Gotham Tučňák Jokerem, Red Hood v Gothamu a další teorie

Tučňák Jokerem, Red Hood v Gothamu a další teorie

Tučňák Jokerem, Red Hood v Gothamu a další teorie

Joker je nejznámějším a nejnebezpečnějším nepřítelem Batmana. Tuto sezónu by se měl objevit v Gothamu. Jak, kdy, kde a mnohé další se dočtete v článku.


11 0
14.2.2015

O objevení Jokera v seriálu jsme psali již dříve. Za tu dobu se ale vyrojila řada spekulací a dokonce i potvrzených informací z úst výkonných producentů seriálu. Pojďme si vše postupně představit.

Tučňák Klaunem

Před nedlouhou dobou se na internetu objevila vskutku promyšlená teorie o tom, že Jokerem se stane Tučňák s tím, že původ Tučňáka bude dovyprávěn později. Dohad se odvíjel od toho, že gothamský Tučňák vypadá spíše jako Joker než klasický komiksový (či filmový) Tučňák. Zaprvé je vysoký, hubený a má protáhlý obličej s širokým úsměvem (který se nebojí použít). Zadruhé barvy obleku, který nosí, jsou až nápadně věrné těm, v nichž chodí Batmanův největší nepřítel. K úvahám taky vedl fakt, že Tučňák v podání Robina Taylora je více násilný, než jsme byli zvyklí.


„Gotham needs me! I am its future!“ – Oswald Cobblepot #gotham

Fotka zveřejněná uživatelem Gotham (@gothamonfox), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2014–12–11T18:52:41+0­0:00“>Pro 11, 2014 v 10:52 PST</time>

Jak ale vysvětlit dva Oswaldy Cobblepoty? I na to existuje odpověď. Pokud se vrátíme o několik epizod zpět, kdy měl být Cobblepot mrtvý, zjistíme, že si mohl najmout dvojníka (již věrného komiksové předloze), aby se lépe kryl před Fish. Dvojník si svého „nadřízeného“ idealizuje, a tak se snaží být jako on – nosí stejné oblečení, má po ruce deštník a chce také ovládnout svět zločinu.

S tím, že by posléze začal Cobblepot (v podání R. Taylora) vést obchody pod přezdívkou Red Hood (měl by masku a kryl by se, aby mohl svrhnout Falconeho a zároveň mu byl nablízku až do poslední chvíle, a tak by pro něj bylo mafiánského bose lehké svrhnout a stát se tak králem zločinu*), a pak by již následoval notoricky známý příběh.

Poznámka: Nezapomeňte, že vraždu, jíž byl věnován největší prostor, provedl Cobblepot nožem. A kdo má rád nože?

He's back. Stronger and smarter than ever. #gotham

Fotka zveřejněná uživatelem Gotham (@gothamonfox), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2014–11–18T21:30:55+0­0:00“>Lis 18, 2014 v 1:30 PST</time>

Teorie padají s příchodem Red Hooda

Zmiňované teorie se však s velkou pravděpodobností nedočkáme, jelikož byla vydána zpráva, že se v Gothamu objeví Red Hood. Tedy muž, který se po pádu do kyseliny stane Jokerem, tedy alespoň podle komiksu Alana Moorea.

Ovšem paradoxně právě Moore v komiksu o původu Jokera čtenářům neodhalí ani zrnko z jeho minulosti (pokud čtenář věnuje komiksu dostatek pozornosti). Jak je to možné? Alan Moore (Watchmen, Swamp Thing) totiž dlouze objasňuje celou minulost muže, jenž byl přetvořen v Jokera. V poslední chvíli ale mrkne na čtenáře a zeptá se ho: Opravdu to tak bylo?

Bude tedy z Red Hooda Joker? Mohli bychom celkem jistě odpovědět kladně, nebýt epizody odehrávající se v Arkhamu, v níž jsme se dočkali easter eggu, který nelze jen tak ignorovat.

Jak to tedy s Jokerem bude? Je to Tučňák, Red Hood, nebo blázen již zavřený v Arkhamu?

*teorie TheDarkKnighta, nespadá do původní
Foto: crew.cz

Diskuze /8

create

Nevim no tyhle teorie… přijde mi to nelogický a zbytečný, že by to tvůrci takhle zbytečně zamotávali, Robin L. Taylor hraje tučňáka skvěle a je to nejlepší role celýho seriálu.

14.2.2015 | 10:48:47
monikash

Mě tyhle spekulace připadají málo pravděpodobné, protože by to nesedělo chronologicky. Ve filmech a animácích to všechno byli víceméně Bruceovi vrstevníci.

#3 create
14.2.2015 | 11:28:47
create

#2 monikash: No tak chronologicky pár věci nesedí už i bez jakýchkoliv spekulací přímo v seriálu, např. Alfred vypadá v seriálu tak na cca 60 a ten samý člověk má ještě za 20 let pomáhat Bruecovi v dvojím životě Batman/Bruce? V cca 90 letech? Další postava u které vznikají otázky je Harvey Dent, v seriálu cca 25–30 let a o cca 20 let později ve filmu věk velmi podobný, ale zase na druhou stranu je pravda že nemůžeme moc porovnávat film a seriál, kdybychom zacházeli hodně do detailů tak Harvey Dent má i černošskou verzi :D. Prostě se musí počítat s nějakýma menšíma odchylkama, který tímhle seriálem (i dřívějšími filmy) vzniknou. :)

#4 Apostrof
14.2.2015 | 11:48:45
Apostrof

#3 create: Za prvé Alfred nevypadá na 60, ale spíše jako čtyřicátník (samotný herec má 50 let). Bruce má 12 a Batmanem se stává někdy kolem 25 (záleží na zdroji), tzn. 12 rozdíl. Harvey Dent by měl 35–40 let, Alfred kolem 50–55 atd.

14.2.2015 | 13:01:16
myroslav

O akom easter eggu v Arkhame hovoríš? Niečo mi asi ušlo.

#7 TheDarkKnight
15.2.2015 | 14:43:36
Petaxis

To by bylo dost trapný, kdyby to byl Tučňák :/ Jo a jakej easter egg?

15.2.2015 | 15:12:05
Unamis

Nebude spíš Jokerem ten Jerome co zabil svoji vlastní matku (hadí ženu)? :-)

ve videu skoro na konci čas 3:30 https://www.youtube.com/watch?…

13.3.2015 | 11:06:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Čtvrtá série

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Finále série přineslo spoustu zvratů a nových příběhů. V pravidelných postřezích se zaměříme nejen na pravé jméno Butche Gilzeana, ale také na zajímavosti o hlavách démonů či novém klubu Oswalda Cobbelpota.

Nepřehlédněte

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Herecký pár Ben McKenzie a Morena Baccarin zpečetil svou lásku svatbou. Kolegové z Gothamu si řekli své ano v Brooklynské botanické zahradě.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás