Switched at Birth
97/100 - 39×

Switched at Birth

Bohatým Kennishovým i kadeřnici Regině Vasquez se dcerky narodily v jeden den ve stejné nemocnici. Vyrostly z nich mladé slečny, které mají společný snad jen věk, a najednou zjistí, proč se svým rodičům vůbec nepodobají – v nemocnici byly omylem vyměněny. Po tolika letech se žádný rodič nechce vzdát ani jedné ze svých dcer. Volba společného bydlení ovlivní životy všech. Seriál je výjimečný i tím, že Daphne Vasquez je neslyšící, část dialogů se proto odehrává i ve znakovém jazyce.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | ABC, Freeform | 43 minut
hrají
Vanessa Marano (Bay Kennish), Ryan Lane (Travis Barnes), Donald Warren Moffett (John Kennish), Lea Thompson (Kathryn Kennish), Constance Marie (Regina Vasquez), Sean Berdy (Emmett Bledsoe), Lucas Grabeel (Toby Kennish), Katie Leclerc (Daphne Vasquez), Marlee Matlin (Melody Bledsoe), Gilles Marini (Angelo Sorrento)


Deset zajímavostí o Switched at Birth

Deset zajímavostí o Switched at Birth

Přečtěte si deset perliček o protagonistech a ze zákulisí Switched at Birth, které jste možná neznali.


7 0
27.4.2017

1. Ze čtyř hlavních neslyšících postav se pouze představitelé Emmetta (Sean Berdy) a Travise (Ryan Lane) narodili s poškozením sluchového nervu. Představitelka Melody (Marlee Matlin) přišla o sluch následkem spalniček, když jí byli tři roky, a hlavní aktérka Daphne (Katie Leclerc) je slyšící a svůj „přízvuk“ pouze hrála. Trpí Meniérovým syndromem, takže se stává, že zničehonic přestane slyšet a tento stav může trvat minuty, hodiny, anebo jednoho dne i nevratně napořád.


2. Seriál se měl původně natáčet a dějově odehrávat v Texasu. Lizzy Weissová napsala původní scénář o neslyšícím Emmettovi, kterého vychovávají dva otcové… ještě, že si tento nápad rozmyslela… Nakonec se inspirovala příběhem, který zaslechla v rádiu.

3. Název většiny epizod seriálu byl inspirován nějakým uměleckým dílem, ať už šlo o malbu, fresku, graffiti, sochařství, … Přehled všech těchto děl nabízí web JustJared.

4. Název nejdelší epizody má 13 slov: How Does a Girl Like You get to be a Girl Like You.

5. Představitelka Kathryn Kennishové (Lea Thompson) se podílela na režii čtyř epizod seriálu. Herec D. W. Moffett (John Kennish) režíroval tři díly.

6. Většina slyšících protagonistů znakový jazyk neuměla a učili se ho až v průběhu let natáčení. Jednou z výjimek je představitelka Lily, herečka Rachel Shenton, která se znakový jazyk učila od dvanácti let. Její otec ztratil sluch následkem chemoterapií.

7. Tvůrkyně seriálu, Lizzy Weissová, si také zahrála v jedné epizodě (S04E19 A Mad Tea Party). Sama americký znakový jazyk trochu ovládá, protože na vysoké škole chodila do kurzu.

8. Fešák Nyle DiMarco, který si v pár epizodách 4. série zahrál Travisova kamaráda Garretta, se živí jako model a vyhrál 22. cyklus America's Next Top Model a také (shodou okolností) o rok později 22. sérii Dancing with the Stars.

9. Stejně jako při překladu titulků z angličtiny do češtiny, kdy se musí občas doslovný překlad osekat kvůli délce řádku, také v případě titulků ke znakovému jazyku nás tvůrci občas ošidili o celé věty a zkracovali.

10. První slovo, které se všichni z rodiny Kennishových naučili znakovat byla „veverka“.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!