Heroes (Hrdinové) Rozhovor s tvůrcem Heroes o restartu seriálu

Rozhovor s tvůrcem Heroes o restartu seriálu

Rozhovor s tvůrcem Heroes o restartu seriálu

Rozhovor s Timem Kringem o nové řadě Hrdinů: na jaké postavy se zaměří, v jakém období se bude příběh odehrávat a co si myslí o 13ti dílné sezóně?


5 0
17.9.2014

Před několika lety, když jsme mluvili o Heroes, jste řekl, že budoucností televize jsou kratší seriálové sezóny a kritizoval jste televizní plány. Jak šel čas, televize uznaly, že není možné udělat 22 dílnou sezónu a udržet stejnou kvalitu seriálů, jako mají kabelové televize. Cítíte nějaké zadostiučinění?

Všichni, kdo pracovali v televizní branži a praktikovali model, kdy vysíláte seriál od září do května, to cítili stejně. Dívali jsme se na seriály jako Breaking Bad nebo Rodina Sopránů a diváci trpělivě čekali rok, nebo i rok a půl, klidně jen na devět epizod a bylo vidět, že tyto seriály jsou díky nedostatku pro publikum zvlášť cennými.
S něčím, co vysíláte celý rok, je těžké být vzácný nebo unikátní. Mít omezený počet dílů je moderní způsob, jak vyprávět příběh. Všichni jsme si vzali poučení z Harryho Pottera od J.K. Rowling, která celému světu řekla, že bude jen sedm knih, takže čtení páté knihy byla vzácnost, protože jste věděli, že zbývají už jenom dvě.


…popud vzešel ze strany NBC. Viděli hodnotu značky Heroes a zeptali se mě, jestli bych měl zájem to ještě jednou zkusit.

Znovuoživení Hrdinů byl váš nápad?

Mám-li být upřímný, tak ne, popud vzešel ze strany NBC. Viděli hodnotu značky Heroes a zeptali se mě, jestli bych měl zájem to ještě jednou zkusit. A my příběh opustili v momentě, kdy jsme ještě měli co říct. Když se naskytla tato příležitost, měl jsem představu o tom, jak jsem chtěl v příběhu pokračovat původně, kdy jsme doufali v pátou sezónu. Takže když jsme dostali příležitost o 5 let později, některé z těchto myšlenek bych rád využil.
Pět let je dlouhá doba a tak jsem dostal také nějaké nápady, jak značku restartovat způsobem, který by dal lidem nový pohled na sérii s řadou nových postav, ale s pocitem, že tento svět znáte.

Můžete nám říci, jakou máte vizi?

Příběh se bude odehrávat po čtvrté sérii, takže budeme moci navázat na některé myšlenky, které jsme nechali otevřené.

Naprostá většina postav bude zbrusu nových s novou myšlenkou.

První komentáře fanoušků, kteří se doslechli o pokračování, se týkaly přání přivést zpět staré charaktery a ne začínat nanovo. Můžete říci něco o rozhodování, zda vrátit staré postavy a nakolik se zaměřit na nové?

Naprostá většina postav bude zbrusu nových s novou myšlenkou. Staré postavy přineseme opravdu jen proto, abychom dali komunitě pocit starého světa.
Pokud by byl celý vesmír nový, ztratili bychom některé prvky, které potřebujeme pro přemostění k novému příběhu. Přistoupil jsem k návratu Noaha, protože je to člověk, který měl prsty v celé sérii, což nám umožní představit nové postavy. Takže jeho charakter bude mít menší roli v začátcích nového příběhu.

Pokud se ještě vrátí nějaká ze starších postav, pravděpodobně jen v menší roli.

Máte novou šanci znovuotevřít tento svět, vzal jste si nějaké poučení ze starých časů a uděláte něco jinak?

Už jsme se dotkli největšího rozdílu, a to je, že od začátku počítáme s daným počtem epizod. Dřívě jsme věděli, kam kráčíme s každou kapitolou (Volume), ale nikdy jsme nevěděli, která série bude poslední a kdy můžete zabít hlavní postavu.
Teď máme jasně daný počet epizod, a jestli se poté vrátíme s dalším pokračováním, tomu necháváme dveře otevřené.

Můžete prozradit nějakou z nových schopností postav?

Ještě ne. Popravdě, v tento moment se spíše soustředím na seriál Dig.
(pozn.: Další projekt Tima Kringa, šestidílná konspirační minisérie odehrávající se v Jeruzalémě, kterou v současné době připravuje pro stanici USA Network.)

Hrdinové pravděpodobně odstartovali dnešní nával superhrdinských TV show, ale často je kritiky vzpomínána spíše poslední série Heroes, nežli první, kterou to začalo. Do jaké míry vidíte příležitost ke změně stylu vyprávění, na kterém byl seriál postaven?

Takto se na to nedívám. Vždycky jsem byl šťastný za každou novou sezónu. Samozřejmě jako někdo, kdo dospívá a zraje jako vypravěč, doufám, že dlouhá pauza do seriálu přinese čerstvý vítr.
Vždycky jsem viděl myšlenku Heroes v celosvětovém propojení a povědomí a čím jsem starší, tím více jsem si jist, že máme co říct, stejně jako na začátku seriálu. Mám ještě mnoho příběhu na vyprávění.

Diskuze /6

Kafka Tamura

Doufám, že to nepo****. S novýma postavama, jejich příběhama a hl.příběhem mám spíše optimistický pohled, protože některé staré postavy už mě začínaly vadit… hlavně Syler svým stepováním ze strany na stranu a Clair sama o sobě, protože její dějová linka poslední sérii byla NAPROSTO zbytečná a nudná, i když na úplném konci otevřela novou kapitolu, [spoiler]kdy ukázala světu (novinářům) svou schopnost (jestli si to dobře pamatuju… skočila z ruského kola nebo nějakého stožáru?). Což by mělo znamenat, že v nových Heroesech bude svět vědět o superschopnos­tech, a to už se mi tak moc nezamlouvá.

18.9.2014 | 1:14:59
Kafka Tamura

Dodatek: Taky by tam mohli dát jako stálou postavu nějakou asiatku, na což bych si klidně i vsadil, že tak bude, pač tam samozřejmě musí být zastoupeny všechny etnické menšiny a aby tu postavu lidi nesrovnávali s Hirem, tak změní pohlaví. Takže hurá :) Heroesy mi chybí, respektive koukatelný seriál se superschopnostma, tak snad se to fakt povede.

18.9.2014 | 1:23:33
barahir

Ono se to sice některým fanouškům moc nelíbí, ale souhlasím, staré postavy už neměly moc co říct, Peter a Sylar byli sice super, ale udělali je v podstatě nesmrtelnýma a o jejich původu už taky víme všechno. Navíc to Sylarovo přecházení ze strany na stranu. Cameo některého ze starých známých bych samozřejmě viděl rád, ale jako hlavní postavy – to bychom se dostali tam, kde jsme skončili. U nových doufám, že se budou držet jen jedné schopnosti u každého hrdiny.

Pokračování Heroes je určitě zapříčiněno úspěchem Marvelu nebo Arrowa, tak mě napadlo, že možná vezmou nějakou inspiraci, třeba pro padouchy, tam.

redaktor
18.9.2014 | 7:43:26
virus10

Já bych tam dal starých postav co nejvíc, třeba jen na chvilku a pak bych většinu z nich nechal zabít :D

18.9.2014 | 20:59:18
Elisse

Ja stále neviem či sa teším alebo nie :) Skôr som zvedavá ako si s tým tvorcovia poradia. Nové postavy mi navadia, ale zase bez Petera a Sylera to nebude ono, možno to bude dobré ale nebude to Heroes! Keďže možno trocha naviažu na finále 4 série. Rada by som videla seriál v duchu najlepšej epky celého seriálu 1×20. To by bolo perfektné.

29.9.2014 | 16:05:04
SandwichCode

Mne osobne je uplne jedno, aki „heroes“ to budu. tak ci tak sa uz proste neviem dockat, je mi jedno, ci nove postavy, stare, alebo mix. Proste zboznujem tento typ serialu a na trhu nic ine nie je. :)

17.11.2014 | 5:42:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny