The Newsroom The Newsroom - recenze pilotu (85%)

The Newsroom - recenze pilotu (85%)

The Newsroom - recenze pilotu (85%)

Jak dopadlo spojení HBO, Aarona Sorkia a novinářského tématu?

0 0
8.7.2012

Stále a stále můžeme slyšet o tom, že HBO je prostě jiná televize. Nikdo jiný se nemůže pochlubit tím, že každý z jejich seriálů je alespoň průměrné kvality. Jak to však vypadá s nejnovějším přírůstkem do tohoto seriálového portfolia The Newsroomom?

Na začátek uveďme, že pod tímto projektem je podepsán a tedy i zažívá svůj návrat na obrazovky Aaron Sorkin, tvůrce takových seriálů a filmů jako West Wing nebo Social Network, za které obdržel během svého života 3 Zlaté Glóby, 1 Emmy a za film i Oscara. Takže silné jméno pod projektem bychom měli. Dále tu máme celkem dobrý casting herců, kterému vede Jeff Daniels a samozřejmě i jiné, neméně zajímavé tváře, jako Dev Patel, Emily Mortimer a další.


Teď už se dostáváme k samotnému ději, který sleduje novináře Willa McAvoye. Will je svébytný hlasatel – nehlásí se k žádné politické straně, je fanouškům New York Jets, je nekompromisní, tvrdý a vždy vše říká na rovinu. Právě tato poslední vlastnost mu je na škodu, protože na jedné debatě se rozpovídá o tom, proč není Amerika nejlepší zemí světa. Tímto projevem se mu otočí jeho práce v ACN o 360 stupňů.

Je nucen opět pracovat s ostřílenou producentkou Mackenzie McHall na své relaci Newsroom. Pikantní je, že s Mackenzie má nějakou minulost, o níž se doufejme dozvíme více.

Co tedy nutí dát pilotu tak vysoké hodnocení? Především je to výborně napsaný projekt, který má pevné základy ve vypiplanými dialozích mezi postavami. Věříte jim všechno, posloucháte se zájmem každou jejich větu. Překvapí jméno Grega Mottola, režiséra Superbad, který se zhostil režisérské židle pilotu. The Newsroom se rozhodně vyplatí aledovat, protože jde o další projekt, který bude atakovat vysoké mety cen a bude mít minimálně 2 série.

Hodnocení pilotu: 85%

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Co teď sledovat?

Co teď sledovat?

Pokud si po skončení The Newsroom zoufáte, na jaký seriál (podobného ražení) se teď dívat, mrkněte se do článku, obsahuje přes tucet tipů.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás