The Newsroom
95/100 - 60×

The Newsroom

Inteligentní, aktuální a vtipný The Newsroom přibližuje zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice. Soustřeďuje se na moderátora Willa McAvoye (Jeff Daniels), výkonnou producentku MacKenzie, kterou s Willem pojí společná minulost, a celý tým redakce neustále se honící za novou informací a jejím ověřením, aby mohli být na zpravodajství, které dělají, právem hrdí.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Komedie, Romantický
hrají
Jeff Daniels (Will McAvoy), Emily Mortimer (MacKenzie McHale), Sam Waterston (Charlie Skinner), Olivia Munn (Sloan Sabbith), Thomas Sadoski (Don Keefer), Alison Pill (Margaret Jordan), John Gallagher, Jr. (Jim Harper), Grace Gummer (Hallie Shea), Dev Patel (Neal Sampat), Marcia Gay Harden (Rebecca Halliday), David Harbour (Elliot Hirsch), Jane Fonda (Leona Lansing), Chris Messina (Reese Lansing), Adina Porter (Kendra James), Chris Chalk (Gary Cooper)

The Newsroom - recenze pilotu (85%)

The Newsroom - recenze pilotu (85%)

Jak dopadlo spojení HBO, Aarona Sorkia a novinářského tématu?

0 0
8.7.2012

Stále a stále můžeme slyšet o tom, že HBO je prostě jiná televize. Nikdo jiný se nemůže pochlubit tím, že každý z jejich seriálů je alespoň průměrné kvality. Jak to však vypadá s nejnovějším přírůstkem do tohoto seriálového portfolia The Newsroomom?

Na začátek uveďme, že pod tímto projektem je podepsán a tedy i zažívá svůj návrat na obrazovky Aaron Sorkin, tvůrce takových seriálů a filmů jako West Wing nebo Social Network, za které obdržel během svého života 3 Zlaté Glóby, 1 Emmy a za film i Oscara. Takže silné jméno pod projektem bychom měli. Dále tu máme celkem dobrý casting herců, kterému vede Jeff Daniels a samozřejmě i jiné, neméně zajímavé tváře, jako Dev Patel, Emily Mortimer a další.

Teď už se dostáváme k samotnému ději, který sleduje novináře Willa McAvoye. Will je svébytný hlasatel – nehlásí se k žádné politické straně, je fanouškům New York Jets, je nekompromisní, tvrdý a vždy vše říká na rovinu. Právě tato poslední vlastnost mu je na škodu, protože na jedné debatě se rozpovídá o tom, proč není Amerika nejlepší zemí světa. Tímto projevem se mu otočí jeho práce v ACN o 360 stupňů.

Je nucen opět pracovat s ostřílenou producentkou Mackenzie McHall na své relaci Newsroom. Pikantní je, že s Mackenzie má nějakou minulost, o níž se doufejme dozvíme více.

Co tedy nutí dát pilotu tak vysoké hodnocení? Především je to výborně napsaný projekt, který má pevné základy ve vypiplanými dialozích mezi postavami. Věříte jim všechno, posloucháte se zájmem každou jejich větu. Překvapí jméno Grega Mottola, režiséra Superbad, který se zhostil režisérské židle pilotu. The Newsroom se rozhodně vyplatí aledovat, protože jde o další projekt, který bude atakovat vysoké mety cen a bude mít minimálně 2 série.

Hodnocení pilotu: 85%

Zdroj: HBO

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Co teď sledovat?

Co teď sledovat?

Pokud si po skončení The Newsroom zoufáte, na jaký seriál (podobného ražení) se teď dívat, mrkněte se do článku, obsahuje přes tucet tipů.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama