The Musketeers (Tři Mušketýři)
91/100 - 209×

The Musketeers(Tři Mušketýři)

Legendární román Alexandra Dumase se dočká svého dalšího převedení do televizního formátu. V deseti epizodách seriálu BBC zasazeného do 17. století znovu ožijí D'Artagnan (Luke Pasqualino – The Borgias), Athos (Tom Burke – The Hour), Aramis (Santiago Cabrera – Heroes, Dexter) a Portos (Howard Charles). V roli kardinála Richelieu uvidíme Petera Capaldiho (Doctor Who), Comte de Rocheforta si zahrál Marc Warren (Jonathan Strange & Mr Norrell) a v roli Milady de Winter se objeví Maimie McCoy (Personal Affairs). Seriál vzniká pod taktovkou Adriana Hodgese (Survivors, Primeval), Simona Allena a Simona Ashforda (EastEnders, Robin Hood).

VB | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | BBC One | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Historický
hrají
Tom Burke (Athos), Santiago Cabrera (Aramis), Howard Charles (Porthos), Luke Pasqualino (D’Artagnan), Tamla Kari (Constance), Alexandra Dowling (Královna Anna), Ryan Gage (Král Ludvík XIII.), Maimie McCoy (Milady), Hugo Speer (Ministr Treville), Peter Capaldi (Kardinál Richelieu), Marc Warren (Comte de Rochefort), Charlotte Salt (Marguerite), Rupert Everett (Guvernér Feron), Matthew McNulty (Grimaud), Thalissa Teixeira (Sylvie)

Guvernér Feron

Guvernér Feron

Guvernér Feron řídí Paříž jako by mu celá patřila, drží svou zkorumpovanou ruku nad městem s pomocí Rudé gardy.

Sezóny 1
2016 - 2016

Jako králův privilegovaný nevlastní bratr je nedotknutelný – a neustále je mušketýrům v patách.

Feronova byronská elegance a jednoduchý šarm maskuje planoucí hambu z jeho nemanželského narození a utrpení z bolesti nevyléčitelného stavu páteře – ironicky je to jediná věc, kterou zdědil po svém otci, Jindřichovi IV. Navzdory Ludvíkovi přízně, zůstává Feron věčným outsiderem v Louvru a cítí se být stále více zrazen svou královskou „rodinou“.

Feron si svou bolest léčí sám, dostává se do podsvětí města, kde spojí své síly s nemorálním zločincem Lucienem Grimaudem.

Jejich společná bezohlednost a hlad po legitimní moci tvoří smrtící hrozbu pro obyvatele Paříže a dosud nejvíce nebezpečné nepřátele pro mušketýry.

(Guvernér Feron, foto: BBC)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
JaneyT

Jeho jsem ráda neměla, ale jak se zachoval krátce před tím, než zemřel, tak získal můj respekt a určitě souhlasím, že zemřel jako hrdina. :)

5.2.2021 | 22:43:47
Barbra06

Když už jsem jeho postavu začínala mít ráda a začínalo mi ho být i líto, tak ho zabijou :D no aspoň ke konci života se zachoval správně, pomohl králi a zemřel jako hrdina.

1.8.2016 | 20:21:34
Kimberlly

nie,nie a ešte raz nie. Túto postavu fakt neznášam!

1.8.2016 | 17:20:51
Luccy.1993

Nemůžu dát 100% z toho důvodu, že byl záporák, ale svým způsobem byl vážně skvělý i se svým francouzským akcentem :)

čestný člen redakce
5.7.2016 | 18:27:32
fanta2pomeranc

Škoda, že nebyl na scéně více. Myslím, že jeden z nejlepších herců seriálu.

27.6.2016 | 13:39:15

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama