Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Walder Frey

Walder Frey

Hlava rodu Freyů, který je znám svou zrádností.

Sezóny 4
2011 - 2017

Nejstarší žijící člen rodu Freyů, pán Přechodu a vazal rodu Tullyů. Sídlí na pevnosti Přechod na řece Trojzubec, kde vybírá poplatky za přechod. Jeho rod je známý svou velkou plodností a početností, žije zde až to Walderových potomků. Tolik potomků má hlavně proto, že měl celkem osm manželek. Ovládá pozemky Dvojčat, odkud také pochází. Na začátku seriálu je mu již 90 let, což je úctyhodný věk.

Walder Frey je…

  • bývalým manželem Joyeuse Erenford a dalších sedmi manželek
  • manželem Kitty Frey
  • otcem Stevrona Freye, Lothara Freye, Olyvara Freye, Roslin Frey, Waldrona Freye, Shirei Frey, Arwayi Frey, Waldy Frey, Derwy Frey, Waldry Frey, Waldera Řeky, Rygera Řeky a mnoha dalších synů a dcer
  • dědečkem Waldy Frey, Serry Frey, Sarry Frey, Merry Frey, Janeye Frey, Neyely Frey, Freyi Frey, Marianny Frey a mnoha dalších vnuků a vnuček

první série (Hra o trůny)

První zmínka o Walderovi se objeví, když se v jednom z hostinců Catelyn Stark ptá svého vazala, jak se má Walder Frey. Když jí oznamuje, že mu již bude 90 let a tento věk chce oslavit svatbou, Tyrion Lannister to nevydrží a zasměje se tomu.

Když dojde armáda Robba Starka k Trojzubci, musí projít přes most, na kterém je pevnost Přechod, kde sídlí právě rod Freyů. Catelyn a další varují Robba, že Walder je sice vazalem rodu Tullyů, ale jeho oddanost nikdy nebyla silná, tudíž by mohl ihned uvěznit Robba a předat ho Lannisterům. Když si Catelyn uvědomí hrozbu, která by mohla potkat Robba, sama se nabídne, že jen ona sama půjde domluvit bezpečný přechod a to už jen proto, že se s Walderem zná od dětství.

Když se Catelyn objevuje u Freyů, zděsí se počtem potomků, kterých je tam požehnaně. Walder poté všechny potomky odvolává pryč, aby si v klidu mohl pohovořit s Catelyn. Ta jej žádá o bezpečný průchod, Walder jí ale nadává, že Starkové ani Tullyové nikdy nepřišli na jeho svatby. Catelyn se brání tím, že vždycky museli být něčím zaneprázdnění. Nakonec se dohodnou na bezpečném průchodu, za podmínek, že si Robb Stark vezme jednu z jeho dcer nebo neteří, Arya Stark si vezme jednoho z jeho synů nebo vnuků a Robb musí přijmout jednoho z jeho synů či vnuků za panoše.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Lord Walder Frey pošle svého syna Lothara a bastarda Waldera Řeku do Řekotočí, aby mohli znovu obnovit spojenectví mezi rodem Freyů a rodem Starků. Podmínkou je, že si Edmure Tully musí vzít za manželku jednu z jeho dcer. Po chvilce přemlouvání se Edmure rozhodne, že si ji vezme.

Všichni dorazí do Dvojčat a Walder Frey si neodpustí Talisu Maegyr zesměšnit, protože jedna z jeho dcer měla být na jejím místě. Poté se koná svatba a Edmure je překvapen, jak je jeho manželka krásná.

Následně jsou manželé odvedeni na lóže a spustí se krveprolití. Tywin Lannister, Roose Bolton a Walder Frey totiž zosnovali na Robba past a zabijí tak jeho a všechny jeho vojáky. Catelyn drží jeho manželku a prosí jej, ať pustí jejího syna nebo ji zabije, ale Walderovi je to jedno, a tak Catelyn podřezává Joyeuse hrdlo. Po svatbě se Walder jmenuje pánem Řekotočí a plánuje toto území dobýt.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Lord Walder je pobouřen tím, že jeho synové ztratili Řekotočí. Po dlouhém kárání jim nabídne řešení – z kobek nechá dovést zajatého Edmura Tullyho, kterého jeho synové mohou využít k vyhrožování. Díky němu se snad Řekotočí podaří dobýt.

Řekotočí je skutečně dobyto a to za pomoci Jaimeho Lannistera. Walder se s Jaimem setkává na hostině a říká mu, že Freyové a Lannisteři dobře spolupracují. Jaime se však naštve a řekne mu, že Freyové dělají jenom problémy.

Po hostině Walder hledá své syny, ale ti nejsou k nalezení. Jedna služebná mu řekne, že se jeho synové nacházejí přímo v této místnosti. Walder nechápe, o čem to mluví, a proto si služebná sundá svou masku a představí se jako Arya Stark. Řekne mu, že jeho syny zabila, uvařila je a dala je mu sníst. Walder je zhrozen tím, co slyší, a poté ho Arya zabíjí.

sedmá série (Vichry zimy)

Walder Frey je sice po smrti, ale to neznamená, že ho Arya nemůže nijak využít. Poté, co ho zabila, si nasadila jeho obličej a svolala celou rodinu, aby s nimi oslavila triumfy, které dokázali za posledních několik let.

Poté, co se celá jeho rodina shromáždí na jednom místě, si s nimi Arya připije. Ve skutečnosti jim však dala do pití jed, který každého člena rodu Freyů usmrtí. Arya jejich smrt odůvodní slovy, že si to zasloužili za to, co udělali na Rudé svatbě, která se odehrála v prostorech, kde nyní Arya všechny otrávila. Rozhodla se však nezabít Walderovu současnou ženu, která je moc mladá a se zmíněnou událostí nemá nic společného.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Síce hajzeľ ale bavil ma. Ale mal krásnu smrť.

webmaster
30.10.2022 | 18:24:18
Vlastakrabsova

Walder Frája byl lidská sračka.

4.11.2018 | 17:59:40
QueenintheNorth

Filch zabil Hermioninu matku…

11.4.2018 | 16:59:59
fyffy2000

Ešte že ho Aria zabila…

4.2.2018 | 3:26:16
RobzzDaBitch

Filch…no :D

14.1.2018 | 16:09:51
martinoss14

jo no umře krásně :)

18.7.2017 | 20:39:41
Areyas

Najodpornejšia a najslizskejšia postava celého seriálu. Aj „záporáci“ by mali mať nejaký štýl ale tento je fakt odpad. Jediná naozaj úžasná scéna s ním je jeho posledná – spôsob akým zomrel a fakt, že to bola práve Arya ešte viac zdvihol moju mienku o nej :D

1.3.2017 | 21:26:22
Trepy

Jeho smrt je top!

30.6.2016 | 18:33:14
Zanysek

haaaajzl =D chudak herec porad jen hraje zaporaky =D

20.6.2016 | 23:00:50
ChloëNoir

Filch očividně nemá rád svatby :D Ale vážně. Slizkej dědek. Jedna z mála postav, která je mi bytostně nepříjemná a charakterově odporná (dáli se o nějakém charakteru vůbec hovořit). Snad jediný záporák GoT, který na mě žádným způsobem nazapůsobil.

17.6.2016 | 2:18:57

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama