Game of Thrones (Hra o trůny) Velký Jon Umber

Velký Jon Umber

Velký Jon Umber

Hlava rodu Umberů a věrný vazal rodu Starků.

Sezóny 1
2011 - 2011

Velký Jon Umber je hlavou rodu Umberů sídlícího v Posledním krbu na severu Západozemí. Díky své poloze se tento rod stal vazalem rodu Starků, tedy nejvýznamnějšího rodu severu. Vztahy mezi rodem Starků a Umberů jsou na velmi dobré úrovni, proto často spolupracují.

Velký Jon je loajálním služebníkem rodu Starků, tedy hlavně jejich lordu, Nedu Starkovi. Ten byl vždy pro něj přítelem a spolubojovníkem. Velký Jon je také známý svou neuvěřitelnou silou. Je to skvělý bojovník a s mečem to na svůj věk umí impozantně. Když zrovna nebojuje, tak proti svým nepřátelům plánuje bojové strategie a taktiky. Zřejmě proto bývá při většině bitvách často pravou rukou rodu Starků.


Velký Jon Umber je…

první série (Hra o trůny)

Robb Stark shromažďuje vazaly rodu Starků a s nimi má v plánu táhnout na Královo přístaviště. Jedním z vazalů je i Velký Jon Umber. Při společné hostině Velký Jon oznamuje Robbovi, že právě on by měl vést předvoj Robbových vojsk. Robb mu ale oznamuje, že předvoj povede Galbart Glover. Velký Jon se naštve a začne Robbovi vyhrožovat, že pokud nepovede on sám předvoj, tak odtáhne se svými muži pryč.

Když se tato konverzace nevyvíjí dobře, tak Velký Jon vytáhne dýku. V tu chvíli na něj ale skočí Šedý vítr (zlovlk Robba) a ukousne mu dva prsty. Velký Jon vstane a začne se tomu smát, což znamená, že konečně uznal Robbovo rozhodnutí za správné.

Při jejich tažení zajmou jednoho ze zvědů rodu Lannisterů. Robb jej překvapivě pouští a ještě mu oznamuje počet svých jednotek. Velký Jon se na něj pořádně naštve a začne Robbovi nadávat, jakou klukovskou chybu udělal. Díky této „chybě“ se Robbovi podaří zajmout Jaimeho Lannistera.

Když se zjistí, že Ned Stark byl popraven, tak Velký Jon jako první uzná Robba králem severu. Poté je Velký Jon poslán osvobodit Říční krajiny, tudíž už není součástí Robbova tažení.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
BixB

Takové chlapy má sever!! Teda.. měl…

15.9.2016 | 9:52:09
Trepy

Škoda, že do seriálu nedali jeho smrt, comon..

3.7.2016 | 2:32:39
Socirel

Prý je mrtvý, zemřel přirozenou smrtí.. wtf ?!

24.5.2016 | 10:46:44
Madafaka888

Zajímalo by mě kam se ztratil, od první série jsme ho neviděli, tak snad k němu dorazí Rickon :)

24.9.2015 | 20:19:27
StrejdaCZ

Nejlepší z nejlepších! Úžasná postava, která doufám, že se v seriálu opět objeví a nepřeobsadí ho! Clive Mantle je skvělý herec a na Velkého Jona se prostě hodí.

7.7.2015 | 23:33:41
rockysiburger

Doufám že se k němu dostal Rickon a v seriálu je oba uvidíme !

26.5.2015 | 10:54:04

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás