Star Wars: Rebels
77/100 - 132×

Star Wars: Rebels

Nový animovaný seriál ze světa Hvězdných válek, který se odehrává devatenáct let po událostech třetí epizody (Pomsta Sithů) a ještě před událostmi čtvrté epizody (Nová naděje), nám představuje zcela nové hrdiny, kteří odstartovali celý příběh o začátku rebélie proti Impériu.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Disney XD | 27 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Taylor Gray (Ezra Bridger), Freddie Prinze Jr. (Kanan Jarrus), Vanessa Marshall (Hera Syndulla), Steven Blum (Garazeb Orrelios), Tiya Sircar (Sabine Wren), Ashley Eckstein (Ahsoka Tano), James Earl Jones (Darth Vader), Jason Isaacs (Inkvizitor), David Oyelowo (Alexsandr Kallus), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Keth Soucie (Maketh Tua), Stephen Stanton (Wilhuff Tarkin), Phil LaMarr (Bail Organa), David Shaughnessy (Cumberlayne Aresko)

Freddie Prinze Jr. končí jako dabér a herec s rolí Kanana Jarruse

Freddie Prinze Jr. končí jako dabér a herec s rolí Kanana Jarruse

Dělali jste si zálusk, že byste Freddieho Prinze Jr. mohli slyšet či vidět v blížícím se seriálu Ahsoka? Nechte si dále zdát. Freddie Prinze Jr. končí s rolí Kanana a už se k postavě z dobrých důvodů nechce vracet. Jaký je onen důvod? A je pro fanoušky opodstatněný?

5 2
18.5.2023

Celá skvadra animovaných postav zažívá jakési obrození, neboť si Dave Filoni vyndává své oblíbené postavy ze svých seriálů a hází je do hraných projektů. Partu z Rebels čeká ještě letos hraný debut v seriálu Ahsoka. Konkrétně se má objevit Hera Syndulla, Sabine Wren, Ezra Bridger, Chopper, Thrawn a Garazeb Orrelios se objevil již v Mandalorianovi.

(Freddie Prinze Jr. končí jako dabér a herec s rolí Kanana Jarruse. Foto: Disney+)

Do party nám tam citelně schází už jen Kanan Jarrus, kterého pro seriál Rebels nadaboval Freddie Prinze Jr.. Výhodou je, že Freddie Prinze Jr. není pouze dabérem, ale na rozdíl od většiny svých kolegů i výborným hercem. Jeho postava ovšem jako jediná z celé skvadry zemřela, tudíž s jeho výskytem je to malinko komplikované. To ovšem ale není jediný problém. Sám herec o další návrat již nestojí:

Požádali mě, abych si nadaboval Kanana v seriálu Star Wars: The Bad Batch, ale upřímně jsem nechtěl. Pokaždé, když slyšíme Kananův hlas po konci Rebels, tak to malinko podráží jeho oběť.

Toto Freddie Prinze Jr. řekl pro YouTubera Kristiana Harloffa, který s ním dělal rozhovor. Nenechte se mýlit, Freddie je velkým Star Wars fanouškem a ten svět miluje. Byl to ale on sám, který Filonimu navrhl, že Kanan musí v průběhu čtvrté řady zemřít. Kdyby možná bývalo čistě na Filonim, postava by tu klidně mohla být s námi i nadále – Filoni nerad zabíjí své milované postavy. Nakonec ale kormidelník Star Wars dal na radu svého přítele a nechal Kanana zemřít hrdinskou smrtí. Ani plánované cameo v Epizodě IX nebylo úplně chtěné:

Ve filmu Vzestup Skywalkera jsem taky nechtěl být. Studio mě požádalo o laskavost. A došel jsem k názoru, že veškeré laskavosti jsou nyní už vyčerpané. Takže žádný seriál Ahsoka. S rolí Kanana jsem skončil. Na takové věci jsem už starý.

Zdá se, že Freddie Prinze Jr. s rolí Kanana skutečně skončil. Rozhodně nemá smysl, aby se herec vracel do nesmyslných projektů, kde bude dabovat mladého Kanana. Cameo v Star Wars: The Bad Batch bylo vzhledem k vyspělosti jeho hlasu malinko rušivé. Taktéž nejsme fanoušky, aby se usmrcená postava neustále vracela a tím pádem podkopávala svou původní smrt. Freddie Prinze Jr. to tedy myslí dobře a nechce se vracet za každou cenu. A už vůbec ne kvůli fan-servisu.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /5

Tony-Z

@tom99 „Cameo v Rebels bylo vzhledem k vyspělosti jeho hlasu malinko rušivé.“ Má tam být „Bad batch“, ne „Rebels“.

Jinak s ním souhlasím. Canan se nestal force ghostem, tedy není, co by dále řekl nebo zahrál. Před Rebels se pečlivě skrýval a během nich zemřel. Co tedy dál s ním…

#2 tom99
18.5.2023 | 21:49:00
tom99

#1 Tony-Z: Díky, opraveno :-)

Freddie si alespoň chce zachovat nějakou tvář. Ono to (ne)zabíjení postav se jednou Disneymu vymstí. Každého nechají přežít, že už se z toho Rozkazu 66 stává fraška, neboť to přežil každý ňouma…

#3 Veska #4 Tony-Z
webmaster
19.5.2023 | 11:35:56
Veska

#2 tom99: A na to si přišel jak? Už podle Legends čistku přežilo více jak 200 Jedi (ne ratolestí, Padawanů, ale rytířů Jedi). Podle Disney to není více jak 100 včetně ratolestí a padawanů. Takže kde máš to nezabíjení postav? Mimochodem víš, že Disney dělal i Rogue One nebo Andor? A tam taky nezabíjeli postavy?

19.5.2023 | 18:03:56
Tony-Z

#2 tom99: Tohle bych rozdělil na dvě části:

  1. Oživování – to mi taky enormně vadí. Pokud postava zemře (Boba Fett, Palpatine, Maul, atd…), má zůstat mrtvá. Jinak se smrt, případně sebeobětování, stává nevýznamnou.
  2. Rozkaz 66. Tady mi relativně masivní survivalita celkem vyhovuje a dává i smysl. Vysvětlím: Pokud udělám pogrom na nějakou skupinu, tak řekněme 90–95% úspěšnost při prvotním náporu je stále ohromná. To by ale i tak znamenalo, že dejme tomu prvních 24 hodin přežilo 500–1000 jediů. A i když během příštích pár dní z tohoto zbytku jistě další podstatná část padla, tak při tolika přeživších dává smysl založit Inkvizitorium nebo vycvičit Purge troopery (na lov 50 lidí by to smysl nedávalo, to by zvládl Vader sám). Takže můj soukromý tip, kolik jediů všech stupňů/hodností žilo týden po tom, co Palpatine vydal Rozkaz 66? ~ 350
#5 tom99
22.5.2023 | 20:50:29
tom99

#4 Tony-Z: Rozumím ti a částečně s tebou souhlasím. On asi není problém ten, že tolik Jediů přežilo Rozkaz 66 a v každém novém roce se dozvídáme o nových. Problém tkví v tom, že každý z těch přeživších Jediů sehrál nějakou důležitou roli v Povstání či v nějaké bitvě proti Impériu (Ahsoka, Cal Kestis apod.) a to mi hodně vadí. Kdyby někdo přežil, rozhodl se na vše vyprdnout a začal žít tamhle někde v chaloupce, jsem s tím v míru. Ale tady v každém novém seriálu slyšíš o přeživším Jediovi, který válčí sám proti Impériu, ale pak jsou všichni unešeni z Luka. To působí divně.

webmaster
24.5.2023 | 18:33:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Zajímavosti

První pohled na hranou Sabine Wren v nás vyvolává nostalgii na závěrečnou řadu Rebels

První pohled na hranou Sabine Wren v nás vyvolává nostalgii na závěrečnou řadu Rebels

Seriál Ahsoka má naplánovanou premiéru na rok 2023. Bohužel jsme se nedočkali očekávaného traileru, nicméně alespoň nám byl poskytnut první pohled na hranou Sabine Wren. Není žádným tajemstvím, že seriál bude jakýmsi pokračováním staré party Povstalců.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Propojené seriály

Další postava z Rebels se dočkala hraného debutu, poznali jste ji?

Další postava z Rebels se dočkala hraného debutu, poznali jste ji?

Animované seriály nejsou pouze pro děti. Dave Filoni má stále čím větší podíl na celkových Star Wars a nebojí se propojovat animované projekty s těmi hranými. Nyní jsme se dočkali dalšího důležitého debutu postavy, kterou jsme doposud viděli pouze v animovaném seriálu.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama