Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu) Šestá série Peaky Blinders bude poslední

Šestá série Peaky Blinders bude poslední

Šestá série Peaky Blinders bude poslední

Oproti dřívějšímu oznámení bude seriál ukončen již v následující sezóně. Avšak fanoušci nemusí smutnit. Dle tvůrců budou osudy rodiny Shelbyových pokračovat dál, akorát v jiné podobě.

22 3
19.1.2021

Po delší, vynucené pauze, na kterou se musela celá produkce Peaky Blinders odebrat, se k nám konečně dostávají novinky týkající se budoucnosti seriálu.

V roce 2018 bylo slavnostně oznámeno, že Peaky Blinders tu s námi budou až do sedmé série. Steven Knight, tvůrce seriálu, nicméně toto tvrzení v nedávném rozhovoru vyvrátil a oznámil, že seriál ukončí následující sezónou. Lítost však není na místě. Definitivní konec Peaky Blinders toto rozhodně neznamená. Steven ve svém prohlášení dále zmiňuje, že od začátku plánoval Tommyho příběh zakončit filmem a tímto směrem se i nadále hodlá ubírat. Jediné, co z původního tvrzení zůstává je plán ukončit seriál s první sirénou oznamující začátek Druhé světové války. Této scény se dočkáme ve zmiňovaném filmu.


Tímto způsobem bychom se s oblíbeným seriálem měli rozloučit, avšak Steven s přívalem novinek nekončí a slibuje seriálový spin-off. K tomuto tvrzení podrobnosti nesdělil, ale fanoušci už teď vymýšlejí teorie, které z postav by se plánovaný spin-off mohl věnovat. Druhou nejoblíbenější postavou seriálu je dlouhodobě Alfie Solomons a jeho představitel, Tom Hardy, se netají tím, že tuto roli hraje velmi rád. Je možné, že se dočkáme seriálu věnovanému Alfiemu?

Jak jsme již psali, natáčení šesté série bylo z důvodu covidové pandemie pozastaveno, a tím se posunul i termín plánované premiéry. Zbožným přáním fanoušku i tvůrců je šestou sérii vypustit na konci roku 2021. Pravděpo­dobnějším termínem je však až jaro příštího roku.

Foto: BBC TWO

Mrzí vás ukončení seriálu? Těšíte se na seriálový spin-off Peaky Blinders? Čí osudy byste nejraději nadále sledovali?

Diskuze /5

Orea

Tak to teda budu smutnit :'-( :-D

20.1.2021 | 2:33:25
Fat Tony

2. seria mala byt posledna. Dovtedy ma to fakt bavilo. No potom ma ten plot armor pre hlavne postavy zacal neskutocne otravovat. Mafiani maju skoro vzdy kratky intenzivny zivot (obzvlast taki magori ako Peaky Blinders) a tak to malo byt aj tu.

20.1.2021 | 5:34:37
Kafka Tamura

Já se do toho záměrně po odvysílání konečně pustil až teď. Jsem u třetí řady, která je podstatně slabší. Skončit to druhou řadou na poli, vůbec by to nevadilo… no trochu teda jo, protože se těším na více Hardyho, a taky na Annyu. Ne že bych Tommymu nebo někomu z nich tam nějak předtím fandil (takovým zm*dům to jde těžko), ale v té třetí spíše jen kroutím hlavou, proč z Tommyho masterminda dělají najednou úplného idiota. Jsem se musel i podívat, jestli se obměnila pozice na pozici scénáře… no a ne. Tak snad ty další, co mám před sebou budou zase o něco lepší.

20.1.2021 | 8:42:17
Gris

Je dobře že Knight má od začátku jasný plán jak chce seriál ukončit a drží se toho. Všechny série patří ke špičce seriálové tvorby. Finále jako film zní jako epické zakončení příběhu (ještě kdyby šlo do kin i když jsem smířený spíš s netflixem/bbc) a případný spin-off s Alfiem by byla paráda ale nezlobil bych se kdyby předtím došlo na 2 serii Taboo.

20.1.2021 | 9:00:21
WolverineCzE

Bral bych s Alfiem seriál

20.1.2021 | 11:14:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Zajímavosti

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Kde se natáčel seriál Peaky Blinders?

Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších lokací, kde oblíbený seriál vznikal. Možná se chystáte na dovolenou do Velké Británie. Jste-li oddanými fanoušky seriálu, můžete náš článek brát jako malou inspiraci k sestavení dovolenkového itineráře.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás