tyrion dovedl horské kmeny k němu do stanu a také mu nadává, že kvůli němu musel začít zbrojit. Tyrion požaduje, ať Tywin ovládne Orlí hnízdo, čímž by se v této oblasti staly vládci horské kmeny. To Tywin ale neudělá a místo toho je pošle do bitvy proti Starkům.

Před bitvou Bronn objedná Tyrionovi prostitutku Šae, aby si užil svůj možná poslední večer. Druhý den se koná bitva, Tyrion vyjde ze stanu a je ihned omylem omráčen jedním z vojáků Lannisterů, čímž se bitvy ani nezúčastní.

Tywin se má stát pobočníkem nového krále Joffreyho, ale nemá na to čas, a tak pověřuje svého syna Tyriona, aby jej zastupoval, což je pro Tyriona obrovská čest. Tyrion si s sebou bere i Šae jako svou tajnou milenku.

druhá série (Střet králů)

Tyrion přijíždí do Králova přístaviště a není zrovna příjemně přivítán, protože se počítalo s tím, že přijede jeho otec Tywin. Nejvíce jím samozřejmě opovrhuje jeho sestra Cersei, která by na jeho místě raději viděla svého otce.

Varys přijde na to, že má Tyrion v Králově přístavišti tajnou milenku, ale překvapivě to nikomu neříká. Tyrion si k sobě pozve velitele Městské hlídky Janose Slynta a pošle jej na Černý hrad, protože nechce mít ve své blízkosti někoho, kdo zradil předešlého pobočníka krále. Novým velitelem Městské hlídky se tak stává Bronn.

Tyrion udělá z Šae služku Sansy Stark, aby nebyla odhalena. Následně Tyrion začne pátrat po tajném informátorovi, který donáší všechny informace královně. Vzejde z toho, že jím je velmistr Pycelle, kterého Tyrion zavře do vězení.

Joffrey se rozhodne veřejně potrestat Sansu Stark za to, že její bratr vyhrává všechny bitvy, ale naštěstí jej Tyrion zastaví. Poté pokračuje v oslabení královniny moci, když na svou stranu získá jejího milence Lancela Lannistera.

Tyrion už ví, že na město zaútočí Stannis Baratheon, a tak začne plánovat obranu města. Jde za místním alchymistou, který mu oznámí, že mají mraky divokého ohně, když dostali rozkaz vyrábět jej pro královnu. Tyrion jej přiměje, aby divoký oheň dělali pro něj.

Tyrionovi se podaří provdat Myrcellu Baratheon do rodu Martellů, za což jej jeho sestra ještě více nenávidí. Poté se Tyrion připravuje na bitvu, kde po jeho boku bude sám král Joffrey. To se opět nelíbí královně Cersei, protože si myslí, že Tyrion chce Joffreyho zabít, a tak zajme Ros, o které si myslí, že je jeho milenkou. S Ros bylo ale vše domluveno, tak je Šae v bezpečí.

Bitva vypuká a během ní Joffrey odchází za svou matkou. Tyrion začne všechny burcovat a díky němu se opět zvedne morálka armády. Když bojují před branami Králova přístaviště, tak jeden z jeho vojáků zaútočí na Tyriona. Rozsekne mu tvář, a když chce podruhé seknout, je zezadu probodnut Tyrionovým panošem Podrickem Paynem.

Oním vojákem byl najatý bojovník, který měl Tyriona pro Cersei zabít. Tyrion se druhý den probouzí v posteli s rozseknutým obličejem a dozvídá se, že byl zbaven hodnosti pobočníka krále, protože se jeho otec vrátil do Králova přístaviště.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tyrion nevychází ze svého pokoje, protože má strach, že jej napadne někdo od Cersei. Cersei jej jde sama navštívit do jeho komnat, aby se podívala, jak je na tom. Poté si Tyrion zavolá Bronna a říká mu, že potřebuje jeho ochranu víc než kdy jindy.

Tyrion jde za svým otcem a baví se s ním o dědici Casterlyovy skály. Protože Jaime je členem Královské gardy, tak nemá možnost vlastnit žádné pozemky, proto Tyrion požaduje, ať z něj Tywin udělá dědice. Tywina to ale velmi rozčílí a pošle ho pryč.

Petyr Baeliš se má oženit s Lysou Tully, a tak Tywin jmenuje Tyriona správcem pokladny. Tato práce není ale vůbec lehká, proto jde Tyrion do Petyrova nevěstince pro všechny jeho spisy a účty. Když je tam, tak se rovnou odmění Podrickovi za to, že mu zachránil život. Zaplatí mu tři profesionální prostitutky, které ho mají konečně zbavit panictví.

Podrick se navečer vrátí i s penězi, protože kurtizánky nechtěly za své služby dostat zaplaceno. Tyrionovi dojde, že nemusel platit, protože s ním byly maximálně spokojené, a tak si s Bronnem k němu sedá a snaží se zjistit všechny detaily.

Tywin se rozhodne uskutečnit politické sňatky. Tyrion si má vzít Sansu Stark a Cersei Lorase Tyrella. Oba dva protestují, ale je to k ničemu, protože Tywin má jasno. Když to jde Tyrion oznámit Sanse, tak ta je z toho velmi zklamaná a Šae taky, protože začne na Sansu žárlit.

Tyrion Sanse slibuje, že bude dobrým manželem, a že tento sňatek také nechtěl. Na svatbě je Tyrion potupně zesměšněn Joffreym, který mu oddělá stoličku, a tak má Tyrion problém na Sansu dosáhnout. Na svatební hostině poté pije víno, aby zapil svůj zármutek.

Joffrey jej začne posílat do pokoje, aby dokončil svou manželskou povinnost. Proto Tyrion začne Joffreymu vyhrožovat, ale naštěstí ho zachrání Tywin. Když je ve společném pokoji se Sansou, tak se Sansa začne svlékat, ale Tyrion jí řekne, že s ní nebude souložit do té doby, než ona sama bude chtít. Druhý den ráno přijde Šae do pokoje uklidit, a když si všimne, že Tyrion nebyl se Sansou v posteli, tak je ráda.

Tyrion se účastní zasedání Malé rady a tam se dozvídá, že byl zabit Robb Stark. Zde se opět pohádá s Joffreym, ale Cersei jej odvede pryč. Následně se Tywin baví s Tyrionem o tom, jak toto krveprolití zosnoval. Když mu začne Tyrion nadávat, že nic nikdy nedělá pro rodinu, tak mu Tywin řekne, že pro rodinu udělal jednu velmi důležitou věc v minulosti a to, že nechal žít Tyriona, když se narodil.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tyrion jde k branám Králova přístaviště, aby společně se svým panošem Podrickem přivítal hosta Dorana Martella, který byl pozván na královskou svatbu. Po chvíli se dozví, že místo něj přijel jeho mladší bratr Oberyn Martell, který je už od včerejška v místním nevěstinci. Tam Tyrion vyrazí a seznámí se s ním.

Tyrion je nešťastný, protože je jeho manželka Sansa Stark zoufalá ze smrti svého bratra a matky. Druhý problém nastane u Šae, která si začne připadat zbytečná, protože ji Tyrion furt odmítá. Tyrion ji naposledy odmítne a řekne jí, že musí odjet z města.

Přípravy na královskou svatbu vrcholí. Tyrion dává svému synovci Joffreymu jako dárek knihu, kterou Joffrey mečem rozseká. Druhý den se jde rozloučit se Šae, která je velmi odmítavá. Jak se koná svatba, tak je Tyrion neustále Joffreym zesměšňován. Když se Joffrey napije z poháru, tak se po chvíli začne dusit a následně zemře. Z vraždy je obviněn právě Tyrion, kterého dají do žaláře.

Tyriona jde do vězení navštívit panoš Podrick. Tyrion po něm chce, aby se při svědčení ke všemu přiznal, za což mu dají rytířský titul, ale Podrick to odmítá, protože je svému pánovi věrný. Tyrion jej proto dá do služeb Brienne z Tarthu. Jako další navštíví Tyriona Bronn a poté i Jaime.

O několik týdnů později se koná soud, kterému předsedá Tywin, Oberyn a Mace Tyrell. Soud se pro Tyriona nevyvíjí vůbec dobře – všichni svědčí proti němu, říkají samé lži a klamy. Nejvíce jej dorazí výpověď Šae, která se u soudu náhle zjeví a začne říkat samé pomluvy. Tyriona to natolik rozčílí, že se přizná k tomu, že by Joffreyho nejraději zabil sám, ale udělal to někdo před ním. Následně řekne, že chce celý proces vyřešit božím soudem.

Tyrion chce, aby za něj bojoval jeho bratr Jaime, ale ten nemůže bojovat, protože mu chybí ruka. Následně požádá Bronna, ale ten je ženatý a nemá zájem bojovat. Když už si Tyrion myslí, že bude proti svému protivníkovi Gregorovi Cleganeovi stát sám, navštíví ho ve věznici Oberyn, který za něj bude bojovat.

Tyrion jde na zápasiště, kde bojuje Oberyn s Gregorem. Gregor nakonec Oberyna porazí a Tyrion je odsouzen k trestu smrti. Za pár dní se má konat poprava a Tyrion sedí ve své cele. Jednoho večera za ním přijde bratr Jaime a řekne mu, že jej jde osvobodit.

Když jde Tyrion k východu z hradu, rozmyslí si to a jde do pokoje svého otce. Tam najde polonahou Šae, a tak si uvědomí, proč proti němu u soudu svědčila. Tyrion se na ni vrhne a uškrtí ji. Poté si vezme kuši a jde na latrínu za svým otcem. Po menším rozhovoru na něj Tyrion vystřelí dvakrát z kuše, čímž ho zabije. Následně prchá za Varysem, který na něj čekal u východu, a spolu plují na nákladní lodi do Východních zemích.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tyrion se společně s Varysem úspěšně doplaví do Východních zemí. Společně přebývají u Illyria Mopatise v Pentosu. Tyrion se tu plánuje upít k smrti, ale v tom mu Varys sdělí plán – chce vrátit rod Targaryenů na Železný trůn a Tyrion mu v tom má pomoci. Varys tak ukazuje, že mu jde skutečně o blahobyt Západozemí.

Cesta k Daenerys Targaryen, která se nachází ve městě Meereen, je dlouhá a Tyrion začíná být pěkně nervózní. Už několik dní jede v kočáře a společnost mu dělá pouze Varys, proto se ve městě Volantis rozhodne vystoupit a jít po svých. Varys to nenechá jen tak a jde s ním.

Ve Volantisu si to Tyrion namíří do místního nevěstince. Když se ztratí z Varysova dohledu, tak ho zajme Jorah Mormont. Ten má v plánu dovést Daenerys pověstného trpaslíka, díky čemuž by si opět získal její ztracenou důvěru.

Jejich společná cesta je velmi komická, Tyrion si stále na něco stěžuje a Jorah ho pravidelně uzemňuje. Když se však plaví přes staré valyrijské město, tak je napadnou lidé nakažení šedým lupem. Z města se jim sice podaří vyplout pryč, ale Joraha se jeden muž dotkl, proto ho nakazil šedým lupem, o čemž však Tyrionovi neřekl ani slovo. Další kus cesty jdou po svých. Tyrion nejprve Jorahovi oznámí, že jeho otec Jeor Mormont zemřel. Následně zpochybňuje Jorahovy plány a stále se mu nelíbí, co s ním chce udělat. Jejich putování však brzy překazí otrokáři.

Tyrion opět ukáže své řečnické umění a podaří se mu, aby stejný otrokář koupil jeho i Joraha. Když s ním pak cestují do arény, tak je u boje přítomna i Daenerys se svým snoubencem. Tyrion se jí představí jako Tyrion Lannister a řekne jí, že jí přišel nabídnout své služby.

Daenerys Tyrionovi nevěří, proto zjišťuje, jaké jsou jeho skutečné plány. Tyrion jí však zodpoví vše podle pravdy a Daenerys z něj udělá svého rádce. Uvědomí si totiž, že při dobývání Západozemí se jí bude hodit. Za pár dní se konají další boje v bojových jámách, které však překazí Synové harpyje a drak Drogon. Tyrion je svědkem toho, jak Daenerys nasedne na svého draka a odletí s ním neznámo kam.

Za nepřítomnosti Daenerys Tyrion přebírá správu města Meereen. Setkává se tu také s Varysem, který se po delší době konečně objevil, a oznamuje mu, že je potěšen tím, že si Tyrion získal Daenerys na svou stranu.

šestá série (Tanec s draky)

Během absence Daenerys se Tyrion stará o chod celého města Meereen a snaží se vypátrat Syny harpyje. Během toho se ještě setkává s občany města, kterým se nelíbí Danyina nepřítomnost. Tyrion se však snaží město držet jednotné, a proto se zaměří na zničení Synů harpyje.

Okolní města jsou opět pod nadvládou otrokářů, kteří financují Syny harpyje. Tyrion se rozhodne k radikálnímu kroku – pozve si představitele Astaporu, Yunkaie a Volantisu. Když se s nimi baví, tak jim dá jasně najevo, že si přeje, aby ve městě už nebyli žádní Synové harpyje. Dá jim proto návrh – otrokáři přestanou financovat Syny harpyje a Tyrion jim dovolí ještě sedm let vykonávat otrokářství. Postupem času by se otrokářství zrušilo.

Tyrion má ze schůze dobrý pocit a věří, že ho otrokáři poslechnou. Svůj čas si často zkracuje konverzací s Šedým červem a Missandei, kteří mu však často nerozumí. I přesto se z nich stane povedená trojka.

Tyrion a Varys se setkávají s Kinvarou, rudou kněžkou, která o Daenerys začne šířit ty správné věci. Brzy poté je Tyrion svědkem svého špatného odhadu – otrokáři se vrátili zpátky do Meereenu, ale tentokrát připluli ve svých bitevních flotilách a začali devastovat celé město. když už to vypadá, že je s městem Meereen konec, tak se na scéně objeví Daenerys se svým drakem.

Daenerys není potěšena tím, co vidí, ale Tyrion ji ujišťuje, že celé město bylo neustále pohromadě. Daenerys ho zanechala ve velmi těžké situaci, a proto je spojena s tím, co odvedl. Následně se setkává s otrokáři, které zabíjí a poté jde na setkání s představiteli rodu Greyjoyů.

Tyrion si uvědomí, že se blíží dlouho očekávané vyplutí do Západozemí, a proto Daenerys poví, ať se zbaví svého milence, aby se v Západozemí mohla provdat za někoho z vlivných rodů. Daenerys ho poslechne a poté jde za Tyrionem. Tomu dává pobočníkům odznak a následně se společně plaví do Západozemí.

sedmá série (Vichry zimy)

Společně se svými novými spojenci se Tyrion po boku dračí královny vydává na Dračí kámen, zašlou pevnost, která byla po generace v rukou Targaryenů. Tyrion sleduje, jak se Dany seznamuje se svým novým okolím a poté vydává první rozkazy. Tyrion je pověřen vybudováním plánu, jak Daenerys a její spojenci dobudou všech Sedm království.

Zpočátku jde vše v poklidu. Tyrion vymyslí způsob, jak dobýt Západozemí, aniž by Daenerys musela celou říši vyvraždit. Plán se však začne hroutit ve chvíli, kdy Cerseini spojenci přepadnou lodě Greyjoyů. Tyrion však i nadále trvá na tom, aby Daenerys nenapadla Královo přístaviště se svým drakem. Nejenom, že by tímto útokem zabila spoustu svých budoucích poddaných, ale zároveň by si přeživší poštvala proti sobě.

Po čase připluje na Dračí kámen Jon Sníh, nový král Severu, který chce s Daenerys domluvit spojenectví. Ta ho však odmítá brát jako svého spojence, když před ní odmítá pokleknout. Tyrion se za Jona přimlouvá, ale Dany ho neposlouchá.

Za pár dní představí Tyrion svůj plán spojencům. Neposkvrnění se vydají dobýt Casterlyovu skálu, tedy hlavní sídlo rodu Lannisterů, aby Koruna přišla o nejbohatší království. Tyrionovi sice jeho plán vyjde, Casterlyova skála je lehce dobyta, ale ztratí Vysokou zahradu, protože se Jaime rozhodl obětovat své rodné sídlo, aby získal tyrellské zlato.

Daenerys je na Tyriona naštvaná, protože mu jeho plány nevycházejí, a proto nasedne na draka a vyrazí přepadnout lannisterské vojsko, které hravě rozpráší. Po bitvě dá Daenerys svým nepřátelům na výběr – buď před ní pokleknou, nebo budou spáleni zaživa. Tyrion ji přemlouvá, aby nic takového nedělala, ale Daenerys ho neposlouchá a popravuje několik svých odpůrců.

Tyrion je s jednáním své královny nespokojen, a proto se ji snaží přesvědčit, aby ho i nadále poslouchala. Společně se například baví i o nástupnictví, protože Tyrion ví, že Dany nemůže mít děti. Dany je však ke svému pobočníkovi stále chladná. Neposlouchá ho ani v případě, kdy letí za Zeď pomoci Jonovi a jeho skupince odvážlivců. Ti se tam vydali kvůli tomu, že Tyrion navrhl uzavřít s Cersei spojenectví, pokud Jon dovede do Králova přístaviště nemrtvého.

Výprava za Zeď přeci jenom přinesla své ovoce. Jon polapil nemrtvého a společně s ostatními ho ukázal Cersei. Ta však na dohodu nekývla, proto za ní přišel Tyrion osobně a domluvil se s ní. Když se pak armády vydaly na sever, tak Tyrion byl na lodi, kde byl svědkem toho, jak se Jon a Daenerys velmi sblížili.

osmá série (Sen o jaru)

Tyrion přijíždí společně s ostatními na Zimohrad, kde se před Seveřany zastává Jona, který podle něj udělal správné rozhodnutí, když se rozhodl podřídit Daenerys. Po zasedání se začíná potloukat po Zimohradu a podaří se mu narazit i na Sansu, se kterou se začne bavit. Ta mu řekne, že ho vždycky považovala za nejchytřejšího muže, ale vzhledem k tomu, že naletěl na Cerseiny triky, na něj už tak nenahlíží.

Několik dní po Tyrionově příjezdu dorazí na Zimohrad jeho bratr Jaime, který je však záhy souzen Daenerys za to, co kdysi před lety udělal jejímu otci. Tyrion se zastává svého bratra, ale o jeho osudu rozhodne až Brienne z Tarthu, která se ho zastane. Následně se všichni připravují na příchod mrtvých, protože si jsou všichni vědomi toho, že tu budou co nevidět.

Tyrion netráví své možné poslední dny nijak jinak než pitím alkoholu. Společnost mu nakonec dělá poměrně velká skupinka lidí, přičemž je po odvyprávění několika příběhů svědkem toho, jak Jaime pasuje Brienne na rytíře. Tyrion je z tohoto pasování nadšen, protože sám moc dobře ví, jak moc si to Brienne zasloužila.

Během bitvy o Zimohrad se Tyrion ukryje s dalšími nebojeschopnými lidmi v kobkách, kde se opět začne bavit se Sansou. Během bitvy je však přepadnou zesnulí předci Starků, které oživil Noční král. Tyrion a ostatní se jim sice postaví, ale nebýt smrti Nočního krále, všichni by zahynuli.

Jakmile skončí pohřbívání padlých a následné oslavy, tak se spojenci ze Severu vydávají na jih, aby se vypořádali s Cersei, která jim v boji nijak nepomohla. Ještě před odjezdem se Tyrion setkává s Bronnem, který mu oznámí, že ho přišel zabít. Tyrion si s ním však promluví a nabídne něco, co předčí Cerseinu nabídku.

Následně se tedy všichni vydávají na jih, ale cestou jsou přepadeni železnou flotilou. Daenerys zuří a je připravena srovnat Královo přístaviště se zemí, ale Tyrion a Varys ji přemluví k tomu, aby s Cersei nejdříve vyjednávala. Když však dorazí před Královo přístaviště a Tyrion se pustí do vyjednávání, tak nijak neobměkčí svou sestru, kvůli čemuž se Daenerys definitivně rozhodne.

Následující dny jsou pro Tyriona ty nejkrutější. Nejenom, že je svědkem toho, jak Daenerys upálí jeho nejlepšího přítele Varyse, ale zároveň pouští ze zajetí svého bratra Jaimeho, aby se ještě jednou pokusil přemluvit Cersei. Daenerys pak vytáhne na Královo přístaviště a Tyrion ji ještě jednou přemlouvá, aby město neničila za pomocí Drogona, pokud se místní vojáci vzdají.

Po poměrně krátké bitvě se vojáci Králova přístaviště skutečně vzdají, nicméně Daenerys to nestačí. Rozhodne se zničit celé město a svou pozornost zaměří především na Rudou baštu, kde se zrovna nacházejí Cersei i Jaime. Tyrion je šokován rozhodnutím své královny a po bitvě zjišťuje, jak dopadli jeho sourozenci. Naopak Daenerys po bitvě zjišťuje, jak ji Tyrion zradil, když propustil Jaimeho, a tak se ho rozhodne zavřít. Tyrion si je již plně vědom toho, co je jeho královna zač, a proto Jonovi navrhne, ať ji zabije, aby tak skončilo toto šílenství. Jon i přes počáteční odpor nakonec dá na jeho slova.

O několik týdnů pozdě se koná setkání nejvýznamnějších lidí Západozemí v Dračím doupěti. Tyrion je tu doveden v poutech a navrhne, ať jsou následující panovníci voleni na základě počtu hlasů. Následně navrhne novým králem Brandona Starka, který v sobě ukrývá veškerou moudrost světa. Jeho návrh projde, Tyrion se stane jeho pobočníkem a sestaví Malou radu. Kromě toho je jako jediný žijící Lannister pánem Casterlyovy skály.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Whitewolf114

Úplně si to zkazil v závěru, když přede všemi nepřiznal, že to byl on, kdo přemlouval k zabití Daenerys a úplnou tečku tomu dal ve chvíli, kdy Jonovi oznámil, že „vždycky bude existovat místo pro bastardy a zoufalce“. Mohl patřit mezi nejoblíbenější postavy, ale na konci spadl a zklamal.

3.11.2022 | 19:15:36
Doreen

Chci moc poděkovat VELKÉMU MUTABA za úžasnou práci, kterou pro mě udělal, když mi pomohl zachránit mé manželství, můj manžel požádal o rozvodový dopis kvůli malému nedorozumění, které jsme měli v posledních několika měsících, A já nikdy chtěla jsem to, protože svého manžela tolik miluji a všechny naše investice byly společným podnikem a nechci být daleko od své rodiny a mých dvou krásných dětí. Můj přítel mi řekl o VELKÉ MUTABĚ a o tom, jak jí také pomohl s jejími manželskými problémy, takže jsem ho musela kontaktovat, protože chci zabránit manželovi v dokončení rozvodového dopisu a chci udržet svou rodinu pohromadě a poté, co jsem ho kontaktovala, jsem bylo mi řečeno, co musím udělat, a když jsem měl začít vidět výsledek, udělal jsem, jak mi VELKÁ MUTABA řekl, a po 3 dnech mi můj manžel z

22.5.2022 | 21:05:38
RachelBlue

Neměl se nikdy přidat k Daenerys. V první řadě by třeba nedošlo na to, na co nakonec došlo. V druhé řadě ho to hrozně uzemnilo, neměl svou linku a už to okolo nějak soustředilo spíše na Daenerys spíše než na něj. Dokud byl v Králově přístavišti, tak vynikl nejlíp. Chytrý, vypočítavý, sám za sebe.

2.5.2022 | 13:27:29
linhe

V knize výborně napsaná postava, v seriálu skvělý herec. Jsem moc ráda, že vydržel tak dlouho, spousta mých oblíbených postav vyšuměla nebo zemřela.

19.8.2021 | 7:55:24
Mari Dambo

Můj oblíbenec. Jediný rozumný z té jejich familie

12.4.2021 | 10:58:23
Elis Malfoy

Nejlepší postava ze seriálu a to nepočítám herecký výkon (ten byl perfektní).

14.8.2020 | 21:59:43
CoRnDuCK

První čtyři série – 100% Zbytek – 60%

18.7.2020 | 21:14:38
KingofKing

Za první 4 série 100 %, za 5. a 6. tak 60 %, za 7 sérii možná 40 %. Ale osmá to přebila na tolik, že mu dám celkově 20 %.

24.1.2020 | 20:24:43
Gabriel22

V pozdějších sériích už se zkazil, obzsvlášť v posledních dvou. Za somou řadu bych mu dal 0 %.

22.1.2020 | 18:52:09
Tony-Z

Rozhodl jsem se konečně zhodnotit všechny postavy a jsem rád, že mi právě Tyrion přišel první „pod ruce“. Hodnotím postavu, ne herce a jeho výkon (ten byl brilantní). Tyrion dokázal několik pozitivních skutků: Dvakrát uniknul trestu smrti a zachránil KL před Stannisem. Tím to ale končí. Vraždou vlastního otce způsobil smrt Tommena, který přišel o nejlepšího rádce, ztratil kontrolu a propadl se do područí hloupé Cersei. Zabil Myrcellu, kterou vydal do rukou politických nepřátel jen proto, aby odhalil, kdo donáší jeho sestře a proč vlastně? Zabil Kevana, vlastního strýce, který nedokázal zkrotit turbulence po bratrově smrti. V důsledku zabil i Cersei a Jamieho, když nedokázali vzdorovat Danaerys, pod otcovým vedením by měli mnohem větší šance. Nové královně pak sloužil ještě mnohem hůř.

18.6.2019 | 23:06:50

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama