Penny Dreadful: City of Angels (Penny Dreadful: Město andělů) S01E01: Santa Muerte

S01E01: Santa Muerte

S01E01: Santa Muerte

Los Angeles, 1938. Detektiv Tiago Vega a jeho parťák Lewis Michener vyšetřují vraždu. Mezitím na radnici bojuje Tiagův aktivistický bratr Raul se vznětlivým radním Charltonem Townsendem kvůli stavbě první kalifornské dálnice. Peter Craft, vůdce Německo-amerického spolku, se seznamuje s Elsou, tajemnou matkou jednoho z jeho pacientů. Tiagova matka Maria pociťuje nebezpečí a prosí Santa Muerte, aby ochránila její rodinu, zatímco ve městě vzrůstá napětí a hrozí, že brzy vybuchne.

cz sk
26.4.2020
1 hodina 5 minut

Základní info:

Režie: Paco Cabezas
Scénář: John Logan

Hrají: Natalie Dormer (Magda), Daniel Zovatto (Tiago Vega), Nathan Lane (Lewis Michener), Rory Kinnear (Peter Craft), Michael Gladis (Charlton Townsend), Adriana Barraza (Maria Vega), Jessica Garza (Josefina Vega), Johnathan Nieves (Mateo Vega), Adam Rodriguez (Raul Vega), Lorenza Izzo (Santa Muerte), Thomas Kretschmann (Richard Goss), Dominic Sherwood (Kurt), Brent Spiner (Ned Vanderhoff), Sebastian Chacon (Fly Rico), Adan Rocha (Diego Lopez), Piper Perabo (Linda Craft), Julian Hilliard (Tom Craft), Hudson West (Trevor Craft), Santino Barnard (Frank Branson), Ethan Peck (Herman Ackermann), Rod McLachlan (Jimmy Reilly), Christine Estabrook (Beverly Beck), Holger Moncada Jr. (Jose Vega),…

Foto: Showtime

Trailer k první sérii:

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KevSpa

Je to hodně zvláštní a s původním Penny Dreadful to moc společného nemá, ale špatné to určitě není.

webmaster, korektor
26.5.2020 | 9:12:32
Rolb

Nějaké divné a nezábavné.

2.5.2020 | 22:40:51
luciana

Bohužel mě to vůbec nebavilo…

2.5.2020 | 19:51:08
czjohns

Jsem rád, že jsem se nenechal odradit různými komentáři a hodnoceními, protože to není vůbec špatné. Naopak, za jiné prostředí a styl jsem rád, je to svěží změna prostředí. Těším se na další díly.

2.5.2020 | 10:12:23
Sibila

Bohužel se také musím přidat s nízkým hodnocením. Původní P.D. jsem milovala, takže když jsem se dozvěděla, že se bude točit „volné pokračování“, které se přesune jinam a za zcela jinými postavami (což je škoda, protože v původní P.D. stále zbyly postavy, kterým se dalo věnovat), ani jsem neměla chuť se do toho pouštět. Nakonec jsem podlehla a první epizodu zhlédla – a je to asi ještě horší, než jsem čekala. Už začátek „koukej, jak všechny lidi poštvu proti sobě, až se navzájem sežerou“ – „pro živé nemám srdce“ mi přišel laciný, bohužel ani pak se to nezlepšilo – tahle mytologie mě nezajímá, je mi cizí a končím u Coco, a to okaté ideologické nastavení! Kdyby to bylo mizerné jen samo o sobě, budiž, ale štve mě, že to zbytečně devalvuje celou značku P.D. Zkusím ještě díl, třeba se to rozjede

29.4.2020 | 15:08:04
kudry.cz

Marně přemýšlím, proč to nese vůbec název Penny Dreadful, když tato epizoda neměla s původním tématem vůbec nic společného. Pokusím se to rozluštit ještě ve dvou, třech epizodách a pak se uvidí co tento pilot paskvilu má společného z předchozí sérií. Rozhodně se zatím jedná o dehonestaci značky P.D., která se nesla ve znamení mystična, hororu a fantasy. Tohle je politickorasová sračka..

27.4.2020 | 16:24:33
Rik

Změna schématu byla nasnadě,asi nikdo nemůže očekávat,že se „mexické potvory“ vyrovnají těm celosvětově profláklým.Tady ale dochází i ke změně v rámci tvůrčího týmu,zůstal jen John Logan a je to znát,v tom méně pozitivním,snad na všem.

27.4.2020 | 10:33:31
tynka.jouklova

Za mě super. S Penny Dreadful to sice nemá nic společného, ale to není na škodu. Všem je nám jasný, že Eva Green byla dokonalá, to ale neznamená, že Natalie Dormer tady není stejně skvělá. Musíme to brát tak, jak to je. Je to jiný seriál s jinou zápletkou. K původní PD bych se nevracela a ani nesrovnávala. Dobrých dobových seriálů je málo, tak doufám, že si tenhle udrží vysokou laťku za mě právě díky Nat.

26.4.2020 | 23:58:16
Martrix

Dlouho dopředu jsme všichi věděli, že to nebude mít nic společného s Penny Dreadful, že půjde o předválečné LA a opět se bude tančit se smrtí. Ale překvapení se nekonalo…je to tak mizerný, jak jsem si myslel a když jsem si četl o čem mají být další dvě epizody…nemám zájem to dál sledovat a myslím si, že tvůrcům ten risk nevyjde a půjde o propadák. Málo mystiky, hodně politiky a ještě v prostředí, které mě nezajímá. Škoda…snad to tvůrcům nesrazí vaz.

26.4.2020 | 11:52:01
Goldensmile

Ač mám Natalii velmi ráda, na Evu Green proste nemá. Těšila sem se, že to bude mít trošku nádech puvodného PD, ale nemá. Zkusím ještě jeden díl.

25.4.2020 | 22:05:35
1

Penny Dreadful: City of Angels (Penny Dreadful: Město andělů)
74/100 - 7×

Penny Dreadful: City of Angels(Penny Dreadful: Město andělů)

Volné pokračování seriálu Penny Dreadful z roku 2014 od stejných tvůrců nás zavede do Los Angeles, konkrétně do roku 1938. Zde nám budou představeny silné mexicko-americké vlivy, tradice a pověsti spolu s nepokoji mezi jednotlivými sociálními třídami a rasami. Hlavní pozornost je upřena boji mezi božstvem Santa Muerte a Ďáblem.

USA | 2020 | Vysílá se
vysílání
1 sezóna | Showtime | 55 minut
žánr
Drama, Hororový, Mysteriózní
hrají
Natalie Dormer (Magda), Rory Kinnear (Peter Craft), Jessica Garza (Josefina Vega), Johnathan Nieves (Mateo Vega), Adam Rodriguez (Raul Vega), Adriana Barraza (Maria Vega), Kerry Bishé (Molly Finnister), Lorenza Izzo (Santa Muerte), Nathan Lane (Lewis Michener), Daniel Zovatto (Tiago Vega), Michael Gladis (Charlton Townsend)

Stav titulků

Epizoda S01E05: Children of the Royal Sun

cz100%
DOKONČENO

Titulky pocházejí z HBO.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.

Nepřehlédněte

Co je zač Santa Muerte?

Co je zač Santa Muerte?

Nové Penny Dreadful nám tentokrát nepředstavuje klasické hororové postavy jako Drákulu či Frankensteinovo monstrum, nýbrž nadpřirozené postavy náležící do mexické mytologie. A právě takovou je Santa Muerte. Co je tato osoba vůbec zač?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás