Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Walda Frey

Walda Frey

Manželka Roose Boltona.

Sezóny 3
2014 - 2016

Walda Frey je jednou z mnoha žen, která se narodila do rodiny Freyů a to za hlavy rodu Waldera Frey. Walder Frey je pověstný svou velmi rozsáhlou rodinou a Walda Frey je právě členem jeho rodiny. Není však jeho dcerou, nýbrž vnučkou.

Waldě Frey neříká nikdo jinak než Tlustá Walda a to kvůli jejímu vzhledu. Manželkou Roose Boltona se stala tehdy, když Walder Frey nabídl Roosemu jednu ze svých dcer. Zároveň mu řekl, že když si nějakou vezme, tak bude zvážena, aby se zjistilo kolik váží. Poté Roose dostane tolik stříbra, kolik kilo bude jeho nastávající vážit. Roose si proto vybral tu nejtlustší, aby ze sňatku co nejvíce vydělal.

Walda Frey je…

  • manželkou Roose Boltona
  • nevlastní matkou Ramsayho Sněha
  • vnučkou Waldera Freye
  • nevlastní vnučkou Joyeuse Erenford, Kitty Frey a sedmi dalších babiček
  • neteří Stevrona Freye, Lothara Freye, Olyvara Freye, Roslin Frey, Waldrona Freye, Shirei Frey, Arwayi Frey, Waldy Frey, Derwy Frey, Waldry Frey, Waldera Řeky, Rygera Řeky a mnoha dalších strýců a tet
  • sestřenicí Serry Frey, Sarry Frey, Merry Frey, Janeye Frey, Neyely Frey, Freyi Frey, Marianny Frey a mnoha dalších bratranců a sestřenic

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tlustá Walda cestuje se svým manželem na Hrůzov, kde se na čas usadí. Walda je novým prostředím překvapena a částečně zděšena. Brzy po příjezdu se seznamuje se svým nevlastním synem Raymsaym Sněhem. Ten ji vřele přivítá, osloví ji matko a požaduje po ní obejmutí a polibek. Poté se Walda odebírá do svých komnat.

Walda se po celou dobu pohybuje u svého manžela, který si ji drží po svém boku. Není přesně známo, jaký je vztah mezi Roosem a Waldou, ale vypadá to, že spolu žijí poklidně. Walda na sobě nemá žádné známky násilí, takže je na ni její manžel pravděpodobně hod­ný.

pátá série (Hostina pro vrány)

Rod Boltonů cestuje do Zimohradu a Walda s nimi musí samozřejmě taky. Po příjezdu se seznamuje s Ramsayho nastávající, Sansou Stark. Později se celá rodina schází na společné večeři. Ramsay se z počátku chová slušně, ale po chvíli ukáže své pravé já. Walda se během toho baví se Sansou a říká jí, že musí být divné být na cizím místě jako je Zimohrad. Sansa jí však říká, že je to stále její domov.

Večeře pokračuje a Ramsay stále dělá problémy, proto ho jeho otec zarazí a oznámí mu, že s Waldou čeká dítě. Ramsaymu to vyrazí dech, protože pokud Walda porodí syna, tak Ramsay přijde o veškerá dědická práva. Zároveň nechápe, jak to Roose může vědět, že je Walda těhotná.

šestá série (Tanec s draky)

Lady Walda už má pár dní před porodem, a proto se nachází ve svých zimohradskýh komnatách, kde odpočívá. Ve chvíli, kdy na Zimohrad přijede Harald Karstark, začne Walda rodit. Po setkání s Haraldem přijde mistr oznámit Roosemu, že jeho manželka porodila zdravého chlapce. Roose je na sebe pyšný, ale v tom je zabit svým synem Ramsaym.

Walda se setkává s Ramsaym a ptá se na svého manžela. Ramsay jí říká, že je vše v pořádku a zeptá se jí, zda by si mohl svého bratra pochovat. Walda mu ho neochotně dává a poté dostává strach. Ramsay s ní jde ke svým psům a říká jí, ať jde s ním. Walda neví, co se děje, a proto říká Ramsaymu, že musí jít svého syna nakrmit. Ramsay však vypustí své psy, a proto Walda a její syn umírají.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Hnusná smrť, ale moc som si ju neobľúbil.

webmaster
29.9.2022 | 19:51:29
jajkob

veviem ako to popísať :D :D

28.7.2016 | 17:51:15
ChloëNoir

K Waldě se toho moc napsat nedá. Tak trochu neslaná nemastná holka, která měla hned trojitou smůlu. Poprvé, že se narodila do jednoho z nejopovrhova­nějších rodů severu. Což bylo mimo jiné i příčinou její druhé smůly. Totiž té, že se pro změnu musela přivdat do rodu, jehož příslušníci tíhli k extrémní brutalitě a sadismu. Roose jí sice nepokrytě opovrhoval, ale zřejmě ji nijak výrazně neubližoval, avšak přinesl jí i sobě třetí smůlu a to v podobě početí syna. Bylo jasné, že Ramsay, pro kterého bylo následnictví odjakživa ožehavé téma, nenechá věci jen tak. Brutalita, se kterou nevlastní matku a bratra popravil, mě nepřekvapila. Co dodat? Chudák holka.

13.7.2016 | 0:39:37
Trepy

Tak aspoň, že Roose zbohatl :D :D ale od Ramsayho si to nezasoužila..

30.6.2016 | 18:32:51
Socirel

Roosemu se vyplatila

24.5.2016 | 9:52:34
Spiker

Pedigree…

14.5.2016 | 21:42:21
SaDiablo

Nemastná neslaná, přesně taková, jaká má být.

14.8.2015 | 8:04:41
WILLIAM_MOINSPIELD

Sory ale je naprosto bez charakteru.

8.8.2015 | 16:12:19
Arrow123

Tlustá sviňa

7.8.2015 | 15:00:09
Michal.3393

Těžkotonážní Walda :D

6.8.2015 | 12:03:06
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama