Switched at Birth
97/100 - 39×

Switched at Birth

Bohatým Kennishovým i kadeřnici Regině Vasquez se dcerky narodily v jeden den ve stejné nemocnici. Vyrostly z nich mladé slečny, které mají společný snad jen věk, a najednou zjistí, proč se svým rodičům vůbec nepodobají – v nemocnici byly omylem vyměněny. Po tolika letech se žádný rodič nechce vzdát ani jedné ze svých dcer. Volba společného bydlení ovlivní životy všech. Seriál je výjimečný i tím, že Daphne Vasquez je neslyšící, část dialogů se proto odehrává i ve znakovém jazyce.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | ABC, Freeform | 43 minut
hrají
Vanessa Marano (Bay Kennish), Ryan Lane (Travis Barnes), Donald Warren Moffett (John Kennish), Lea Thompson (Kathryn Kennish), Constance Marie (Regina Vasquez), Sean Berdy (Emmett Bledsoe), Lucas Grabeel (Toby Kennish), Katie Leclerc (Daphne Vasquez), Marlee Matlin (Melody Bledsoe), Gilles Marini (Angelo Sorrento)


Bay a Daphne radí, jak se naučit znakový jazyk

Bay a Daphne radí, jak se naučit znakový jazyk

Představitelka Daphne se začala znakový jazyk učit v sedmnácti letech, když začala mít problémy se sluchem, zato představitelka Bay až díky seriálu. Přečtěte si, co radí zájemcům o výuku.


5 0
28.4.2017

Herečka Katie Leclerc radí setkávat se přímo s neslyšícími:

Nepřešla bych do plynulosti, kdybych se skutečně neponořila do kultury. Bylo to jako skočit do vody a plavej nebo se utop. Na první schůzce s jedním neslyšícím klukem mi musel svou otázku zopakovat dvanáctkrát. Bylo mi trapně, ale stále jsme přátelé a dodnes se tomu rádi zasmějeme! Kdyby to byla Daphne, kdo se učí znakový jazyk, byla bych hrozně vtipná. Můj oblíbený znak byl "komár“, kdy se u nosu dělá rukou takový vrták."


Herečka Vanessa Marano radí tvrdý trénink:

Vím, že to zní jako klišé, ale všechno je o praxi. Cvičit, cvičit, cvičit. A když už nějakou praxi máš, musíš to trénovat ještě víc. Můj oblíbený znak je symbol "Y“, protože znamená tolik věcí. Když švihnete rukou dolů, je to jako byste říkali ‚Přesně tak!‘ A pokud rukou pohybujete pomalu od hlavy dolů, znamená to ‚Ó, chápu.‘ "

Inspiroval vás seriál k většímu zájmu o kulturu neslyšících, anebo přímo o výuku znakového jazyka?
Kdybyste se chtěli naučit alespoň pár znaků, doporučujeme stránku Spread The Sign, kde naleznete slovník v několika světových znakových jazycích.

Zdroj: JustJaredJr.com

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!