The Musketeers (Tři Mušketýři)
91/100 - 209×

The Musketeers(Tři Mušketýři)

Legendární román Alexandra Dumase se dočká svého dalšího převedení do televizního formátu. V deseti epizodách seriálu BBC zasazeného do 17. století znovu ožijí D'Artagnan (Luke Pasqualino – The Borgias), Athos (Tom Burke – The Hour), Aramis (Santiago Cabrera – Heroes, Dexter) a Portos (Howard Charles). V roli kardinála Richelieu uvidíme Petera Capaldiho (Doctor Who), Comte de Rocheforta si zahrál Marc Warren (Jonathan Strange & Mr Norrell) a v roli Milady de Winter se objeví Maimie McCoy (Personal Affairs). Seriál vzniká pod taktovkou Adriana Hodgese (Survivors, Primeval), Simona Allena a Simona Ashforda (EastEnders, Robin Hood).

VB | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | BBC One | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Historický
hrají
Tom Burke (Athos), Santiago Cabrera (Aramis), Howard Charles (Porthos), Luke Pasqualino (D’Artagnan), Tamla Kari (Constance), Alexandra Dowling (Královna Anna), Ryan Gage (Král Ludvík XIII.), Maimie McCoy (Milady), Hugo Speer (Ministr Treville), Peter Capaldi (Kardinál Richelieu), Marc Warren (Comte de Rochefort), Charlotte Salt (Marguerite), Rupert Everett (Guvernér Feron), Matthew McNulty (Grimaud), Thalissa Teixeira (Sylvie)

Kardinál Richelieu

Kardinál Richelieu

Kardinál rád intrikuje a je nemilosrdný a pragmatický, představuje nejmocnějšího muže Francie.

Sezóny 1
2014 - 2014

V očích Mušketýrů jde o darebáka a mocichtivého diktátora, jehož cílem není nic jiného než úplná kontrola nad Francií. Podle sebe však kardinál tvoří tolik potřebný řád. Ví, že královy slabiny jsou až moc dobře známé a proto na sebe přebírá břímě vlády. Svým způsobem je kardinál věrný koruně. Vyzařuje z něj jisté kouzlo, je velmi vypočítavý a ve svých vizí je krutý a nemilosrdný.Foto: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
JaneyT

Kardinála jsem v lásce rozhodně neměla. Ale spíše šlo o postavu. Jako herce ho mám ráda. :) A mohu říci, svou roli zahrál bezvadně, že mi bylo líto jeho smrtí. :(

5.2.2021 | 22:47:39
Mrs.Stark

Probůh, to nemůže Kardinál přiletět zpátky v Tardis?!

8.3.2015 | 1:41:20
lksvcr

Takhle výbornýho záporáka jsem už dlouho neviděl a Capaldi ho zahrál, prostě úžasně!!!

15.2.2015 | 14:56:49
Kimberlly

bože tohto chlapa som si zamilovala! :D

6.9.2014 | 8:30:19
Muriel

cardi <3

7.5.2014 | 16:36:16
Nivie

Capaldi ho hraje dobře, přesto je tak nějak jeho postava v pozadí. Kardinál Richelieu ale nepatří mezi mé oblíbené záporáky – nemá takový šmrnc. Ale to není problém režiséra, scénaristy, herce, spíše Dumase.

24.3.2014 | 19:30:13

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama