Lucifer Tricia Helfer v rozhovoru o Luciferově matce

Tricia Helfer v rozhovoru o Luciferově matce

Tricia Helfer v rozhovoru o Luciferově matce

Luciferova matka se ihned po druhé epizodě stala plnohodnotnou, a většinou diváků i oblíbenou, postavou. Tricia Helfer se v rozhovoru pro TVLine rozpovídala, co Charlotte ve druhé řadě čeká a nemine.


20 0
14.10.2016

Jak vám byla poprvé nastíněna role Charlotte coby Luciferovy matky?
Měla jsem menší obavy, chtěla jsem si být jistá, že moje postava nebude zlomyslná nebo že si stále nebude hrát s vlasy a dělat blbou. Tento seriál jsem měla ráda už dříve a byla jsem překvapená, jak moc je zábavný a především jak okouzlující je Tom. Byla jsem nabídkou fascinovaná a samozřejmě jsem chtěla vědět víc. Tak jsem si sedla s výkonnými producenty [Ildy Modrovich a Joe Henderson] a oni mi představili první část další série, které jsem okamžitě propadla. Samozřejmě mi tvrdili, že tato postava bude mít více tváří a ne pouze to zlo uzavřené v jedné lidské osobě a neustále básnili o tom, že Charlotte je sice matka ďábla, ale zároveň je i matkou andělů.

Líbilo se mi, jak byla vaše postava představena na konci prvního dílu druhé řady. Žádné drápy, oheň nebo zápach síry. Vzbuzovalo to velké sympatie a napětí.
Přesně. Diváci nevěděli, co bude Charlotte zač, a i přesto už u nich vzbuzovala sympatie, protože bylo očividné, že si musela projít něčím špatným.


Můžete porovnat mateřský vztah s Luciferem a Amenadielem?
Amenadiel vždy poslouchal svého otce. Byl to on, kdo na jeho povel odnesl matku do Pekla. Takže teď, když je Charlotte zpět na Zemi, je k ní stále nedůvěřivý. Ovšem během prvních pár dílů druhé série si vzhledem k událostem začne pokládat otázku, zda by neměl své matce více důvěřovat. Přece jenom to vypadá, že je na Zemi kvůli němu, aby se o něj starala. Nakonec se Amenadiel v mnoha směrech sblíží se svým bratrem, i se svojí matkou. V mnoha jiných ohledech je to tak, že čím déle je Charlotte na Zemi, tím více se sbližuje s Amenadielem, ale zároveň se vzdaluje Luciferovi, což je paradoxně úplně naopak, než jak tomu bylo na začátku.

Mohli bychom slovem „chladný“ charakterizovat vztah mezi Charlotte a Maze?
Určitě. Lucifer požádal Maze, aby matku v Pekle mučila, což byla bezpochyby jedna z mála věcí, ve které se Maze opravdu vyžívala. Ale i přesto byla Charlotte jediná, kterou nikdy nedokázala zlomit. Podle mě to není jenom kvůli tomu, že matka je nadpřirozená bytost – daleko silnější než Maze, ale také je tu tato věta: „Peklo trestá lidi za všechno zlé, co v životě provedli, ale já nic špatného neudělala, takže proto mě nikdy nezlomíš.“ To je důvod, proč byla Maze tak nadšená, když viděla Charlotte v lidském těle – myslela si, že jí konečně dokáže ublížit. Matka má hodně tuhý kořínek a samozřejmě je i velice manipulativní a má svůj vlastní cíl – nesnáší lidstvo a démony. Upřímně, je trochu namyšlená. Myslí si, že její cesta je ta správná a chce zpět to, co jí bylo vzato – a nic jí v tom nedokáže zabránit.

Vypadá to, že lidstvo bere matka pouze jako hračku svého ex a má z něj akorát husí kůži.
Z lidí jí naskakuje husí kůže a nepříjemná pachuť v ústech. Ovšem to, že je uvězněna v lidském těle, ji přivádí do nepříjemných situací. Až kolem šesté epizody se opravdu trochu usadí a pozná, jak věci doopravdy fungují. Je velice inteligentní, ale zatím nevidí, že některé věci se ostatním neříkají. Bude tu pár vtipných momentů, ze kterých jsem byla unešená hned na první schůzce s Ildy a Joem.

Je možné, že Charlotte pomůže Luciferovi uvědomit si, co mezi ním a Chloe doopravdy je?
Ano, co vím, tak v této sezóně bude mít Charlotte rozhodně vliv na Lucifera a jeho vztah mezi ním a Chloe. Bohužel jsem scénáře k těmto epizodám ještě nečetla, takže nevím, kdy přesně a v jaké míře, ale nějaký posun v jejich vztahu čekat můžeme. V první části sezóny se především jedná o vztah matky s jejími syny či o snahu žít v těle Charlotte Richardsonové, a až se s těmito problémy vyrovná, určitě se bude věnovat zajímavému vztahu mezi Luciferem a Chloe, ale nejsem si zcela jistá, jakým způsobem. Každopádně se to dozvíme během druhé poloviny sezóny.

Thumbnail Play icon

Poslední otázka se týká písně ze seriálu Battlestar Galactica, kterou zahrál Lucifer těsně před příchodem Charlotte…
Je to neuvěřitelně vtipné, protože tato píseň All Along the Watchtower od Jimiho Hendrixe je nedílnou součástí seriálu Battlestar Galactica [ve kterém Tricia ztvárnila jednu z hlavních rolí], ale upřímně jsem ji při točení vůbec nezaznamenala, protože Tom to natáčel dopředu. Až když jsem při premiéře viděla všechny ty tweety, tak mi to došlo. Takže jsem ihned psala Joemu – „Udělali jste to schválně? Protože je to absolutně perfektní!“ Zjistila jsem, že to byla naprostá náhoda, protože to zvolili pouze kvůli té písničce. Tom je velice vybíravý co se týče hudby, obzvlášť pokud ji má sám zpívat a Joe mi řekl, že Tom chtěl zazpívat právě All Along the Watchtower, což mu Tom řekl ještě před tím, než jsem vůbec byla do role obsazena. Druhý den po premiéře režisér Nathan Hope prohlásil: „Co mají všichni s tím All Along the Watchtower? Vůbec tomu nerozumím!“ Všechno to byla pouze vtipná náhoda.

Foto: FOX

Zdroj: TVLine

Diskuze /4

Katschaba

Také jsem si myslela, že All along the watchtower bylo schválně. Jako náhoda fakt dobrý :-)

14.10.2016 | 22:45:26
KevSpa

Já jim tu náhodu ani trochu nežeru. To by už bylo fakt moc. :D

webmaster
15.10.2016 | 9:43:53
Oveckoun

Předně, Tom Ellis je dokonalý ve své roli. Opravdu. Jsem hetero a i tak ho úplně žeru :) Tricia Helfer do toho přinesla novou dávku chemie a během dvou epizod vyšoupla Chloe na vedlejší kolej. Bravo! :)

15.10.2016 | 14:22:57
VampKošilka

Tom Ellis si zasloužil plnohodnotného partáka a Tricia Helfer má takové charisma, že i já jako hetero jí neskutečně žeru, někdo takový podle mě měl hrát Chloe, nicméně se těším na každou scénu s mamčou a jejími synky.

16.10.2016 | 13:15:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E18: The Good, the Bad, and the Crispy

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @Umpalumpa3, @LuAn, @suelin, @Sh3pp, @MadyDollar, @mychal29, @KevSpa a @Lucifrid

Sedí na verze:

  • S02E18.HDTV.x264-SVA
  • S02E18.720p.HDTV­.x264-AVS
  • S02E18.1080p.WEB­.DL.DD5.1.H.264­.DRACULA

Kdy vyjdou titulky?

Chcete-li podpořit překladatele Lucifera a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Nepřehlédněte

Zůstaňte v obraze

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás