Switched at Birth
97/100 - 39×

Switched at Birth

Bohatým Kennishovým i kadeřnici Regině Vasquez se dcerky narodily v jeden den ve stejné nemocnici. Vyrostly z nich mladé slečny, které mají společný snad jen věk, a najednou zjistí, proč se svým rodičům vůbec nepodobají – v nemocnici byly omylem vyměněny. Po tolika letech se žádný rodič nechce vzdát ani jedné ze svých dcer. Volba společného bydlení ovlivní životy všech. Seriál je výjimečný i tím, že Daphne Vasquez je neslyšící, část dialogů se proto odehrává i ve znakovém jazyce.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | ABC, Freeform | 43 minut
hrají
Vanessa Marano (Bay Kennish), Ryan Lane (Travis Barnes), Donald Warren Moffett (John Kennish), Lea Thompson (Kathryn Kennish), Constance Marie (Regina Vasquez), Sean Berdy (Emmett Bledsoe), Lucas Grabeel (Toby Kennish), Katie Leclerc (Daphne Vasquez), Marlee Matlin (Melody Bledsoe), Gilles Marini (Angelo Sorrento)


Herečka Katie Leclerc mluví o finále

Herečka Katie Leclerc mluví o finále

Jde tomu těžko uvěřit, ale Switched at Birth se blíží ke svému závěru. Příští týden nás čeká finálový dvojdíl a představitelka Daphne nám o něm v následujícím rozhovoru něco prozradí.


4 0
9.4.2017

Daphne ve finále čeká ještě jedna poslední bitva, co nám o tom můžeš říct?
Ano, Daphne dostane možnost stáže u opravdové kapacity, která se ještě k tomu zaměřuje na sportovce. Na stejnou praxi se ovšem zaměří i Mingo, takže uvidíme, komu z nich se nakonec poštěstí.

Jak to s Daphne a Mingem vypadá?
Vzájemně se podporují.


Ovlivní Daphne nějak to, že je neslyšící?
Doktor, který se stará o sportovce je celkem ignorant a myslí si, že to co požaduje po ostatních stážistech Daphne nezvládne, natož práci doktora. Daphne si ale stojí za tím, čemu věří a nikdy se neobávala žádných výzev, které ji život přinesl. A nikdy jí nedělalo problém poučit někoho o tom, že neslyšící jsou stejní lidé, jako ostatní.

To je něco, co se seriálu opravdu povedlo. Zobrazujete diskriminaci jako neznalost, ne jako škodolibost.
Přesně tak. Lidé chtějí hendikepované podporovat, jen neví jak s nimi mluvit. Takže tohle bylo velkou součástí našeho seriálu, abychom pomohli lidem pochopit, jak citlivě komunikovat i s někým, komu nerozumí a to pro mě osobně bylo naprosto úžasné.

(Daphne ve finálové epizodě; FOTO: Freeform)

Můžeme doufat, že bude Daphne s Mingem, ještě než to všechno skončí?
Víte, opravdu Minga miluju. Jsou si navzájem výzvou. Je to jediný kluk, který se kromě Jace naučil kvůli ní znakový jazyk. Opravdu si myslím, že k sobě patří. Hashtag #Dingo!

V čem si myslíš, že se Daphne za pět sérií nejvíce změnila?
Myslím, že je trochu víc rafinovanější. Nikdy se nevzdávala a neutíkala z boje, což jsme mohli vidět v epizodě Uprising, kde bojovala za záchranu Carltonu. Vždycky myslela i na ty „jiné“. Hodně se tím naučila. Naučila se i jak bojovat sama, jak si vybojovat své vlastní bitvy. A také se nebojí říkat lidem svůj názor, což si na ní opravdu cením.
Myslím si, že se proměnila i ve stylu oblékání. Viděli jsme, jak se stala ženou, jak nám dospěla, což si myslím, že je skvělé.

Máš nějaké momenty s Daphne, které jsou tvoje nejoblíbenější?
Mám ráda všechny naše speciální epizody. Zvláště pak epizodu Yuletide Fortune Tellers, kde jsem mohla mluvit svým normálním hlasem a Bay byla zcela neslyšící a měla kochleární implantát. Také mám ráda taneční epizodu, protože se mi líbí ta představa toho všeho.

Ale opravdu má nejoblíbenější je Uprising, kde je řečena jen první a poslední věta a zbytek epizody je ve znakovém jazyku. Myslím, že je to super koncept a je to zajímavý způsob, jak vyprávět příběh. Náš seriál je svým způsobem naučný, ale zároveň i zábavný, takže tohle byl super způsob, jak mohli normální lidé prožít kousek dne, jako neslyšící.

Jak moc nostalgické bude finále?
Ve finále si prožijete opravdu všechny pocity. Bude to srdcervoucí, ale také plné štěstí a radosti, což je právě to, co jsme s ostatními herci prožili také. Jsem vděčná, že jsem mohla být součástí tak velkého projektu a mně tento seriál doslova odstartoval kariéru. Díky Switched budu mít přátele navždy. A už nebude existovat lepší scénář, než Switched at Birth.
Ve finále uvidíte flashbacky z první a druhé epizody. Pro mě to bylo velmi vtipné, ale viděla jsem, jak dlouhou cestu jme ušli. Jsem za tento seriál moc vděčná.

Zdroj: Screener

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!