Harry Potter
93/100 - 55×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Aberforth Brumbál

Aberforth Brumbál

Albusův mladší bratr, který vlastní hostinec v Prasinkách.

Sezóny 1
2022 - 2022

Základní informace:

Celé jméno: Aberforth Brumbál
Datum narození: Mezi lety 1883–1884
Místo narození: Velká Británie nebo Irsko
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Nebelvír
Pracovní postavení: Majitel hostince U Prasečí hlavy

Filmy

Aberforth Brumbál je…

  • synem Percivala Brumbála (†) a Kendry Brumbálové (†)
  • bratrem Albuse Brumbála (mladší, starší) a Ariany Brumbálové (†)
  • otcem Credence Holokosta
  • synovcem Honorie (†)

Aberforthova hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Tragédie v rodině

Aberforth se narodil do rodiny čarodějů, a tak bylo jeho osudem navštěvovat Bradavickou školu čar a kouzel. Na ní musel bohužel studovat ve stínu svého staršího bratra, který byl lepší téměř ve všem. V průběhu dospívání však jejich rodinou otřáslo několik tragédií. Předně Aberfortha ovlivnila smrt jeho mladší sestry Ariany, která padla během bitky mezi Albusem, Grindelwaldem a jím. Aberforth si její smrt nikdy neodpustil, protože si dříve předsevzal, že se o svou sestru bude starat.


Jakmile vystudoval čarodějnickou školu, usadil se v nedalekých Prasinkách, kde si zřídil hostinec U Prasečí hlavy. V průběhu války s Grindelwaldem Albus zjistí, že má jeho bratr syna Credence Holokosta, jenž je na straně Grindelwalda. Aberforth to přizná a přidá se na stranu svého bratra především proto, aby se znovushledal se svým ztraceným synem. Jakmile je Grindelwald poražen v Bhútánu, Aberforth řekne Credenceovi, ať se s ním vrátí domů. Credence přijme jeho nabídku.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Xavik

Nějak mi tam vůbec neseděl.

admin
18.5.2022 | 14:06:45

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama