The Musketeers (Tři Mušketýři)
91/100 - 209×

The Musketeers(Tři Mušketýři)

Legendární román Alexandra Dumase se dočká svého dalšího převedení do televizního formátu. V deseti epizodách seriálu BBC zasazeného do 17. století znovu ožijí D'Artagnan (Luke Pasqualino – The Borgias), Athos (Tom Burke – The Hour), Aramis (Santiago Cabrera – Heroes, Dexter) a Portos (Howard Charles). V roli kardinála Richelieu uvidíme Petera Capaldiho (Doctor Who), Comte de Rocheforta si zahrál Marc Warren (Jonathan Strange & Mr Norrell) a v roli Milady de Winter se objeví Maimie McCoy (Personal Affairs). Seriál vzniká pod taktovkou Adriana Hodgese (Survivors, Primeval), Simona Allena a Simona Ashforda (EastEnders, Robin Hood).

VB | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | BBC One | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Historický
hrají
Tom Burke (Athos), Santiago Cabrera (Aramis), Howard Charles (Porthos), Luke Pasqualino (D’Artagnan), Tamla Kari (Constance), Alexandra Dowling (Královna Anna), Ryan Gage (Král Ludvík XIII.), Maimie McCoy (Milady), Hugo Speer (Ministr Treville), Peter Capaldi (Kardinál Richelieu), Marc Warren (Comte de Rochefort), Charlotte Salt (Marguerite), Rupert Everett (Guvernér Feron), Matthew McNulty (Grimaud), Thalissa Teixeira (Sylvie)

Král Ludvík XIII.

Král Ludvík XIII.

Dobromyslný a slabý, inteligentní, ale líný takový je král Ludvík, absolutní vládce Francie.

Sezóny 3
2014 - 2016

Král Ludvík se musí neustále rozhodovat mezi radami od kardinála Richeliue a kapitána Trevillea. Ludvík chce být dobrým králem, ale postrádá odhodlání, což tento post vyžaduje. Ludvík stále věří v Mušketýry a podporuje je, ale nechává se vůči nim snadno ovlivňovat kardinálem. Brzy přijde na to, že je lepší nechat vše plavat a vydat se na venkov, kde se může věnovat lovu.Foto: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
JaneyT

Ludvíka jsem moc v lásce neměla pro jeho lehkomyslnost. Chtěl vládnout dobře, ale dělal vše, že vše co chtěl bylo opakem. Takové dospělé dítě, když se to tak vezme. V té druhé řadě, jak se hlavně bál o svůj život se mi i na chvíli zprotivil. Ale zase klobouk dolů, že i když věděl, že Anna má poměr s Aramisem a dítě není jeho, ale Aramise, tak se dědice ujal a chtěl ho vychovávat a bral za vlastního. A v té trojce, když jsem zjistila jeho osud, tak mi ho bylo i líto. Ale překvapilo mě, že jeho smrt jsem neobrečela.

6.2.2021 | 13:38:11
fanta2pomeranc

Hloupý blázínek v prvních dvou řadách. V té třetí se ale tváří v tvář nepříznivým prognózám neskutečně vzchopil a získal si mě (a myslím, že i mnoho dalších v publiku).

27.9.2016 | 18:50:47
Luccis_57

V první a druhé řadě jsem ho moc nemusela!! Ale ve třetí řadě se strašně změnil a neskutečně jsem si ho oblíbila.

8.8.2016 | 14:54:48
Barbra06

Ať už byl jaký chtěl, ve třetí řadě si mě totálně získal a ukázal, že není zase tak špatný člověk a jeho smrt mě mrzí.

1.8.2016 | 20:18:07
Rivaira

IDIOT :D

19.3.2016 | 23:41:46
Nivie

Ňouma na trůně. Tady se snaží ještě kardinálovi počechrat peří, myslím, že to časem vzdá a stáhne se úplně. Gage ho hraje ale dobře, protože mi ta postava není moc sympatická a to je asi účel. Výkon herce dobrý, výkon krále zoufalý.

24.3.2014 | 19:35:24

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama