Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Viserys Targaryen

Viserys Targaryen

Syn zavražděného krále, který se považuje za právoplatného dědice Železného trůnu.

Sezóny 1
2011 - 2011

Druhý narozený syn bývalého krále Aeryse II. Targaryena a právoplatný dědic trůnu, to všechno je Viserys. Při povstání Roberta Baratheona se Viserys právě nacházel mimo oblast Západozemí se svou matkou, tudíž jej během vyvraždění celého jeho rodu nemohli zabít. Jeho matka byla právě těhotná a při porodu jeho sestry Daenerys zemřela.

Viserys byl odkázán sám na sebe a na svou sestru, proto se s ní vydal za Úzké moře do Svobodných měst. Zde začal vyhledávat vojenskou pomoc, která by mu pomohla znovu dobýt Železný trůn, který podle něj, patří pouze jeho rodu.

Sám si nechá říkat Král Sedmi království, díky již zmíněnému dědictví. Jeho pravé jméno je Viserys III. Targaryen kvůli tomu, že již měl před sebou dva stejné jmenovce. Díky svému neustálému putování po Svobodných městech je přezdívaný jako Král Žebrák.

Viserys Targaryen je…

  • synem Aeryse II. Targaryena (†) a Rhaelly Targaryen (†)
  • bratrem Rhaegara Targaryena (†) a Daenerys Targaryen
  • strýcem Rhaenys Targaryen (†), Aegona Targaryena (†) a Rhaega
  • ve skutečnosti strýcem i Jon Sněha
  • vnukem Aegona V. Targaryena (†)
  • pravnukem Maekara I. Targaryena (†) a Dyanny Dayne (†)
  • synovcem Duncana Targaryena (†) a Daerona Targaryena (†)
  • prasynovcem Aeriona Targaryena (†) a Aemona Targaryena

první série (Hra o trůny)

Viserys se svou sestrou Daenerys usadí u magistra Illyria Mopatise v Pentos, kde Viserys domlouvá svatbu mezi svou sestrou a khalem válečníků Dothraki Drogem. Díky tomuto sňatku mu Drogo poskytne svých 40 000 bojovníků pro znovudobytí Železného trůnu. Nato se koná svatební oslava, kde si Drogo bere Daenerys. Při této příležitosti se Viserysovi představí Jorah Mormont, který mu nabízí své služby jako poradce a strážce. Viserys jeho nabídku přijímá.

Během pochodu Drogových válečníků se rozhodne Daenerys zastavit celý pluk. To Viseryse rozčílí a ihned si to jde se svou sestrou vyřídit, ale když jí chce ublížit, tak je zastaven jedním ze stráží. Ten rozhodne, že Viserys dál nepojede na koni, což je pro člena jejich národa vždy veliká ostuda. Když dorazí do města Vaes Dothrak, Viserys obdrží novou služebnou, ale když zjistí, že je od jeho sestry, rozzuří se a jde za ní. Ve stanu Daenerys uhodí, ale překvapivě mu to jeho sestra vrací a vysvětluje mu, že příště už o jeho ruku přijde, pokud se takhle bude k ní chovat.

Rozzuřený Viserys jde znovu do stanu Daenerys pro tři dračí vejce, ale je zastaven Jorahem, proto je vrací zpět. Neustále jej ale provokuje fakt, že Drogo svoje sliby nejspíš nedodrží a nedá mu jeho právoplatnou korunu. Proto při obřadu vtrhne dovnitř s mečem v ruce, který drží u břicha své sestry, žádá si svou korunu a nutí jej, aby splnil podmínky, které slíbil. Khal Drogo se rozhodne akceptovat jeho nabídku a rozkáže svým mužům, ať jej chytnou. Následně nechá roztavit v kotli zlato a se slovy: „Koruna pro krále,“ nalévá na Viseryse roztavené zlato. Kdyby byl potomkem draka, tak by mu popáleniny nijak neublížily, a proto umírá.

druhá série (Střet králů)

Tato postava ve druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Hrozne protivná postava, ale herec ho zahral parádne :)

webmaster
26.12.2021 | 19:55:51
leevan

Idiot, dostal čo si zaslúžil. :D Ale postava to bola výborná a herec tiež skvelý.

1.8.2018 | 19:34:38
KarlCZ

Škoda, že neměl víc prostoru, ale byl to vocas :D

3.9.2017 | 15:31:03
Germaister

Debil … Žebrácký král

22.7.2017 | 11:15:16
Natýýý

Škoda, že nevydržel déle :(

19.10.2016 | 14:19:11
UnLuckyRickon

Je znát, že byl syn šíleného krále.

10.8.2016 | 11:09:30
Trepy

To čo bylo za kokota :D

4.7.2016 | 2:00:34
Socirel

Byl to pravý syn šíleného krále, s tímto panovníkem by to moc dobře nedopadlo.

24.5.2016 | 8:57:32
Akisi

Byl to hlupák, takhle by na Železném trůně stejně moc dlouho nevydržel, i kdyby měl za zadkem celou armádu Dothraki…

9.4.2016 | 20:30:41
VampKošilka

Kdyby byl o něco méně arogantní, tak by možná svého dosáhl(i když asi né trůn) a ta jeho sestřička by nepohnojila tolik věcí. Viserysi, jak mě ty kluku chybíš!

2.4.2016 | 18:37:06
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama