Heroes (Hrdinové) S04E13: Upon This Rock

S04E13: Upon This Rock

S04E13: Upon This Rock

Claire se snaží v karnevalu odhalit, co Samuel tají, ten se mezitím snaží využít Emmu, Hiro se pokouší říct Andovi o jeho novém poslání a Peter se musí jednou provždy rozloučit s Nathanem.

cz sk
5.1.2010
5 300 000
43 minut

Hiro, Ando

Hiro se po událostech v zábavním parku přemisťuje zpět do Japonska, ale něco s ním není v pořádku. Chová se divně a mluví jako komiksová postavička, která často používá termíny ze Star Wars a Star Treku. Po malém incidentu, který se odehraje na ulici, je Hiro zatčen policií, která ho ale dovede k Andovi, který po svém kamarádovi už několik týdnů pátrá.

Upon This Rock

Ando a Kimiko jsou sice šťastní, že Hira opět vidí, ale když zpozorují jeho stav, začnou si dělat starosti. Kimiko chce ihned zavolat doktora, ale Ando si myslí, že Hiro těmi svými blábolami jim chce něco důležitého říct.

Později se dozvíme, že Ando měl pravdu a rozluští Hirovi nesmysly. Ando se dozvídá, že Hiro chce osvobodit někoho (říká mu Dr. Watson) na Floridě. Protože je to pro Hira velice důležité, Ando vyráží s Hirem na Floridu.

Upon This Rock

Emma, Samuel

Za Emmou přichází nečekaná návštěva – je to Samuel, který chce Emmu zlákat do své sbírky. Řekne jí, že to byl on, kdo Emmě poslal čelo. Samuel poté vypráví Emmě o její schopnosti a o místu, kde žije se svojí rodinou, také se Emmě zminí, že potřebuje její pomoc, aby našel člověka (jmenuje se Ian), kterého potřebuje (jeho spis objevil v Noahovo složce, kterou pro něj ukradl Eli).

Emma se Samuelem vyráží do parku a začíná tam hrát na čelo. Samuel ví o její schopnosti to, že nedokáže jenom vidět barvy, ale pomocí svého hraní přivolávat lidi. Emma, která chce Samuelovi pomoci, myslí na Iana a po chvíli skutečně Ian přichází. Samuel děkuje Emmě a předávájí kompas, kdyby náhodou chtěla vstoupit do rodiny. Poté Samuel s Ianem odchází.

Upon This Rock

Claire, Lydia

Claire se rozkoukává v zabavním parku. Dokonce ráno přinese Samuelovi snídani. V jeho karavanu si všimne složek, které kdysi patřili jejímu otci. Claire začíná být něco podezřelého a chce zjistit víc. Problém jí ale dělá stále čím dál víc čmuchající Eli, který byl Samuelem nasazen, aby jí sledoval.

Claire tak hledá podporu u Lydie, ze které dostane, že Samuel zabil jejich vůdce rodiny Josepha. Claire se tedy rozhodne zjistit, o co Samuelovi jde a proč chce tolik nových členů do rodiny, sotva se ale postará o Eliho, objeví se Doyle, který chce Claire zkazit plány.

I toho Claire setřásne, ale pak už přichází na scénu Samuel, který Claire dovede do údolí a ukáže jí, co pro svou rodinu chystá – nový domov. Ian totiž dokáže tvořit trávu a spoustu dalších přírodních věcí. I když Claire teď zná pravdu, rozhodne se odejít. Ve svém mobilu má několik vzkazů od Noaha a od Petera. Stalo se něco hrozného.

Upon This Rock

Peter, Angela, Noah

Koná se Nathanovo pohřeb. Noah s Angelou to nastražili před tiskem a ostatními lidmi tak, že Nathan zemřel při pádu letadla. Brzy na místo také doráží zhroucená Claire. Peter přednáší poslední slova ke svému bratrovi, zazní poctivé výstřely a jeho rakev je uložena pod zem. Poté na jeho čest vyletí stíhačky, pocta, kterou ví pouze pár lidí, že stejně jako stíhačky uměl Nathan létat…

Upon This Rock

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
karlospajdos

Nathana je sakra škoda, kdyby radši umřel nějakej záporák…

2.1.2016 | 19:14:12
tom99

Hm, tak tato epizoda poměrně zásadně znovu ubrala na tempu. Některé scény s Claire byly fajn, ale ten zbytek? Snad kromě Nathanova pohřebu to za moc nestálo…

webmaster, grafik
1.9.2015 | 22:00:39

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Reklama

Hlídejte si nás

Narozeniny