Gotham Postřehy: Falcone, Ukrajinci, Talon, Hádankář a Sovy

Postřehy: Falcone, Ukrajinci, Talon, Hádankář a Sovy

Postřehy: Falcone, Ukrajinci, Talon, Hádankář a Sovy

Epizoda Time Bomb přinesla velké množství odkazů, odhalení a nových poznatků z univerza Gothamu. Pojďme si tedy v postřezích připomenout to nejdůležitější.


20 0
27.11.2016

Falcone = Corleone

Značná část epizody se točila okolo nejslavnějšího mafiánského rodu současného Gothamu, přičemž jsme se znovu dočkali několika vtipných easter eggů, které odkazují na Coppolův velkofilm Kmotr.

Když Carmine, Mario a Lee opouštějí podnik šéfkuchaře Roberta, má jim auto přivézt jeden z portýrů. Při tomto aktu ale vozidlo vybuchne, což pro znalce gangsterek evokuje legendární scénu z prvního dílu Coppolovy trilogie, kde stejným způsobem exploduje automobil na Sicílii.


Druhý odkaz na Kmotra je skryt v samotném příběhu této epizody. Ale zatímco v Kmotrovi je vrahy pronásledován Sonny, zde je to Mario. V obou případech se jedná o nejstarší potomky velkého Dona.

Dopadne Mario jako Michael Corleone? Foto: FOX

Falcone a jeho vazby na Soví tribunál

V úplném závěru epizody se Carmine sešel v autě s Kathryn. Scéna nám poodhalila minulost mafiánského Dona, jenž delší dobu pracoval pro Soví tribunál či mu snad dokonce posluhoval. Kathryn také Falconemu řekla, že musí dorazit, až si jej tribunál předvolá. Co to znamená? Vrhne se tedy Falcone znovu na mafiánskou dráhu?

Jaké jsou vazby Carminea na Soví tribunál? Foto: FOX

Co je s Mariem?

Během potyčky s vrahy v klenotnictví Mario bez zaváhání zabil jednoho z bojovníků tím, že mu vrazil sponu do oka a uškrtil ho. Poprvé zde ukázal svou tvář, která se měnila stejně jako tvář Barnese. Znamená to samozřejmě, že když měl tenkrát Mario na krku náplast, musel být infikován virem Alice Tetchové. Definitivního potvrzení této teorie jsme se dočkali na konci epizody, kde si Mario poradil s dvojicí pankáčů, kteří jej chtěli napadnout.

Je Mario budoucím pacientem Arkhamského ústavu? Foto: FOX

Šeptající gang

Minule jsme se zamýšleli, zda bojovníci s kušemi patří k tribunálu. Nakonec se z nich vyklubal jiný spolek z DC Univerza – Šeptající gang. Ukrajinští chasníci, kteří vedou s tribunálem válku, se nakonec velmi překvapivě stali kladným elementem v Bruceově pátrání. V komiksu je tento gang pod vedením Luky Volka nepřítelem Batmana, přičemž využívá svých dovedností k pohybu ve stokách a kanálech.

Uvidíme ještě někdy Šeptající gang? Foto: DC Comics

Kdo je maskovaný zabiják?

Šeptající gang byl ale nakonec rozprášen a v Gothamu z něj zbylo jen torzo. Zbylí členové zoufale bojují proti Sovám a jejich nejlepšímu válečníkovi. Otázkou tedy je, o koho se jedná. Už jednou jsme zde psali, že se může jednat o Lincolna Marche, Talona. Lincoln vystupuje ve Snyderových knihách Soví tribunál a Soví město. Jedná se o mimořádně ctižádostivého finančníka, který se sám vypracoval až na úplný vrchol. Vzhledem k tomu, že maskovaný bojovník pracuje pro Kathryn a že jsme jiného bijce ve službách tribunálu neviděli, je téměř jisté, že se jedná o Talona. Je to tedy Lincoln? Snad se to brzy dozvíme.

Kdo je tento maskovaný bojovník? Foto: FOX

Co Sovy chystají?

Kathryn na konci dílu v rozhovoru s Carminem mluvila o blízké záchraně Gothamu. Je jasné, že se tribunál chystá k menší očistě města. Bude tento akt spočívat ve vyhlazení určité části obyvatelstva a nastolení teroru, stejně jako se o to pokoušela jiná skupina, konkrétně Liga stínů ve filmu Temný rytíř povstal? Budou se členové tribunálu prohlašovat za zachránce města stejně jako Bane a jeho spolubojovníci?

Co Kathryn a celý tribunál pro Gotham chystají? Foto: Fox

Hádankář a Barbara

Edward Nygma unesl ButcheTabithou, neboť se mylně domníval, že mají cosi společného s vraždou jeho milé Isabelly. Barbara po svých přátelích pátrala a nakonec je i našla. Pomůže nakonec Edwardovi s pátráním po vrazích? Nebo vyprovokuje nepřátelství mezi Tučňákem a Nygmou, z něhož by mohla profitovat?

Hádankář se dozvěděl pravdu. Jak s tím naloží? Foto: FOX

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Jak dopadne Bruceovo dobrodružství? Stane se Mario pacientem Arkhamského ústavu? A v čem bude spočívat záchrana města v podání Sovího tribunálu?

Diskuze /2

Ratemus

podle mě Barb pošle Edwarda na Oswalda.....

27.11.2016 | 16:51:48
Spiker

to bych řekl, že je téměř jisté ;)

29.11.2016 | 2:04:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E05: The Blade's Path

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @twister78, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S04E05.HDTV.x264-LOL
  • S04E05.WEBRip.x264-RARBG
  • S04E05.720p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.WEB-DL.DDP5.1.H.264-CasStudio

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Ve čtvrté epizodě naplno zazářil padouch Ra's al Ghul, Sofia začala od prvopočátku budovat impěrium Falconeů a Ed Nygma se vrátil se svými hádankami. Na nejdůležitější události se jako obvykle zaměřujeme v postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás