The Newsroom
95/100 - 59×

The Newsroom

Inteligentní, aktuální a vtipný The Newsroom přibližuje zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice. Soustřeďuje se na moderátora Willa McAvoye (Jeff Daniels), výkonnou producentku MacKenzie, kterou s Willem pojí společná minulost, a celý tým redakce neustále se honící za novou informací a jejím ověřením, aby mohli být na zpravodajství, které dělají, právem hrdí.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Komedie, Romantický
hrají
Jeff Daniels (Will McAvoy), Emily Mortimer (MacKenzie McHale), Sam Waterston (Charlie Skinner), Olivia Munn (Sloan Sabbith), Thomas Sadoski (Don Keefer), Alison Pill (Margaret Jordan), John Gallagher, Jr. (Jim Harper), Grace Gummer (Hallie Shea), Dev Patel (Neal Sampat), Marcia Gay Harden (Rebecca Halliday), David Harbour (Elliot Hirsch), Jane Fonda (Leona Lansing), Chris Messina (Reese Lansing), Adina Porter (Kendra James), Chris Chalk (Gary Cooper)

Co teď sledovat?

Co teď sledovat?

Pokud si po skončení The Newsroom zoufáte, na jaký seriál (podobného ražení) se teď dívat, mrkněte se do článku, obsahuje přes tucet tipů.

8 0
21.12.2014

Asi nikoho nepřekvapí, že The Newsroom není prvním seriálem z pera Aarona Sorkina. V roce 1998 začal psát scénář k Sports Night, které pak 2 roky běželo na stanici ABC. V roce 2006 pak přidal ještě Studio 60. Tyto dva seriály tvoří s The Newsroom trojici točící se kolem zákulisí TV show. Moderátora večerních zpráv zde ovšem nahrazují sportovní komentátoři a výkonní producenti komediální sketch-show, atmosféra The Newsroom na vás ale dýchne okamžitě… Dalším seriálem, který vznikl pod taktovkou Sorkina, je pak The West Wing. Můžeme zde nahlédnout do prostředí Bílého domu na životy těch, co spolupracují s americkým prezidentem.

Odhlédněme ale konečně od Sorkinovy tvorby. Dalším počinem, který svým pojetím výrazně připomíná The Newsroom je The Hour. Jedná se o další drama ze zákulisí televizní stanice, tohle ovšem neřeší situaci dneška, nýbrž události okolo roku 1956 (Studená válka, Suezská krize, maďarská protisovětská revoluce atd.).

Když jsme do našeho seznamu zahrnuli The Hour, nemůžeme opomenout ani Mad Men. Ocitáme se v 60. letech, příběh se tentokrát netočí kolem TV stanice, ale zabývá se životy pracovníků fiktivní reklamní agentury. Podoba s The Newsroom zde rezonuje především skrze dokonalost dialogů.

  • Mad Men – 2007, 7 sezón (85×45 min), AMC, hvězdné lákadlo: Jon Hamm.

Dále je nutno zmínit Black Miror. Seriál čerpá z neklidu ze života v našem současném světě, jednotlivé příběhy evokují pocit jakési „techno-paranoii“. Řeší se zde např. jak moc jsou provázány průzkumy veřejného mínění a média se současnou politikou.

Na politiku, korupci, manipulaci a zmanipulovatelnost médií (a na spoustu dalších podobně palčivých otázek) se zaměřují State of Play (o politicich a novinářích), The Wire – Špína Baltimoru (o policistech, politicích, dealerech), House of Cards (o politicích-loutkařích), Homeland (o teroristech a agentech) nebo Scandal (o špíně Bílého domu). Svou snahou poukázat na stinné stránky dnešního světa tedy silně připomínají The Newsroom, jsou to ale kousky znatelně temnější, spíše ve stylu výše zmíněného Black Mirror.

Na odlehčené vlně se pak nesou seriály Veep (o viceprezidentce USA), 30 Rock (o produkční komediální show) a Go On (o sportovním hlasateli).

Pokud máte nějaký další tip, určitě se o něj s námi podělte v komentářích.

Diskuze /7

alenka48

ešte by som pridala aj seriál BOSS http://www.csfd.cz/…305608-boss/

21.12.2014 | 13:51:14
Hurley

Super seznam. Především West Wing, Black Mirror a State of Play vážně můžu doporučit.

čestný člen redakce
21.12.2014 | 14:24:03
TheDarkKnight

Studio 60 si zamilujete stejně jako Newsroom.

TheDarkKnight
21.12.2014 | 14:39:10
KevSpa

Mad Men! Nejlepší! :-) Jinak zrovna mám rozkoukáno The Hour, dokonalost. :)

webmaster
21.12.2014 | 15:57:46
alenka48

najprv som nevedela čo budem cez sviatky pozerať a teraz neviem, kedy budem robiť Vianoce.

#6 makishek
21.12.2014 | 18:10:16
makishek

#5 alenka48: v tom případě nezačínej Studiem 60 > je natolik návykové, že by sis na Vánoce mohla vzpomenout až v lednu :D

21.12.2014 | 19:22:31
chiibo

Štve mě akorát že nejsou titule k sports night a the west wing tyhle seriály bych moc rád viděl a tak zdatný angličtinář bohužel nejsem :-/

5.1.2015 | 20:10:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nepřehlédněte

Co teď sledovat?

Co teď sledovat?

Pokud si po skončení The Newsroom zoufáte, na jaký seriál (podobného ražení) se teď dívat, mrkněte se do článku, obsahuje přes tucet tipů.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama