Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 3x03 Quite a Common Fairy

Rekapitulace epizody 3x03 Quite a Common Fairy

Rekapitulace epizody 3x03 Quite a Common Fairy

V epizodě Quite a Common Fairy se Regina střetne s vílou Zvoněnkou a Henry nemá náladu na jablka.


1 0
16.10.2013


Jak moc máte rádi jablka?

Na začátku epizody naši hrdinové stále pátrají po Petru Panovi. Zjišťují, že Panův tábor se neustále přemisťuje, a tak Hook rozhodne, že požádají o pomoc Zvoněnku. Regina z tohoto nápadu není úplně nadšená.

Pan se snaží Henryho přesvědčit, že v Zemi Nezemi si může užít spoustu srandy (i když ne každý si zábavu představí tak, že bude střílet otráveným šípem do jablka, které má někdo na hlavě). Henry se snaží střelit Petra Pana, ten ale šíp chytí. (Pan má nejspíš chytání šípů nacvičené, vzhledem k tomu, že ho chce zabít skoro každý).


Regina se obává, že narazí na Zvoněnku, což zdůvodní tím, že spolu měly trochu problémovou minulost. No, kdo s Reginou problémovou minulost neměl? Po chvíli Reginu Zvoněnka (která vypadá, že se nesprchovala už půl století) stejně najde a uspí jí mákem. Flower Power, opravdu.

Mějte srdce

Regina zjišťuje, že Zvoněnka už není schopná používat svojí magii a dá jí své vlastní srdce, aby ho zničila. Naštěstí ji Regina přesvědčí, aby se nesnížila k pomstě, jako to udělala ona. Všichni Zvoněnce nabídnou, že se s nimi pak může vrátit domů, a tak jim slíbí, že jim pomůže najít Petra Pana, i když se jí ten nápad zrovna nezamlouvá.

Pan Henrymu vysvětluje, že magie se ztrácí úplně ze všech světů a že Emma je zachránce díky tomu, že zplodila Henryho se synem Temného. Pan dá Henrymu starý obrázek, na kterém je namalovaný Henry.

Davidova rána z minula se moc nehojí a Hook se o něj bojí a dává mu pár posledních týdnů života (skvělý způsob jak někoho potěšit, Hooku). David o svém problému ještě neřekl ani Sněhurce ani Emmě, takže je pro něj docela těžké vyslechnout si od Sněhurky proslov o tom, co pro ní znamená.

 

Když váháte, zvolte chlápka s tetováním

Vracíme se do Říse Pohádek, kde Neal zjišťuje, že je Henry zajatcem Petra Pana a Ztracených chlapců v Zemi Nezemi a rozhodne se využít syna Robina Hooda, Rolanda, aby mu pomohl se tam dostat.

Když Stín přiletí, Nealovi se podaří se díky němu dostat do Země Nezemě, kde ho hned „uvítá“ jeden ze Ztracených chlapců a oznámí mu, že ho Pan velmi rád uvidí (Ztracení chlapci mají opravdu talent na objevení se vždy na správném místě ve správnou chvíli, co?).

Mezitím (v překvapivě sexy scéně) informuje Mulan Auroru, která otěhotněla, že se přidává do Robinovi skupiny. Cítí něco Mulan k Auroře? A když se Mulan připujuje k Robinovi, vidíme, že má Robin lví tetování, což znamená, že je to Reginy pravá láska (jen musíme doufat, že dříve lví tetování nebylo moc populární, jinak by to mohlo být pěkně matoucí).

 

Tři největší záhady epizody:

1. Je Reginy osud Robin Hood?
V poslední době byla Regina jen samá akce, takže trocha romatiky potěší každého. Jen by si měl Robin Hood dávat pozor, s Regininými nápadníky to nedopadá nejlépe (překlad: Chybíš nám Grahame!)

2. Co David a jeho zranění?
David díky ráně nevypadá úplně nejlépe. Bude potřeba temná magie, aby se uzdravil? Někteří fanoušci doufají, že Emma nějakým způsobem použije svojí magii, aby ho zachránila.

3. Kdo zachrání Henryho?
Je skvělé, že se Neal dostal do Země Nezemě, třeba se dá do týmu se svým otcem a Henryho zachrání spolu. A když už o Nealovi mluvíme – vybere si Emma jeho nebo Hooka?

Diskuze /5

13579246

to je pravda…mě napadlo několik jiných otázek…kde byl v tomto díle temný, kde vezme Ema magii, když Sněhurka a Krasoň magii nemají, kde bere Neal magické schopnosti, když je jeho otec získla teprve probodením původního Temného.....a nakonec – mají-li nějakým podivným způsobem Neal i Ema …má i ty schopnosti Henry???? a nejsou ty schpnosti nakonec jediný důvod pro který ho Petr Pan chce????

16.10.2013 | 18:06:15
Berušák

Dobrá rekapitulace…jako vždy!!! :-) A mimochodem, nejsem až tak úplný expert na OUAT, ale pokusím se ti aspoň trochu odpovědět na tvé otázky. 1)Kde byl temný? Tak to by mě taky zajímalo. :-P 2)Kde vezme Emma magii? No vždyť je přece plod pravé lásky ne?(a navíc svou magii už dřív použila) 3)Neal a magické schopnosti? Nemůžeš to nějak upřesnit? Mně ani nepřišlo, že by nějaké někdy měl nebo používal (nebo, že by mi to nějak uniklo???). 4) Henry NEJSPÍŠ žádné magické schopnosti nemá, vyplývá to už z jednoho rozhovoru s tvůrci seriálu, kdy jeden z nich řekl: „Henry rozhodně není pohádková bytost“ a 5) Na tuto otázku ti zřejmě nedokáže odpovědět nikdo …to si budeme muset ještě počkat (taky jsem hodně zvědavá) ;D PS: Toto je jen můj osobní názor!!! :-) :-) :-)

#4 TerkaAndy
17.10.2013 | 20:37:44
13579246

ad 2) Ema použila magii jednou…spolu s Reginou při záchraně Storybroku, ad 3) Neal v posledním, nebo předposledním díle…přišel do začarovaného lesy do Rampelníkova sídla, sebral hůl a dle..otevřela se tajná magické dvířka a pak našel Emu pomocí věštecké koule ad 4) to nevíme…že to nepoužil…není vyloučeno, že nemá

18.10.2013 | 22:04:38
TerkaAndy

#2 Berušák: Díky za zpětnou vazbu, jsme rádi, že se rekapitulace líbí :)

webmaster
20.10.2013 | 9:25:49
Atenecka

Jak říkal Rampl mladé Coře, že magie je o emocích. A Neal a Ema těch emocí mají dost (oba dva ztraceni, vyrůstají sami a v podstatě nikoho dlouho neměli). U toho Neala bych to ještě chápala, přece jen zamával holí a ukázal se mu obrázek v křišťálové kouli, ale Ema udělala ochranné kouzlo kolem zastavárny pana Golda a Cora se tam dost dlouho nemohla dostat a pak ta věc s diamantem-pojistkou… No prostě asi bude hoooodně přirozený talent, nebo to scenaristi neuhlídali, nebo je ještě o tom něco, co nevíme… Ještě mě napadlo, že třeba v OUaT se magie dělá pouze ze „špatných/zlých“ emocí, tak by Henry žádnou mít nemusel…

Mě by spíš zajímalo, proč Krasoň si neveme Reginu stranou a nepožádá jí o vyléčení… Je to nelogické, cestuje s ním mocná čarodějnice a on chce umřít… Rampl vyléčil Bellu, takže Regina by to měla též umět.

22.10.2013 | 8:04:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.