Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Yara Greyjoy

Yara Greyjoy

Jediná dcera Balona Greyjoye. Místo dámy ostřílená bojovnice.

Sezóny 6
2012 - 2019

Yara Greyjoy, je dcerou Balona Greyjoye, který byl v letech jejího dětství poražen při pokusu o vyvolání rebelie proti Železnému trůnu, při které byli zabiti dva její bratři Maron a Rodrik. Poslední její sourozenec, mladší bratr Theon Greyjoy, byl po této rebelii vzat do zajetí Eddardem Starkem ze Zimohradu.

Yara vyrůstala ve svém domově, na Železných ostrovech v hradu Štít. Toto drsné prostředí z Yary udělalo místo dámy ostřílenou bojovnici a stala se také kapitánkou jedné z flotil. Podle starých zákonů rodu Greyjoyů, kdy i žena má nárok na dědictví, se i z Yary může časem stát hráč o trůny.

Yara Greyjoy je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Theon se vrátí na Železné ostrovy, kde je zrovna přivítán svou sestrou Yarou, která ho poznala, ale on ji ne. Představí se mu jako služka Balona Greyjoye a spolu jedou na hrad, kde cestou Theon s Yarou začne flirtovat.

Na hradě se mu poté představí a Theon je překvapen tím, že ji nepoznal. Poté jim Balon oznamuje, že plánuje útok na severní země a Yaře svěří velení nad flotilou, zatímco Theon má jen jednu malou loď s malou posádkou. Balon si svou dceru vychoval po svém a ta je nyní velitelkou jeho vojsk.

Yara se dozvídá, co Theon udělal na Zimohradu a přijede za ním. Tam mu domlouvá, ať s ní odpluje na Železné ostrovy, protože jinak jej Starkové zabijí. Theon ale odmítá, protože si chce Zimohrad udržet.

třetí série (první část Bouře mečů)

Yara se nachází na Štítu se svým otcem, který obdrží dopis a schránku od Ramsayho Sněha, kde je Theonův useknutý penis. V dopise se píše, že pokud Balon nestáhne své muže ze severních zemí, tak bude pokračovat v mučení Theona.

Balon to ignoruje a za to mu Yara vynadá. Tím, že mu nadala, si na svého otce dovolila moc. Balon už dávno svého syna odepsal a už o něm nechce slyšet, zatímco jeho sestra se rozhodne jej zachránit a to i bez Balonova svolení. Shromáždí své muže a vydá se Theona hledat, ať je kdekoliv, protože je to její mladší bratr, na kterém jí záleží.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Yara pluje se svými válečníky k místu, kde je v zajetí její bratr Theon Greyjoy. Po vylodění si to všichni namíří dovnitř a Theona najdou v kleci mezi psy. Yara začne Theonovi říkat, že vše bude v pořádku a začne odemykat bránu. Když ji otevře, tak s ní Theon nechce jít a říká, že je Smraďoch.

Ramsay Sníh se samozřejmě dozví o vojsku, které se objevilo na Hrůzově, a proto Yaru přepadne. Když Yara vidí, v jakém hrozném stavu je její bratr, tak se pustí do boje s vojáky rodu Boltonů. I zde dostává Yara na frak, a tak rozkáže svým vojákům, aby se stáhli pryč. Když odplouvají, tak se jí jeden voják zeptá, co bude s Theonem. Yara mu odpoví, že Theon je pro ni mrtvý.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Yara se vypořádává se smrtí svého otce, který náhle zemřel. Během toho, co železní provádí svůj pohřební rituál, přísahá, že až po něm nastoupí na Slaný trůn, tak najde vraha, který ho zabil. Její strýc Aeron jí však řekne, že o Slaný trůn bude probíhat královolba, ve které se rozhodne o správném novém králi.

Na Železné ostrovy se překvapivě vrací Theon, a proto ho Yara začne podezírat z toho, že si přišel pro Slaný trůn. Theon ji však přesvědčuje, že kvůli tomu nepřijel. Zároveň věří, že právě ona by měla sedět na Slaném trůnu.

Na královolbě vznese svůj nárok na trůn Yara. Jejím oponentem je její strýc Euron, kterého železní nakonec zvolí. Yara ví, že se ji a Theona pokusí Euron zabít, a proto se svými lidmi odplouvají z Železných ostrovů a s sebou si berou všechny flotily.

Yara a Theon doplují do Volantisu, kde vymýšlí, co podniknou dál. Rozhodnou se, že poplují do Meereenu za Daenerys Targaryen, ke které se budou chtít přidat. Když doplují do Meereenu a sdělí Daenerys svou nabídku, tak ta ji po chvíli přijme a to hlavně kvůli tomu, že se jí líbí, jak je Yara silná a tvrdá žena. Yařinou podmínkou bylo, že po dobytí Železného trůnu může mít Yara Slaný trůn. Daenerys s tím souhlasila, ale jen za podmínky, že se Železné ostrovy vzdají pirátství a plenění, tedy způsobu jejich života.

sedmá série (Vichry zimy)

Yara dopluje se svou novou královnou na Dračí kámen, kde zahájí přípravy na dobývání Západozemí. Yara a Ellaria Písek navrhují, ať zaútočí přímo na Královo přístaviště, čímž by válku ukončili dříve, než by začala, ale Daenerys tvrdí, že vše půjde podle Tyrionova. Yara svou královnu poslouchá a společně s Theonem vyrazí do Dorne.

Ellaria si cestou do Dorne začne utahovat z Theona a poté dostane zájem o Yaru, která jí řekne, že je na ženy. Když si spolu něco začnou, tak jejich loď přepadne Euronova posádka. Euronovi se podaří zajmout Yaru a ve chvíli, kdy Yara spoléhá na to, že ji zachrání Theon, její bratr naopak uteče. Yara poté pluje s Euronem do Králova přístaviště a následně zpátky na Železné ostrovy, kde je jeho zajatkyní.

osmá série (Sen o jaru)

Yara je i nadále zajatkyní svého strýce, a proto se ho zeptá, proč ji ještě nezabil. Když se Euron zrovna nachází v Králově přístavišti, tak jeho loď přepadne Theon se svou posádkou, který Yaru osvobodí. Ta ho hned po rozvázání udeří za to, co jí předtím udělal, ale následně mu poděkuje za záchranu.

Když se sourozenci následně baví o tom, co podniknou dále, tak Yara řekne, že odpluje na Železné ostrovy, kde se chce ujmout vlády ve jménu dračí královny. Theon jí řekne, že s ní neodpluje, protože se chce vydat na Zimohrad, kde může ostatním pomoci v boji s mrtvými.

Yara se nakonec zmocnila Železných ostrovů a po strýcově a bratrově smrti se stala posledním žijícím členem rodu Greyjoyů. Následně se po smrti Daenerys účastnila setkání v Dračím doupěti, kde společně s ostatními zvolila nového krále.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
petra444

fajn postava je super

2.8.2018 | 13:29:08
QueenintheNorth

Fajn postava

11.4.2018 | 16:59:11
SaDiablo

Předtím průměr, ale v cca posledních dvou sériích se stala jednou z mých top postav.

26.12.2017 | 17:22:36
kiwi3104

Babochlap :D

12.11.2016 | 21:22:27
Bastinor

Nehorázně mě chytla, je zvláštní, ale rázná a silná. :D Jiný odvar než Dany a její tlupa draků.

4.7.2016 | 19:30:22
Socirel

Praktická žena

24.5.2016 | 9:29:38
Spiker

svým způsobem sexy.

14.5.2016 | 21:38:36
StrejdaCZ

Jsem asi jediný, komu se herečka líbí a doufám, že to s ní dál bude podle knih. :D

7.7.2015 | 23:27:22
Michal.3393

Nemůžu dát více za tu uchylnou scénu s bratíčkem :D

9.6.2015 | 18:38:13
bechr05

Skvělá postava, který dokáže Theona patřičně uzemnit.

čestný člen redakce
27.5.2012 | 21:02:18
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama