His Dark Materials (Jeho temné esence)
87/100 - 102×

His Dark Materials(Jeho temné esence)

Hlavní hrdinka Lyra Belacqua žije v paralelním světě podobném tomu našemu. Vydává se na cestu, aby zachránila svého uneseného přítele a při této cestě zažije nejedno dobrodružství. Seriál je inspirován stejnojmennou knižní sérií Jeho temné esence.

VB | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | BBC One | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Sian Clifford (Agentka Salmakia), Amber Fitzgerald-Woolfe (Ama), Bella Ramsey (Angelica), Kate Ashfield (Atal), Kobna Holdbrook-Smith (Balthamos), Simon Harrison (Baruch), Tyler Howitt (Billy Costa), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), James Cosmo (Coram van Texel), Clarke Peters (Dr. Carne), Lia Williams (Dr. Cooper), Nina Sosanya (Elaine Parry), Terence Stamp (Giacomo Paradisi),

Metatron

Metatron

Anděl, dříve známý jako Enoch, když byl člověkem.

Sezóny 1
2022 - 2022

Základní informace

Metatron byl kdysi člověk jménem Enoch. Měl bratra jménem Baruch, který se také stal andělem. Kolem roku 2000 př. n. l. si Autorita vybral Metatrona za svého regenta. Autorita se domníval, že vědomé bytosti se stávají příliš nezávislými, a spolu s Metatronem plánoval zřídit inkvizici na každém světě. Metatron se stal mocnějším než Autorita a převzal nad ním kontrolu. Aby si udržel nadvládu, zradil a uvěznil Autoritu v křišťálové skříňce; tím úspěšně udržel anděla naživu, ale uvězněného.

Sdílel přesvědčení mnoha lidí, že Lyra Silvertongue je druhou Evou, která je předurčena k tomu, aby stejně jako ta první podlehla pokušení. Metatron byl zabit Lordem Asrielem a Marisou Coulter, když všichni spadli do Propasti.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nepřehlédněte

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Proč je název první knihy v USA nesprávný?

Název pro první knihu, která je nazývána v ostatních zemích jako Nothern Lights, je v USA či v České republice zcela jiný. Proč se u nás jmenuje jako Zlatý kompas a někde jinde zase jinak, se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Knihy

JEHO TEMNÉ ESENCEKNIHA PRACHU

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama