Lost (Ztraceni)
90/100 - 294×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

Valenzettiho rovnice

Valenzettiho rovnice

Matematická rovnice, která byla vytvořena prestižním italským matematikem, Enzem Valenzettim.

3 0
7.4.2007

Ten po tzv „kubánské krizi“ (napětí mezi USA a tehdejším SSSR díky jaderným zbraním na Kubě málem vyvolalo 3. světovou válku) přišel s matematickým modelem, že lidstvo se dříve nebo později samo zničí. V jeho rovnici je vyjádřeno pomocí čísel datum katastrofy.

Počet let, které do takovéto katastrofy zbývají, vyjadřuje číselná řada 4 8 15 16 23 42. Přesné datum není známo (může ale nemusí to být například 4.8. 2342 atd), je však řečeno, že čím více se budou tato čísla v běžném životě lidí objevovat, tím je katastrofa blíže.

Účelem projektu Dharma je, aby se vědci z různých oblastní pokusili proměnné v této číselné řadě nějak ovlivnit a katastrofu tak odvrátit. Představitelé projektu Dharma po mnoha letech zkoumání přiznali, že účel projekt Dharma se bohužel naplnit nepodařilo.

Zdroj: Nova, ABC, AXN, JOJ

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama