Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Leta Lestrangeová

Leta Lestrangeová

Mlokova kamarádka, která střeží velké tajemství týkající se její rodiny.

Sezóny 1
2018 - 2018

Základní informace:

Celé jméno: Leta Lestrangeová
Datum narození: Rok 1986, nebo rok 1897
Místo narození: Velká Británie nebo Irsko
Čarodějnická krev: Čistá
Bradavická příslušnost: Zmijozel
Pracovní postavení: Nespecifikovaná pozice na britském ministerstvu kouzel

Filmy

Leta Lestrangeová je…

  • dcerou Corvuse Lestrange a Laureny Kamové (†)
  • nevlastní dcerou Clarissy Lestrangeové (†)
  • nevlastní sestrou Jusufa Kamy a Corvuse Lestrange

Letina hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Rodinná tragédie

Leta se narodila do velmi známé rodiny kouzelníků, a to Corvusi Lestrangeovi, který byl znám tím, že svůj rod obohacoval potomky, kde jen mohl. Corvus však byl zklamán narozením Lety, protože si přál syna. O několik let později se ho konečně dočkal, ale ten zemřel během ztroskotání lodi na Atlantském oceánu, tehdy však o tom věděla pouze Leta, protože vyměnila svého bratra za jiné miminko, aby nemusela poslouchat jeho pláč.

Vzdělávala se na škole čar a kouzel v Bradavicích, kde byla součástí zmijozelské koleje. Nebyla příliš oblíbenou studentkou, protože tropila nejrůznější vylomeniny. Jejím dobrým přítelem se stal Mlok Scamander, který byl i její životní láskou.

Mlok a Leta spolu měli velký vztah, nicméně si nikdy nic nezačali. Mlok se hnal za životem tam venku, zatímco Leta začala pracovat pro britské ministerstvo kouzel. Zde pracoval i Mlokův bratr Théseus, se kterým Leta začala chodit a později mu kývla na jeho žádost o ruku.

V té době však ve Francii povstalo nové zlo v podobě Gellerta Grindelwalda, který se na svou stranu snažil získat co nejvíce kouzelníků. Mezi nimi se objevil i Credence Holokost, který pátral po svém původu. Sám si myslel, že patří do rodiny Lestrangeových, nicméně Leta mu vše vyvrátí ve chvíli, kdy mu prozradí, co se tehdy na Atlantiku skutečně stalo. Pod tíhou toho, co udělala, se nakonec postaví Grindelwaldovi, který ji zabije. Těsně před svou smrtí řekne Mlokovi, že ho miluje, ale Théseus si myslí, že to řekla jemu, protože v tu chvíli stál před Mlokem.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Nakonec na dobré straně

12.5.2021 | 19:53:35
fanta2pomeranc

Po náznacích z jedničky jsem čekala … ne přímo Bellatrix v bledě modrém, ale něco takovýho… Leta se ukázala být skvělou ženskou, skvělým charakterem. Vím, že podle předmluvy knihy Fantastická zvířata a kde je najít je Mlok šťastný se svou ženou Tinou, ale téhle bych asi fandila více..

11.12.2018 | 14:12:42
Kothy

Ne příliš zajímavá…

9.12.2018 | 14:04:13
Lex Luthor

Leta byla dobrá postava a jedna z mála Zmijozelských studentů, kteří stáli na dobré straně.

8.12.2018 | 23:07:20
Jiri007

Nejlepší ženská postava ve 2, její původ, styl a dovednosti jsou fakt skvělé a taky je to fakt kočka, škoda že dopadla jak dopadla.

redaktor
8.12.2018 | 20:55:38
Xavik

Překvapivě naprosto úžasná!

admin
8.12.2018 | 20:32:09

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama