Gotham Postřehy a vyhlídky: Hush, stvůry a třetí série

Postřehy a vyhlídky: Hush, stvůry a třetí série

Postřehy a vyhlídky: Hush, stvůry a třetí série

Finále Gothamu za sebou zanechalo otevřený konec a zdánlivě nespočet otázek. Pokud však divák zabrousí do komiksové historie Batmanova světa, slouží zakončení druhé série spíše než cokoliv jiného jako lákadlo na nadcházející řadu.


26 0
13.6.2016

Otevřený konec, nebo nová dějová linka?

Finále druhé řady seriálu Gotham sice uzavřelo nejednu dějovou linku, nicméně ve výsledku z něj vyvstalo více otázek než odpovědí. S přihlédnutím ke komiksovému světu Batmana, z něhož série čerpá, se však nemusí zakončení jevit jako cliffhangerové, nýbrž naopak jako nalákání na nadcházející řadu.

Závěr druhé řady Gothamu ve svém průběhu jako by zapomněl na svou komiksovou předlohu a v předchozích epizodách dobře zvládnuté odkazy hodilo finále za hlavu. Alespoň tak se tedy mohlo vše zdát před poslední scénou, jež nechala jedny diváky s nechápavě otevřenou pusou dokořán, druhé však naopak nadchla načrtnutím dějové linky pro třetí (již potvrzenou) sé­rii.


Stvůry přicházejí

Na samotném konci epizody Transference, poté, co nabourala Fish Mooney, byl z autobusu slyšet smích Jeroma – předchůdce Jokera, který sice zemřel v první polovině řady, avšak následně byl nejspíše převezen do Indian Hill, oživen a naložen do autobusu pro převoz na venkov za účelem dalších experimentů či testování.

Kromě Jeroma můžeme v autobuse předpovídat přítomnost Killer Croca, který se mihl v předposlední epizodě, když byl připravován na převoz. Je tak možné, že se muž s tělesnými znaky krokodýla, jako kůží či čelistí, dočká větší role v nadcházející sérii. Ta bude ostatně s velkou pravděpodobností alespoň zpočátku zaměřena na stvůry a Batmanovy budoucí nepřátele, jelikož po nárazu autobusu se na svobodu dostala nejen Fish Mooney, která může ovládat pouhým dotekem ruky mysl druhých, ale i řada dalších stvůr a pokusných subjektů.

O identitě těchto stvůr se vedly sáhodlouhé diskuze. Z pohledu diváka je nicméně patrné, že tvůrci ani nechtějí, aby kdokoliv věděl, kdo se v jejich davu nachází – ať už je to kvůli záměrnému mlžení, nebo protože sami nevědí, kdo všechno bude mít slovo v nadcházející řadě. Nápověd o tom, jakých záporáků se dočkáme v hlavní roli na podzim, je již nyní celá řada. Za prvé je to samozřejmě s téměř stoprocentní jistotou Soví tribunál, za druhé Fish Mooney se svými nově nabytými schopnostmi a za třetí „druhý Bruce Wayne“, respektive to, co jeho představení odhalilo.

Ticho!

V samotném závěru vidíme vycházet společně s příšerami i člověka s tváří Bruce Waynea, který se liší pouze delšími vlasy. Co přesně mají tvůrci v plánu, zřejmě televizní divák nevytuší, komiksoví fandové již ale zajisté skáčou radostí z toho, že se nám v nadcházející seriálové sezóně s velkou pravděpodobností představí v Gothamu linka s Hushem.

V komiksech je Hush záhadná postava využívající Clayface a plastické operace k matení samotného Batmana a vydávání se za jiné postavy – ať už Robina či dokonce gothamského návladního Harveyho Denta. Svým původem je Hush ale někdo jiný a mnohem bližší muži schovávajícímu se za netopýří maskou.

Hush je Thomas Elliot. V komiksech se jedná o Bruceova blízkého přítele, jehož rodiče byli účastníci automobilové nehody, a to v době před smrtí Wayneových. Thomas Wayne, dobrý lékař a zručný chirurg, se je sice snažil zachránit, avšak nakonec pomohl přežít jen matce Thomase Elliota. Ten se o řadu let později za tento fakt mstí dědici odkazu Wayneů, respektive jeho noční podobě. Nemstí se ale za to, že přežila díky Thomasi Wayneovi jen jeho matka, ale právě za to, že vůbec přežila. Autonehodu totiž naplánoval a následně i provedl on sám, s cílem stát se sirotkem.

V seriálové podobě nebude Thomas Elliot nejspíše o nic větší andílek než v komiksech. Setkali jsme se s ním jen jednou v první sérii, kdy se smál Bruceovi, a tak ho jel Bruce za dohledu Alfreda praštit, aby si tak vysloužil klid. Znovu se s ním nejspíše setkáme již brzy. Pokud tedy nebyl dokonce on sám dvojníkem Bruce Waynea v závěru epizody. Podobu gothamského milionáře na sebe totiž vzal již jednou ve hře Batman: Arkham City. Zda se jednalo skutečně o něj nebo jen o Clayface v jeho režii či pozůstatek práce Huga Strange, se nicméně dozvíme až v další sérii.

Na podzim stejně tak bude s velkou pravděpodobností dovyprávěno či rozvedeno mnoho dějových linek. Drobečky a lákadla nám však budou tvůrci zajisté poskytovat již přes léto.

OHODNOTIT EPIZODUPROFIL EPIZODY

Thumbnail Play icon

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYZHODNOCENÍ DRUHÉ ŘADY>>

Foto: FOX

Diskuze /5

Rebellcz

A já si myslel, že druhý „Bruce Wayne“ je nějaká holka :D

13.6.2016 | 10:43:33
NiaWolf

Spíše než Hush by Brucův dvojník mohl být Thomas Wayne, Jr., Brucův utajovaný starší bratr.

#3 Blackhand47XD #4 Slaanesh #5 TheDarkKnight
13.6.2016 | 17:58:50
Blackhand47XD

#2 NiaWolf: Další možnost je, že šlo o jiný druh zachování života – klonování.

webmaster
13.6.2016 | 20:58:45
Slaanesh

#2 NiaWolf: Presne to isté mi napadlo, nadväzovalo to v komiksoch na Court of Owls. Aj keď uvidíme nakoľko sa autori v tomto budú inšpirovať.

14.6.2016 | 10:09:09
TheDarkKnight

#2 NiaWolf: Pravda, to je taky možnost, ale vycházel jsem z toho, že se tam věnovala pozornost Clayfaceovi.

16.6.2016 | 23:35:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E05: The Blade's Path

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @twister78, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S04E05.HDTV.x264-LOL
  • S04E05.WEBRip.x264-RARBG
  • S04E05.720p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.WEB-DL.DDP5.1.H.264-CasStudio

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Ve čtvrté epizodě naplno zazářil padouch Ra's al Ghul, Sofia začala od prvopočátku budovat impěrium Falconeů a Ed Nygma se vrátil se svými hádankami. Na nejdůležitější události se jako obvykle zaměřujeme v postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás