Lucifer
93/100 - 363×

Lucifer

Lucifer je jako Vládce pekel znuděný a nešťastný, a tak rezignuje na svůj titul a opustí pekelné království pro oslnivý lesk a odvázanost Los Angeles, kde si otevře klub. Náhodně se však nachomýtne k vraždě a ke spolupráci s policí se dostane, ani neví jak.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | FOX, Netflix | 44 minut
žánr
Komiksový, Krimi, Mysteriózní
hrají
Tom Ellis (Lucifer Morningstar), Lauren German (Chloe Decker), D.B. Woodside (Amenadiel), Lesley-Ann Brandt (Maze), Kevin Alejandro (Dan Espinoza), Rachael Harris (Linda Martin), Scarlett Estevez (Trixie), Tricia Helfer (Charlotte), Aimee Garcia (Ella Lopez), Inbar Lavi (Eve), Tom Welling (Marcus Pierce), Dennis Haysbert (Bůh), Tom Ellis (Michael), Brianna Hildebrand (Aurora Morningstar), Scott Porter (Carol Corbett)

S05E03: ¡Diablo!

S05E03: ¡Diablo!

Amenadiel oznámí Luciferovi, co se za jeho nepřítomnosti děje jak na Zemi, tak i v Nebi, což zapříčiní v Luciferův návrat, zatímco o Peklo se na chvíli postará Amenadiel.

sk
21.8.2020
54 minut

Chloe je Luciferovým návratem nadšená, ale jakmile se dozví, že je darem od Boha pro Lucifera, naštve ji to a rozhodí. Musí se jít ale věnovat vyšetřování nové vraždy, ke které došlo ve studiích Warner Bros. Zavražděný je producentem nového seriálu a také Luciferovým známým. Matt za Luciferem chodíval a nechal si vyprávět příběhy z Luciferova života. Jak teď navrátivší se pán pekel zjišťuje, tahal z něj inspiraci, na které postavil seriál Poručík Diablo. Ten je v zásadě Luciferovým odrazem, stejně jako jeho parťačka detektiv Dancerová tím Chloeiným, i když jak Lucifer sám připustil, Matt trochu popustil uzdu kreativitě.

Linda není nadšená tím, že Lucifer nechal Amenadiela v Pekle, má strach o Charlieho. Dá také Luciferovi vhled do toho, co teď asi Chloe další cítí. Hlavní podezřelou se stává pravá ruka Matta, Keri. To ona stojí za psaním scénářů a Matt si její práci vždy přivlastňoval a ničil ji. Ale zabít ho nechtěla, protože producenti nesklízí jen slávu. Jakmile se seriálu přestane dařit, jsou to oni, na koho se hází vina. Chloe ale díky ní získá stopu na motel, ve kterém se Matt občas zašíval.

Lucifer narazí v apartmá na Maze, která se na něj vhrne. Je naštvaná, že ji zamknul do šatny. Poté, co zjistí, že je to pravý Lucifer, tak v boji neustává a vybíjí si na něm svůj vztek, že ji nechal na Zemi, zatímco on se vrátil do Pekla. Lucifer jí ale oponuje, že ji neopustil, že mohla říct Amenadielovi, aby jí za ním odnesl.

Naše detektivní dvojka narazí v motelu na své televizní protějšky, jež se také snaží vraždu vyšetřit, což vyústí v několik slibných stop. Chloe pošle Lucifera pryč a s Ellou probírá koncept předurčenosti, zatímco on rozboří tu špetku zlepšení vztahu s Danem, kterou měl na svědomí Michael. Po objevení další stopy zamíří Lucifer s Chloe za poručíkem Diablem, jehož najdou mrtvého. Maze s Lindou mezitím sledují epizodu ze seriálu a skvěle se u toho baví. Linda se snaží Maze rozpovídat a otevřít se, aby se zbavila strachu z opuštění.

Dan dorazí na místo činu s další a pošle Chloe s Luciferem za Keri, která se opět stává podezřelou. Najdou u ní vražednou zbraň a Keri je zatčena. Lucifer dává Danovi zase kapky, ale ten mu prozradí, že po ztrátě Charlotte mu pomáhá jen to, že udržuje svou mysl pozitivní. Společně přijdou na to, kdo je vrah, když přehrávají scénář epizody, jež se zrovna natáčela. Chloe už to mezitím zjistila a vydala se za představitelkou detektiva Dancerové, jež toužila ze seriálu odejít a hrát v indie filmu.

Maze do Lindy reje, aby jí řekla, proč si myslí, že skončí v Pekle. Ta se to snaží zamluvit a Maze se jí otevře, trápí se tím, že ji Eve opustila. Lucifer se mezitím ve svém apartmá setkává s Michaelem, kde se do sebe pustí. Následně se vydá za Chloe, které sdělí, že si s ním Michael zahrával od počátku věků a že chápe, co cítí ona. Chloe se do něj ale pustí, že nechápe. Maze se objeví, aby se omluvila Luciferovi, ale na jeho místě najde Michaela. Ten jí prozradí, že před ní Lucifer skrývá tajemství.

Scénář: Mike Costa
Režie: Claudia Yarmy

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Tak veci sa nám dali poriadne do pohybu. Luci sa konečne opäť ukázal na Zemi. A to, ako nechal za sebou Amenadiela v pekli, bolo vážne k popukaniu. Mazeina prvotná konfrontácia s Luciferom bola zaujímavá. A ozaj pobavilo, ako jej bolo prakticky jedno, či sa jednalo o Lucifera alebo Michaela. Následne vďaka spoločne strávenému času s Lindou prišla k záveru, že sa má Lucimu ospravedlniť, čo aj spravila, lenže nie správnemu bratovi. Vážne som zvedavý na to, aké tajomstvo vytiahol Michael. Zdá sa, že Mazikeenin pocit samoty sa ešte viac prehĺbil. Aj vzťah medzi Lucim a Chloe sa skomplikoval. Ale vrcholom tejto epizódy bol stret Lucifera s Michaelom. Najprv slovný a napokon aj fyzický. Ich súboj bol naprosto epický. A to odhalenie, že Michael celú tú dobu manipuloval s Lucim, dosť prekvapilo.

10.2.2022 | 0:32:25
Remi91

Chloe už mi opravdu dost vadí. S Maze si tvůrci nevědí rady a vymýšlí stále další možnosti jak ji znechutit. A celkově se hlavní příběh zase točí v kruhu. Další oponent bez významnějších cíle bude pouze tropit neplechu a na konci ho společné síly porazí.

20.6.2021 | 19:19:46
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak na zakladě Lucifera a Chloe vznikl serial a musim řict že ti herci to zvladli fakt dobře napodobit a Amenadiel v pekle byl dobry a jsem zvědav jake tajemstvi Lucifer skryva a jak to ovlivni Maze.

redaktor
16.10.2020 | 13:25:57
captain

Paráda, Amanadiel to zachránil, skutečný Luci je zpět! No tak to bude něco…

12.10.2020 | 14:47:24
matoushr11

super díl

26.9.2020 | 22:30:48
Lex Luthor

Čekal jsem, že Michaelovo vydávání se za Lucifera bude hlavní zápletka této řady ono se to však vyřeší ve dvou dílech a dobře povedená epizoda o seriálu

27.8.2020 | 20:55:01
Lennis

Povedená seriálová epizoda o seriálu. Reakce Chloe – to se dalo čekat.

27.8.2020 | 17:37:42
Kothy

Zacina se to zvrtavat…

23.8.2020 | 22:03:45
Blackwolf

Moc brečí

23.8.2020 | 18:03:23
Lucifrid

Těch narážek (šestá řada, detektiv Dancer, ad.), seriálová Maze a Linda. :D Do toho jak se Dan pustil do Lucifera a k tomu parádní Ella a ještě parádnější Lucifer!

webmaster
23.8.2020 | 13:07:16
1

Budoucnost Lucifera

Konec dobrý, všechno dobré?

Konec dobrý, všechno dobré?

Máme za sebou poslední řadu Lucifera a s přitažlivým vládcem Pekla se již nepotkáme. Stejně tak i s ostatními postavami ze seriálu. Proto se celá šestá řada nesla ve stylu rozloučení. Pojďme si společně finální řadu rozebrat.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zůstaňte v obraze

Momentky

Momentky

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama