Law & Order: Organized Crime
90/100 - 2×

Law & Order: Organized Crime

K newyorské policii se vrací Elliot Stabler, aby bojoval s organizovaným zločinem, a to poté, co utrpěl strašlivou osobní ztrátu. Nicméně město a policie se za deset let, co byl pryč, dramaticky změnily, a Elliot se musí přizpůsobit novému systému práva během vlastního momentu zúčtování.

USA | 2021 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | NBC | 42 minut
žánr
Drama, Krimi
hrají
Christopher Meloni (Elliot Stabler), Danielle Moné Truitt (Ayanna Bellová), Tamara Taylor (Angela Wheatleyová), Ainsley Seiger (Jet Slootmaekersová), Dylan McDermott (Richard Wheatley), Nona Parker-Johnson (Nova Rileyová), Mariska Hargitay (Olivia Bensonová), Ben Chase (Freddie Washburn), Michael Rivera (Diego Morales), Charlotte Sullivan (Gina Cappelletti), Nick Creegan (Richard Wheatley jr.), Christina Karis (Dana Wheatleyová), Shauna Harley (Pilar Wheatleyová), Ibrahim Renno (Izak Bekher), Nicky Torchia (Eli Stabler)

Richard Wheatley

Richard Wheatley

Podnikatel s vazbami na mafii.

Sezóny 2
2021 - 2022

Richard M. Wheatley st. je podnikatel, který má těsné vazby na mafii a je podezřelý, že se pohybuje v organizovaném zločinu s jeho online farmaceutickou společností. Policie věří, že je vůdcem ilegálního kartelu s narkotiky. Je také podezřelým z vraždy Kathy Stablerové, manželky detektiva Elliota Stablera. Nakonec ho jednotka organizovaného dostala zatkla poté, co získala dostatek důkazů.

Aby se vyhnul dlouhému času ve vězení, domluvil se Richard s Vincem Baldim a spolupracoval na mnoha federálních vyšetřováních. Stabler a Bellová ale Baldiho přesvědčili, aby jim ponechal Richarda soudit alespoň za vraždu Kathy Stablerové. Nicméně líčení nedopadlo podle jejich očekávání. Porota se neshodla na společném výsledku a Richard byl puštěn zcela na svobodu.


Po propuštění Richard začal pracovat s FBI a dalšími federálními agentury, ale během toho uvedl do pohybu mnoho kyber zločinů, včetně útěku hackera Sebastiana McClanea.

Spolu s jeho donucenou pomocí si vzal celé město jako rukojmí, když způsobil ve městě blackout a jen on může znovu nahodit elektřinu zpět. Po městě požadoval například propuštění jeho syna Richieho (kterého následně zastřelil), potupení Elliota Stablera a připravení letadla, které ho odveze ze země.

Jednotce organizovaného zločinu se podařilo znovu získat kontrolu nad elektrárnami a rozvodnami, takže Richard musel co nejrychleji zmizet. Vyzvedla ho jeho exmanželka Angela, se kterou v autě odjel pryč. Elliot se snažil navázat kontakt s Angelou a řekl jí, že Richard zabil i jejího druhého syna Richieho. Angela sice promíjela Richardovy zlé skutky, ale nikdy jí nebylo nic víc svatého než její děti. Rozhodla se tedy s oběma spáchat sebevraždu a s Richardem sjela z útesu. Její mrtvé tělo se později našlo, ale Richardovo ne. Experti se ale shodují, že to nemohl přežít.

Objevil se v dílech:

(Elliot se brzy stal Richardovým nemesis, Foto: NBC)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Překlad

Epizoda S01E08: Forget It, Jake; It's Chinatown

cz100%
DOKONČENO

Seriál ve volné chvíli překládá @xflori01. Bude přeložena minimálně první řada.

Reklama

Filtr seriálů
Reklama