Runaways
84/100 - 61×

Runaways

Ve světě, kdy může být hrdinou úplně každý, se dává dohromady skupina dětí se zvláštními schopnostmi, jejichž rodiče nejsou tak dobrými lidmi, jak se může zdát. Mají děti vůbec nějakou šanci prosadit se ve světě dospělých hrdinů a zastavit své zlé rodiče, nebo je čeká porážka a zatracení?

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Hulu | 50 minut
žánr
Akční, Drama, Komiksový


Postřehy z úvodních epizod

Postřehy z úvodních epizod

Seriál Runaways čerpá ve velkém z komiksové předlohy. Už v prvních epizodách jsme se dočkali spousty narážek, které buď odkazovaly přímo na komiksy nebo i jinou kulturu. Jakých změn se dočkali hrdinové a jejich rodiče? To vše si spolu probereme v našich postřezích.

17 0
27.11.2017

Změny v charakterech

Přestože je seriál velmi věrný předloze, musel se dočkat mnoha změn, aby zapadal do celkového univerza a nestálo to příliš peněz. Postavy rodičů tak aspoň dostaly více prostoru a jejich motivace jsou nám mnohem jasnější.

Wilderovi

Alex je stejně jako v komiksech fanda do videoher a je přirozeně inteligentní. Dlouhou dobu se mu líbila jeho kamarádka Nico, mladá gotička s magickým nadáním. Jeho charakter se tedy zdá nezměněn, pokud se tvůrci samozřejmě nevyhnou zvratu, jenž postavu obrátí úplně naruby. Jeho otec má stejně jako v komiksech minulost kriminálního bosse, v seriálu však v této „kariéře“ již nepokračuje a snaží se jí vyhýbat.


Minoru

Když byl oznámen seriál Runaways, fanoušci čekali, že právě díky Tině, matce Nico, se seriál částečně propojí s Doctorem Strangem. Tvůrci nám samozřejmě řekli, že nás nic takového nečeká, ale aspoň jednu narážku by nám dát mohli. V komiksech byli rodiče Nico temní čarodějové a jejich dcera sdílela stejné nadání. Její síly jsou však v seriálu výrazně oslabeny a budou se zřejmě pojit pouze s magickou holí.

Deanovi

U Karoliny a její rodiny zatím není snadné poznat, jak moc z komiksů vůbec čerpají. Její otec je stejně jako v komiksech hercem, ale v žádné církvi ani jeden z rodičů nebyl. Schopnosti Karoliny mají pramenit z jejího mimozemského původu a odhalit se mají po sejmutí náramku, který ji má maskovat za člověka. Malé ukázky jsme se již dočkali, ale těžko říct, zda je Karolina opravdu mimozemšťan nebo jen své síly získala v rámci nějakého experimentu.

Yorkesovi

Gert se zatím zdá být komiksu celkem věrná, je chytrá, cynická a neustále popichuje ostatní. Stejně tak nám bylo naznačeno jakési pouto mezi ní a jejím dinosaurem, který ji má později doprovázet. Změna zde však nastala jak jinak u jejich rodičů, kteří nejsou cestovateli z 87. století, ale o cestě do budoucnosti pouze sní.

Steinovi

Rodina Steinových zatím působí, že je komiksu nejvěrnější. Victor je šíleným vědcem, který mlátí svého syna, pokud přináší špatné známky. Chase také spíše zajímá sport než věda a pracuje na svých komiksových rukavicích. Ve třetí epizodě navíc získal své rentgenové brýle, které by mu měly umožnit vidět i skrze kilometry kamení.

Hayesovi/Hernan­dezovi

Rodina Molly byla přejmenována kvůli hereččiným kořenům a v podstatě hned odstraněna ze scény. Stalo se tak pravděpodobně z důvodu, že Disney nesmí ve svém univerzu používat mutanty, takže budou schopnosti Molly zřejmě i jiného původu. První se nám samozřejmě nabízela možnost, že by byla Inhuman, čímž by se seriál propojil s ostatními projekty. Tvůrci však jdou jinou cestou a proměna Molly stále dosti připomíná mutanty, kteří v pubertě trpěli bolestmi, když získávali své síly.

Destiny

Role této dívky byla v seriálu krapet rozšířena. Víme něco o její minulosti, tedy že je matkou a má dvouletou dceru. Ani tato zpráva však nezabránila jejímu úmrtí v rámci rituálu, který jaksi v seriálu nebyl úspěšný.

Old Lace

Jak jsme nedávno psali v článku, Old Lace byl vymodelován podle nejnovějších poznatků o dinosaurech. Old Lace je geneticky vypěstovaný dinosaurus, jehož vytvořili rodiče Gert. Jeho druh nebyl nikdy úplně potvrzený, ale byl brán jako deinonychus, dříve se mluvilo i o velocirap­torovi. Tvůrci si pro jeho stvoření najali tým z Jurského parku, který stejně jako v prvních filmech užil kombinaci animatroniky a počítačové animace.

Gibborimové

Největší záhadou, kolem které se také točí komiks, jsou mocní Gibborimové, kvůli nimž měl vzniknout PRIDE. V seriálu byli zatím zmíněni akorát v souvislosti s církví Deanových, kteří dali Gibborimy do jejího názvu. V komiksech šlo o jakési staré bohy a šestiprsté obry, kteří skupině PRIDE slíbili moc a mír ve světě, pokud jim nejprve pomůžou vymýtit veškerý život na Zemi.

V seriálu jsme zatím viděli, že se PRIDE snaží oživit jakéhosi nemocného muže, který by klidně mohl být zmíněným dědečkem Karoliny, jenž chtěl založit onu církev. Místo bohů bychom tak řešili pouze mimozemšťany, ale celé to může být nakonec úplně jinak.

Nemo Leapfrog

Leapfrog je vozidlo vytvořené Chaseovým otcem. Na stránkách komiksů připomínalo žábu a stalo se jakýmsi oficiálním transportem týmu Runaways. V seriálu patrně využili pouze jeho název, a to pro klasické auto s velkým kufrem. Zatím nebylo úplně potvrzeno, zda se jedná o auto viděné v pozadí Steinovy laboratoře, ale dávalo by to smysl.

FOTO: Marvel, Hulu

Diskuze /1

gladiator992

Nádherné zhrnutie :D Ďakujem …

27.11.2017 | 17:13:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E07: Left-Hand Path

cz40%

Titulky připravují:

@JudyVolf a @Dottiex

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Runaways

Reklama

Filtr seriálů
Reklama