Gotham Druhá série Gothamu očima redaktorů Edny

Druhá série Gothamu očima redaktorů Edny

Druhá série Gothamu očima redaktorů Edny

Všeobecná divácká spokojenost s druhou sérií se promítla i do hodnocení našich redaktorů. Pokud vás první řada Gothamu dostatečně nezaujala, je téměř jisté, že při té druhé se budete královsky bavit tak jako my.


24 0
3.6.2016

@KevSpa

Kdo by čekal, že se tvůrci ve druhé řadě takhle utrhnou ze řetězu? A to myslím rozhodně v dobrém. Už nesledujeme jen detektivku s komiksovými prvky, jako tomu bylo v první sérii, tentokrát nám tu servírují jednoho zajímavého záporáka za druhým. Ke konci už se skoro zdá, že postavami plýtvají, aniž by jim dali dostatečně velký prostor. Naštěstí víme, že spoustu postav uvidíme díky oživovacím experimentům Huga Strange i v další řadě. Právě ono oživování v druhé polovině sezóny možná některým divákům nevonělo, já si ho naopak užívala, protože se tím Gotham definitivně stal takřka čistokrevnou komiksárnou. A pokud u takového seriálu někdo příliš řeší logiku a „nemístné nadpřirozeno“, je to jen jeho problém. Tahle sezóna byla prostě jedna velká jízda bez většího zaškobrtnutí, ačkoli finále mohlo být přece jen lepší.

@Lucifrid

První série Gothamu byla fajn. Zábavná, akční, takové představování. Ale ta druhá! První tři díly byly jako jeden rozkrájený velkofilm a člověk si říkal, jak může tohle tempo pokračovat. Může. Nevzpomenu si na nějaký vyloženě slabší díl, naopak jsem neustále kroutila hlavou, jak je tohle možné, že ta laťka se neustále zvyšuje. A vrcholy sezóny? Zrození Hádankáře, kapitán Barnes a Jerome. Himlhergotkrucinál, ať už je zas podzim!


@TheDarkKnight

Vzhledem k tomu, v jakém stádiu je aktuálně produkce DC seriálů a s přihlédnutím k faktu, jak u všech těchto seriálů zklamaly řadu diváků hned jejich první díly, již není otázkou, proč daný seriál sledovat, ale proč jej začít sledovat znovu. U zbylé televizní produkce DC je odpověď jednoduchá: „Není důvod, proč se tím znovu mučit.“ U Gothamu namísto toho je ale důvodů hned několik. Dobří herci, zajímavé postavy, po dlouhém čekání i komiksové odkazy a v neposlední řadě filmovost celé druhé řady, a stejně tak kvalitní scénář a dialogy. Otázkou tak není, proč byste si měli pustit druhou řadu Gothamu, ale proč jste to ještě neudělali.

@Nameless1

Komiksy nečtu, takže hodně věcí v Gothamu asi nedokážu úplně docenit. Batmana mám ale rád, a to i přesto, že to není ani mimozemšťan ani mutant, proto jsem se při pohledu na jeho dospívání do role superhrdiny většinou dobře bavil. Druhá řada byla slušně rozjetá od samotného začátku a svůj standard si držela až do konce, takže jsem neměl šanci se nudit. Problém mám ovšem s hlavním hrdinou, Jamesem Gordonem, což bude hlavně tím, že je pro mě v té roli a jejím pojetí nepřekonatelný Gary Oldman z Temného rytíře. Potěšil naopak Alfred a Harvey, či Tučňák a Nygma, přičemž společné scény těchto dvojic nemají chybu. Pokud jde o příběh, bylo zajímavé sledovat, jak si tvůrci dokáží poradit s tím, že některé postavy si v podstatě nemůžou dovolit zabít. Nebo aspoň ne napořád. Navíc se pořád něco dělo, takže i přes správňáka Gordona mě tento seriál zaujal, především jeho druhá řada.

@LuAn

První série Gothamu byla dobrá. Bylo to líbivé, postupně se objevovali záporáci, které známe nejen z komiksů, a všechny postavy byly sympatické. A druhá série? Pro mě neskutečný nářez. Nemohla jsem se dočkat dalšího dílu. Postavy se vyvinuly a nový hlavní záporák je neskutečný! Moc jsem se těšila na Victora Friese a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Mladý Bruce směle směřuje ke své budoucnosti a opravdu mě hodně zajímá, co bude v další sérii.

A jak se líbila druhá série vám? Podělte se o své dojmy v komentářích.

Foto: FOX

Diskuze /9

tom99

Druhá řada byla parádní, scénář byl skvělý, proklesení postav se mi líbilo. Zkrátka všechno se mi líbilo a byl to rozhodně nejlepší DC seriál, který jsme letos viděli. Bohužel já mám problém s oživováním a nadpřirozenem, což mi až tak do batmanovského světa nesedí (ano, vím, že je to stále komiks, ale přeci jenom mi to u takovýchto street fighterů vadí). Posledních pět epizod mě zklamalo, jakým směrem se seriál vydává, a finále mé obavy potvrdilo. Doufám, že se třetí série vydá trošku jiným směrem. Nakonec dávám „jen“ 80% za zpackaných posledních pár dílů.

webmaster
3.6.2016 | 13:44:45
Amper

Tak celkově druhá série předčila tu první. Přesně souhlasim s redaktory, že každý díl byl lepší a lepší. Bohužel mě trochu zklamalo finále řady, které tak trochu bylo odbyté oproti té první řadě. Já jen doufám, že to co předvedli v celé druhé řadě bude pokračovat i v té třetí, protože to už bylo na úrovni filmu. Dialogy a scénář perfektní, stále nechápu jak herec tučňáka hraje tu roli tak skvěle :D

3.6.2016 | 13:52:15
komcus

Za mě taky super. První jsem ani celou nedodíval, ale druhou, tam jsem netrpělivě čekal na novou epizodu. Jen škoda, že ho v usa sleduje tak málo lidí.

webmaster
3.6.2016 | 15:09:11
PecaCZE

Zklamal mě ten konec no. Poslední díl měl být takovej nejlepší a spíš byl nejslabší. Žádná akce a otravná Fish. Ale jinak super 2. řada.

3.6.2016 | 16:54:21
Lynth

Hned první 3 díly druhé serie zvedly kvalitu a taky moji spokojenost, Penguin opět nesklamal. Ten herec má prostě talent. Některé jeho scény jsem si musel pustit i víc krát, abych se ho nabažil. Dalších nespočet komixových postav, i když některé neznám, např. Clayface mě velmi potěšily. Co jiného dodat? Tento seriál momentálně doporučuji na potkání hehe :D

3.6.2016 | 18:30:01
Holíček

Celá série se mi moc líbila, jen mě drobet zklamal poslední díl. A to s ledo-ohnivým Hugem mi přišlo lehce přitažené za vlasy.

4.6.2016 | 6:37:15
realm

Celá série byla parádní, lehce to pokazil ten poslední díl, který byl divný. Jinak se těším na 3. sérii, snad bude minimálně stejně dobrá jako tahle. Herecké výkony jsou super, hlavně Alfreda mám hodně rád. Jinak by mě zajímal ten hate na Fish. Čím je tak nesympaticka ? Taky ji nemusím, ale zase až takový hate na ni… :D

#8 league
4.6.2016 | 12:35:32
league

#7 realm: Podle mě mezi těmi pěti potvarma byli Joker, Scarecrow,Killer croc, Bane a ta holka nevím jak se jmenuje. To budou ty Hugovi příšery.

4.6.2016 | 20:51:11
Angi

Taky nechápu, co mají všichni proti Fish. Skvělá postava, slušně zahrána. Dokud ji nedali každé oko jiné, tak jsem s ní neměl problém.

Jinak mi se první série líbila ohromně. Právě proto, že šlo spíš o detektivku a byly tam komiksové prvky jen okrajově. Ale ono se to musí a bude zhoršovat, aby se Bruce mohl stát Batmanem. Kdyby měli v třetí sérii vše vyřešit, tak by se Batmanem nikdy nestal. Postupné přidávání komiksových prvků mi přišla mnohem lepší. Být takhle ujeté a přeplněné už díly první série, asi by mě ten seriál až tak nezaujal. Znovu opakuji – největší devizou Gothamu je perfektní casting.

Oblíbenec: Riddler.

4.6.2016 | 22:41:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E04: The Demon's Head

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @twister78, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S04E04.HDTV.x264-LOL
  • S04E04.WEBRip.x264-RARBG
  • S04E04.720p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E04.1080p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E04.1080p.WEB-DL.DDP5.1.H.264-CasStudio

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Ve čtvrté epizodě naplno zazářil padouch Ra's al Ghul, Sofia začala od prvopočátku budovat impěrium Falconeů a Ed Nygma se vrátil se svými hádankami. Na nejdůležitější události se jako obvykle zaměřujeme v postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás