Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 3x05 Good Form

Rekapitulace epizody 3x05 Good Form

Rekapitulace epizody 3x05 Good Form

Pozdě, ale přece – přinášíme vám tradiční rekapitulaci epizody, tentokrát pátý díl s názvem Good Form.


1 0
3.11.2013

Táta rozhodně nesouhlasí

Epizoda začíná tím, jak jeden ze Ztracených chlapců zpochybňuje Henryho sílu a vyzívá ho na nejstrašnější souboj vůbec – boj s holemi. Ok, možná to není úplně nejstrašnější souboj, ale když se Henryho hůl promění v meč a on v boji pokračuje, je to vážně nebezpečné. Je to pro všechny docela sranda, dokud Henry Ztraceného chlapce nezraní.

Ve starém Nealově úkrytu se Emma obává, že Henryho najdou příliš pozdě a on do té doby ztratí naději. Pak se Hook snaží okouzlit Emmu svým šarmem, ale s tou to nic nedělá, naopak to až moc prociťuje David. Tátové vždycky všechno zkazí.

David s Hookem jdou do lesa, aby nasbírali popínavé rostliny na past, kterou vymyslela Emma, a znovu se pohádají – David dává Hookovi jasně najevo, aby se od Emmy držel dál a Hook dává Davidovi jasně najevo, že ho jeho rozkazy nezajímají. David se zhroutí na zem, když se po Hookovi ožene, a tak Hook zjišťuje, že jed už je opravdu blízko srdce, takže mu zbývá jen pár hodin života.


Kdo odmítá čokoládu zdarma?

David na zemi nachází vojenský odznak, na kterém je jméno „Jones“ a Hook říká, že to muselo spadnout z brašny jeho bratra. Hook vysvětluje, že jeho bratr umřel v souboji s Petrem Panem. Také Davidovi řekne, že když najdou brašnu jeho bratra, najdou i sextant, který jim pomůže rozluštit Nealův hvězdný graf, a tím se dostanou z ostrova.

Emma a Snow chytí do pasti jednoho Ztraceného chlapce a chtějí po něm, aby Petrovi Panovi předal zprávu. Regina mu nabídne čokoládu, kterou ale chlapec odmítá a zahazuje jí do lesa. Takže mu Regina vyrve srdce, aby ho k tomu donutila. Zatímco se to Sněhurce vůbec nelíbí, Emmu to z míry moc nevykolejilo.

Poté, co Hook slíbí Davidovi, že jeho rodině řekne o tom, jak hrdinsky zemřel, vyleze na římsu a objeví se u něj Petr Pan. Pan chce, aby Hook zabil Davida výměnou za to, že dovolí jí a Emmě opustit ostrov. Ale Hookovi se nechce spolupracovat s Panem jako dřív. Náhle se David objeví a Hook mu řekne, že si povídal sám pro sebe. Klasická výmluva.

Ztracený chlapec bez srdce donese Henrymu začarovanou pudřenku se zrcátkem, díky které Henry může mluvit s Emmou, Reginou a Snow. Oznamují mu, že jsou na ostrově a zachrání ho, jenže z ničeho nic Henry říká, že musí jít a pudřenku rozbije. No, Henry nevypadal že je z mluvení s nimi nadšen tak, jako ony.

David uhasí žízeň

David řekne Hookovi, že jeho konverzaci s Panem slyšel. Pak ale Hook Davidovi oznamuje, že žádný sextant tam není, že ho tam zavedl proto, aby ho vyléčil pomocí vody ze zázračné studánky. Jen je v tom malý háček, už nikdy nebude moci opustit Zemi Nezemi, ale i přesto se David napije.

Pak se chlapi vrací za dámami a David všem vypráví o tom, že Hook riskoval svůj život, jen aby zachránil jeho. Emma je ohromená jeho statečností a ti dva… to dají dohromady. Swoon.

Jenže pak se Pan rozhodne zničit Hookův románek a sděluje mu, že Neal je na ostrově také, ale nechává jen na něm, zda to Emmě řekne nebo ne. Pak Pan se Ztracenými chlapci Neala zdrogují a zavřou do klece, kterou zvednou do vzduchu. Vedle ní je podobná klec, ve které někdo je, ale není vidět kdo.

Plachty už nejsou co to bývalo

Ve flashbacích se setkáváme s Hookem jakožto námořním důstojníkem a seznamujeme se i s jeho bratrem, kapitánem Liamem. Hook byl s culíčkem opravdu roztomilý. Tito dva plní misi pro krále – najít v Zemi Nezemi nejúčinnější lék na světě. Použijí sextant a plachtu vyrobenou z peří Pegase a doletí tam na lodi.

Když bratři hledají zázračnou rostlinu, potká je Pan a řekne jim, že je to ve skutečnosti smrtící rostlina, Dreamshade. Bratři ale stejně rostlinu i nadále hledají. Pak se hádají, zda je rostlina opravdu jedovatá nebo ne a Liam se s ní škrábne na ruce. Špatný nápad.

Liam už je na pokraji smrti, když se znovu objevuje Pan. Řekne Hookovi o kouzelném prameni, který Liama může zachránit. Ale jelikož si magie vždy vybere svou cenu, když opustí ostrov, nedopadne to úplně nejlépe. Voda Liama sice uzdravila, ale jakmile opustil ostrov, umřel nadobro. A po jeho smrti vidíme Hookovu přeměnu v piráta, jakého známe.

Tři největší záhady epizody:

1. Kdo je v té kleci?
Nevíme, kdo je zavřen v kleci vedle Neala, ale možná by to mohl být Gold nebo Zvoněnka. No, i když Gold se tak snadno chytit nenechá. Možná je v ní Ariel, se kterou se máme setkat v dalším díle?

2. Najde David způsob, jak opustit Zemi Nezemi?
Neumíme si představit, že by David v Zemi Nezemi zůstal napořád, ale nenapadá nás žádný způsob, jak chce opustit ostrov po napití se z pramene.

3. Ovládá Henry magii?
Pan řekl Henrymu, že stačí jen věřit, a tak se Henryho dřevěná hůl změnila v meč. Je to jen díky tomu, že jsou v Zemi Nezemi nebo Henry také ovládá magii?

4. Jak se Hook rozhodne?
Řekne Hook Emmě o Nealovi? A koho si Emma kdyžtak vybere?

Diskuze /8

13579246

Ad 1) nakonec ta může být kdokoli…třeba i otec Rampelníka – ten se zná s Panem od dětství a v té době mu otec zmizel

Ad 2) nemám páru, ale jestli ano,tak to bude mít neskutečný optimismus Krasoně a Sněhulky

Ad 3) možná..ale to už jsem o tom tady psala

Ad 4)…to je vtip..v oficiálním popisu další kapitoly je vyjmenováno, kdo všechno jde Neala hledat

#7 TerkaAndy
3.11.2013 | 23:22:17
iNstinkt-

3. to neudělal henry ale Pan. A udělal to proto aby henryho přesvědčil, že na ostrově dokáže cokoliv a tím pádem aby tam henry zůstal.

3.11.2013 | 23:46:51
Atenecka
  1. podle mě tam bude ten ztracený chlapec – ten bez srdce, Pan asi našel to rozbité zrcátko a nějak mu to došlo. Jsem zvědavá, kdo tam je.
  2. V nejhorším po poražení Pana se tam přestěhuje celý Storybrook – není jedno, jestli Začarovaný les, nebo tropický ráj? :-) Ale oni to nějak vymyslí, přece jen je to pravá láska a tak…
  3. Kdyby doopravdy dokázal Henry změnit hůl v meč, tak by si mohl představit, jak uprchne a byl by pryč… To je nějaké jednoduché, asi na něj přece jen hraje Pan levou
  4. Pokud jí to řekně, tak je větší frajer něž sem si myslela…

Nepřipadá mi, že by Henry nebyl nadšený z toho, že vidí mámy a babičku, jen tomu nevěřil a pak nechtěl, aby to zjistil Pan. I když já bejt v jeho situaci a vědět, že si pro mě jde rodina, tak bych se ve svým skoro 25 let rozbrečela jak šestiletá…

Ale ten příběh z pohádkové země se mi moc nezdá… Když byl Hook a jeho bratr povinován králi (a celkem to žrali), tak přece je jedno, jestlli mají přivést lék, nebo jed… Když už se Hook (celkem pochybně) rozhodl „zatratit krále“ a tak dále, tak proč se zrovna stát pirátem? proč ně, třeba to, co dělal Robin Hood? a když už se chtěl stát pirátem, proč zapálit Pegase? s tím by se loupilo mnohem lépe, než s obyčejnou plachtou.

4.11.2013 | 8:36:31
Liss93

Jsem čím dál víc zvědavější na Panův příběh … Co ho přimělo k tomu, stát se tím, kým teď je. A taky by mě zajímalo kolik mu je.

4.11.2013 | 14:20:52
13579246

stejně jako Rampelníkovi…znají se z dětství

4.11.2013 | 14:22:26
Liss93

No jo, ale kolik je Rampelníkovi? Nemůžu se dopočítat.

#8 13579246
4.11.2013 | 15:09:07
TerkaAndy

#1 13579246: No, nějak jsem tento týden nestíhala, takže rekapitulace přišla pozdě, samozřejmě po popisu další epizody to nemělo moc význam a nenapadlo mě, tuto otázku vynechat :)

webmaster
4.11.2013 | 16:19:42
13579246

#6 Liss93: ,moje ženské já říká…tak akorát…no nic …popojedem

4.11.2013 | 21:10:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E02: A Pirate's Life

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Nejlepší epizody 7. série

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy