Gotham Objeví se v Gothamu Joker?

Objeví se v Gothamu Joker?

Objeví se v Gothamu Joker?

Dočkáme se Jokera v seriálové novince Gotham? Pojďme si společně projít vyjádřením Bruno Hellera (výkonného producenta), podívat se na jednotlivé možnosti a hlavně si položit otázku, zda o to vůbec stojíme.


1 0
17.7.2014

Na úvod

Joker, Batmanova nemesis, největší zlosyn Gothamu a podle některých nejlepší záporák všech dob, který se stal i filmovou legendou díky svým dvěma představtelům, Jacku Nicholsonovi v Burtonově Batmanovi a Heatu Ledgerovi v Nolanově Temném rytíři. Bruno Heller (Mentalista, Řím) se nyní chystá tuto postavu přivést do Gothamu znovu. Jenže jak?

Co na to říká Bruno Heller?

Jedná se o klenot z galérky Batmanových nepřátel. Bude do seriálu přidán s velkou péčí a s řádným rozmyslem.(Bruno Heller)

Jak to bude s Jokerem v seriálu?

Podle nejnovějších informací bychom se ale neměli Jokera dočkat bez pořádných obstrukcí. V každé epizodě seriálu by se podle všeho měl objevit člověk, který disponuje jedním z několika typických znaků Jokera. Nejspíše se tak dočkáme komika, muže s ostrými kartami, člověka s prořízlým úsměvem a mnohých dalších. Zda se nakonec jedna z těchto postav stane Jokerem nebo to bude někdo úplně jiný, se zatím neví.


(Heat Ledger jako Joker)

Chce někdo vůbec vidět původ Jokera?

Dále také zůstává otázkou, zda vůbec někdo chce vidět původ Jokera. Není tento legendární zločinec tak skvělý právě díky své tajemné minulosti? Ostatně i Alan Moore (Watchmen, Swamp Thing) ve svém legendárním komiksu Batman: The Killing Joke na poslední chvíli mrkne na čtenáře a zeptá se ho: Opravdu to tak bylo?.

Mnoho fanoušků také trápí, že ztvárnění Jokera Heatem Ledgerem bylo natolik ikonické, že že si myslí, že by byla chyba cpát tuto postavu na obrazovky tak brzo. Bruno Heller na to v rozhovoru (který pro vás překládáme) reagoval takto:

Psal jsem scény pro Juliuse Caesara, Marka Anhonyho i Cleopatru. Takže, i když se jedná o vážnou a platnou poznámku, nemůžete tuhle práci dělat aniž byste vstoupili na toto území. Proměna Heata Ledgera byla úžasná a – stranou od všeho ostatního – měl skvělý make-up. A měli bychom se tomu snažit vyrovnat. Bude to ale odlišný charakter, samozřejmě víc Heat Ledger než Cesar Romero, ale jak jsem řekl, všechny postavy v seriálu jsou skuteční lidé s pocity a emocemi a historií a rodiči. Na tomhle prostě stavím.


(Batman: The Killing Joke)

Co myslíte vy? Chcete znát původ Jokera? A přijde vám Joker z Temného rytíře ztvárněný Heatem Ledgerem natolik ikonický, že byste ještě pár let počkali, něž byste ho znovu uvedli na televizní obrazovky nebo na plátna kin?

Diskuze /14

Aprok

Určitě se tam nesmí objevit !!!

17.7.2014 | 16:46:41
Xavik

Otázka, zda mi přišel Heath Ledger jako Joker ikonický, je naprosto zbytečná, protože je jasné, že byl ikonický a prostě nejlepší pro tuto roli. Za Jokera v Gothamu nebudu zřejmě rád.

admin
17.7.2014 | 17:44:38
lordasfalt

I když jsem fanouškem všech komiksových postav, tedy hlavně z DC a marvelu, nikdy jsem žádné komiksy nečetl a tak mám dotaz na ty znalejší. Jaký je věkový rozdíl mezi Brucem Waynem a Jokerem? Tedy, jestli je tato informace známá.

#4 Revoemag #5 TheDarkKnight
17.7.2014 | 18:04:47
Revoemag

#3 lordasfalt: Pokud se nepletu, tak Jokerův věk není známý.

17.7.2014 | 18:35:15
TheDarkKnight

Není, ale myslím, že je podobný jako Batmanův a navíc v Gothamu si ten věk upravujou, jak chtějí. Například Hádankář mi přijde podobně starý jako Batman a koukni na ten věkový rozdíl v Gothamu. Joker by zde už byl asi taky dospělý, ale kdo ví. #3 lordasfalt:

17.7.2014 | 19:01:44
kamyl221

asi by som bol tiež radšej ak by tam Joker nebol :/

17.7.2014 | 19:08:56
Jokerinko

Myslím si že ktokoľvek kto stvárni Jokera či v serialy alebo vo filme už neprekoná neskutoční talent Heatha Ledgera a preto sa bojím ako to bude vyzerať :/

17.7.2014 | 20:14:13
PecaCZE

Představuju si to tak, že Gordon přijede do domu kvůli domácímu násilí a tam najdou pořezané dítě ,,Jokera".

#9 TheDarkKnight
18.7.2014 | 0:14:40
TheDarkKnight

Tak podle komiksu to byl neúspěšnej komik, co spadl do kyseliny, takže doufám, že pokud se tam objeví, tak bude chvíli dělat toho komika. Navíc je potřeba nezapomínat na to, že Joker vznikl až po nějaký době, co byl Batman „ve službě“, takže pokud se chtějí držet komiksu a zároveň seriál ukončit objevením Batmana, tak nemůžou představit zrod Jokera. Uvidíme. #8 PecaCZE:

#10 PecaCZE
18.7.2014 | 11:51:08
PecaCZE

#9 TheDarkKnight: To máš pravdu ve hře Batman: Origins hraješ chvíly za Jokera a tam ho zrovna vypískávaj z pódia. Ta moje teorie je založena na tom co říkal Joker v Temném rytíři vím že bych to neměl srovnávat a pokaždý si vymýšlel jiné příběhy jak se mu to stalo, ale mě by to tam sedělo. Pokud je Gordon takhle mladej měl by být Joker aspoň náctiletej.

18.7.2014 | 12:07:02
kiso1561

Už v pilote sa objaví nejaký stand-up komik http://cdn.bleedingcool.net/…4/07/g12.png ale neverím že to bude on.

#12 TheDarkKnight
18.7.2014 | 12:12:54
TheDarkKnight

Podle vš eho by to neměl být on. A já v to i plně doufám, protože jestli tohle je Joker, tak s //Gothamem/ končím. #11 kiso1561:

18.7.2014 | 14:23:10
Danny350Z

Mám absolutně rozporuplné pocity ohledně Jokera,strach z toho,co by mohli tvůrci udělat s mým oblíbeným zločincem, a zároveň zvědavost.

16.2.2015 | 20:12:37
Sichr

Nooo. Nechci vám kazit pocit sladké nevědomosti ale to si nikdo nepamatuje toho cirkusovýcho klučinu co ho v e16 Jim zabásl za vraždu vlastní matky?

30.5.2015 | 18:38:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Čtvrtá série

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Finále série přineslo spoustu zvratů a nových příběhů. V pravidelných postřezích se zaměříme nejen na pravé jméno Butche Gilzeana, ale také na zajímavosti o hlavách démonů či novém klubu Oswalda Cobbelpota.

Nepřehlédněte

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Herecký pár Ben McKenzie a Morena Baccarin zpečetil svou lásku svatbou. Kolegové z Gothamu si řekli své ano v Brooklynské botanické zahradě.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás