Gotham Postřehy: Ochránce zákona Barnes

Postřehy: Ochránce zákona Barnes

Postřehy: Ochránce zákona Barnes

V osmé epizodě třetí řady se opět událo několik zásadních událostí. Na možné proměny Nathaniela Barnese se podíváme v našich postřezích.


15 0
13.11.2016

Quo vadis, Nathanieli Barnesi?

Minule jsme psali, že Barnes, jehož ovlivnila krev mrtvé Alice Tetch, prošel proměnou, která změnila jeho chování. Epizoda Blood Rush pak ukázala, že kapitán sám sebe považuje za zákon a překračuje meze policejního vyšetřování. K tomuto jednání jej nutí hlas v jeho hlavě, jenž mu stále našeptává, aby zabil viníky. Může se z něj tedy stát jeden ze samozvaných strážců zákona, kteří neváhají v boji proti zločinu použít brutálnější metody? Možností je několik.

Foto: FOX


Je velmi pravděpodobné, že se tvůrci při tvorbě nové stránky Barnesovy osobnosti inspirovali postavou Michaela Lanea. Lane je příslušník gothamské policie, který nakonec přijme identitu maskovaného mstitele Azraela a chce soudit Gotham, který má pykat za své hříchy. I když už jsme v seriálu Azraela viděli, rozhodně nebyl bývalým policejním příslušníkem, tudíž Barnesův přerod do identity tohoto bojovníka může být reálný.

Foto: DC Comics

Další možností je přerod v Promethea. Ten je žoldákem, který se rozhodl, že bude bojovat proti veškeré „falešné“ spravedlnosti. Tento bojovník však spravedlnost vykupuje litry krve a nezastaví se ani před zabíjením nevinných, jež se mu připletou do cesty. Je však možné, že Barnes se bude proměňovat stále k horšímu, proto i k přijetí „prometheovského“ typu osobnosti může dojít.

Foto: DC Comics

Barnes se rovněž může stát Black Spiderem. Ten se snažil bojovat po boku Temného rytíře a chránit Gotham City. Po několika akcích jej však Batman odmítl a Spider nakonec skončil zavřený v Belle Reve. Odtud se nakonec dostal jako člen týmu Suicide Squad. S Barnesem jej může spojovat třeba zabití známého lékaře na soukromém večírku.

Foto: DC Comics

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Stane se podle vás Barnes nakonec jedním z těchto tří bojovníků, nebo se jimi bude alespoň inspirovat?

Diskuze /2

Holíček

Podle mě to Prometheus nebude, ten teď řádí v seriálu Arrow. Minulými postřehy jste mě navnadili a nejvíce by se mi líbilo, kdyby se z něj stal Bane. :)

#2 DarthRevan
14.11.2016 | 18:23:10
DarthRevan

#1 Holíček: Mně by se nejvíc líbil mstitel ve stylu Michaela Lanea :-)

webmaster
14.11.2016 | 18:33:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Čtvrtá série

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Finále série přineslo spoustu zvratů a nových příběhů. V pravidelných postřezích se zaměříme nejen na pravé jméno Butche Gilzeana, ale také na zajímavosti o hlavách démonů či novém klubu Oswalda Cobbelpota.

Nepřehlédněte

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Herecký pár Ben McKenzie a Morena Baccarin zpečetil svou lásku svatbou. Kolegové z Gothamu si řekli své ano v Brooklynské botanické zahradě.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás