Mad Men (Šílenci z Manhattanu)
93/100 - 54×

Mad Men(Šílenci z Manhattanu)

New York, 60. léta. Prestižní reklamní agentura, honba za mocí, konflikty a nevěra. Příběh se točí okolo fiktivní reklamní agentury Sterling Cooper sídlící na Madison Avenue. Nejde tu ale jen o chod agentury, vymýšlení reklam, ale hlavně o životy lidí, kteří v ní pracují. Hlavními aktéry jsou kreativní ředitel Don Draper, jehož život je opředen tajemstvím a sekretářka Peggy Olson, jež se snaží prosadit v mužském světě. Seriál nás pomalu ale jistě vtahuje do dění a fascinuje brilantními dialogy, výborně napsanými postavami a dokonalou šedesátkovou výpravou.

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | AMC | 49 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jon Hamm (Don Draper), Elisabeth Moss (Peggy Olson), John Slattery (Roger Sterling), Christina Hendricks (Joan Holloway), Robert Morse (Bertram Cooper), January Jones (Betty Draper), Vincent Kartheiser (Pete Campbell), Jessica Paré (Megan Draper), Jared Harris (Lane Pryce), Kiernan Shipka (Sally Draper), Jay R. Ferguson (Stan Rizzo), Maggie Siff (Rachel Menken)

Rozhovor s Christinou Hendricks

Rozhovor s Christinou Hendricks

Přečtěte si rozhovor Christinou Hendricks nejen o postavě Joan a módě v seriálu Mad Men.

0 0
19.5.2012

Četl jsem, že jste se ucházela o roli Midge. Jak jste se dostala k Joan?

Christina Hendricks: Popravdě jsem se nejprve ucházela o roli Joan a potom o Midge a pak znovu o Joan. [Smích] Řekla jsem svému manažerovi: „Chci být součástí tohoto projektu a vezmu kteroukoli z nich, protože obě jsou to úžasné role.“

Co pro vás zatím bylo v seriálu tím nejneočekávaněj­ším?

Christina Hendricks: Ztloustnutí Betty. Chci říct, byl to šok pro všechny. January Jones to zvládla bravurně a souhlasila, že je to skvělý přístup, jak vyprávět příběh, byla tím nadšená a tak kolegiální.

Obvykle nosíte velmi propracované dobové spodní prádlo. Je v této sezóně modernější?

Christina Hendricks: Ne, zůstalo stejné. Během prvních pár epizod jsem ale měla malé těhotenské bříško, takže jsem nosila polštářek, aby to vypadalo, že mám poporodní nadváhu.

Joan je pracující svobodná matka. Zkoumala jste, jaký život měla žena v téhle situaci v 60. letech?

Christina Hendricks: Upřímně, je to totéž, jako když se dnes jakákoliv jiná žena snaží sama vychovávat dítě. Děti znamenají spoustu práce a vy potřebujete pomoc.

S kolika dětmi jste pracovala?

Christina Hendricks: Bylo tu asi šest Joaniných dětí. Myslím, že podle zákona mohou pracovat pouze 20 minut v kuse. Takže když vypršel čas jednomu dítěti, přinesli jsme nové… Já je od sebe rozeznám, ale doufám, že diváci ne! [Smích]

V úvodním dílu sezóny jste se objevila v pyžamu a těhotenských šatech. Byla to změna oproti obvykle elegantnějšímu vzhledu Joan?

Christina Hendricks: To, co jsme nakonec vybrali, bylo opravdu krásné, ale měl byste vidět ty předchozí modely, které jsem si zkoušela, než jsme se dohodli na tomto… Některé vypadaly jako šaty pro zdravotní sestry, opravdu křiklavý vzor a naprosto divná škrobená látka.

Přála byste si na Joan vidět oblečení nějaké jiné postavy?

Christina Hendricks: Peyton List, která hraje Jane Sterling, má vždy na sobě nesmírně úžasné módní oblečení. V průběhu sezóny si vždycky říkám: „Božínku, to, co má na sobě, je překrásné.“ Ty červenobílé šaty, které měla na Donově párty v prvním dílu, byly úžasné. Prostě úchvatné.

Scéna v poslední sérii, kdy se Joan s Peggy sbližují, byla neuvěřitelná. Vnímala jste ji jako dlouho očekávanou chvíli?

Christina Hendricks: Myslím, že se mě úplně dotkla, až když jsem ji uviděla. S Elisabeth Moss jsme sledovaly epizodu a já měla slzy v očích. Na tohle se opravdu čekalo hodně dlouho… Chvíle plná respektu a chvíle, kdy spolu dvě chytré ženy mluví o firemní politice a svých životech naprosto normálním způsobem.

Pracujete teď na filmu, v televizi, dokonce i na videohře. Které z těchto médií máte nejraději?

Christina Hendricks: Miluji úplně všechny své role a jsem šťastná, že jsem si je mohla všechny vyzkoušet. Ale pokud jde o důvěru, kvalitu a zkušené a milující lidi, se kterými jsem pracovala, jsou to Med Men.

Připomíná vám některá z postav, které jste hrála, Joan?

Christina Hendricks: Myslím, že mám opravdu štěstí v tom, že je Joan tak jedinečnou postavou. Není stereotypní a prostě takovou roli v každém scénáři, který dostanete, neuvidíte. Lidé se mě ptají, zda se nebojím, že budu zaškatulkovaná, ale pro Joan žádná škatulka neexistuje.

Zdroj: AMCtv.com

Čtěte také:

Rozhovor s Johnem Slatterym

Rozhovor s Jonem Hammem

Diskuze /1

LordBathory

Mám ji rád! Takhle má vypadat správná ženská! :)

20.5.2012 | 10:19:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nepřehlédněte

10 důvodů proč si pustit Mad Men

10 důvodů proč si pustit Mad Men

Ještě jste Mad Men neviděli? Chyba! Je to seriál opěvovaný kritiky i diváky. U nás zatím do podvědomí nevstoupil, takže si pojďme probrat důvody, proč byste se na něj měli podívat, což znamená zamilovat si ho.

Reklama

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama