True Detective (Temný případ)
93/100 - 376×

True Detective(Temný případ)

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
5 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matthew McConaughey (Rustin Cohle), Woody Harrelson (Martin Hart), Colin Farrell (Ray Velcoro), Rachel McAdams (Ani Bezzerides), Taylor Kitsch (Paul Woodrugh), Mahershala Ali (Wayne Hays)

Popisy prvních epizod poodhalují příběh třetího Temného případu

Popisy prvních epizod poodhalují příběh třetího Temného případu

„Velké nikdy“, nebo „Lovci v temnotě“. Takto by se daly přeložit názvy dvou z osmi epizod třetí řady True Detective. Stanice HBO k prvním čtyřem dílům vydala krátké popisy, které blíže vysvětlují střípky informací, které už fanoušci z minulých týdnů i měsíců znají.

21 0
17.12.2018

Kopce, lesy i jezera oblasti Ozarks rozprostírající se na území čtyř států: Arkansasu, Missouri, Oklahomy a Kansasu. Hlavní dějiště třetího Temného případu. Detektiv Wayne Hays a jeho parťák Roland West (Mahershala Ali a Stephen Dorff) z Arkansasu vyšetřují v roce 1980 zmizení dvou dětí, Willa a Julie Purcellové, které žijí ve střídavé péči rozhádaných rodičů Toma a Lucy.

(Dvě hlavní postavy: Detektiv Wayne Hays a Roland West. Foto: HBO)

Děti se ztratí ve fiktivním městě West Finger. Na příběh děsivého nevyřešeného případu vzpomíná hlavní vyšetřující detektiv v roce 2015. A to před kamerou při natáčení dokumentárního pořadu o skutečných zločinech. – Takto zní rozšířená premisa třetí řady True Detective. A stručné popisy prvních čtyř z celkových osmi epizod napovídají o trochu víc:

S03E01 The Great War and Modern Memory
Zmizení mladého chlapce a jeho sestry ve městě West Finger v Arkansasu spustí v roce 1980 vyšetřování složitého případu. O 35 let později, v roce 2015, je detektive Wayne Hays v roli respondenta zpovídaný dokumentaristy před kamerou, kde má popsat své vzpomínky na případ, který doteď nikdo nevyřešil.

S03E02 Kiss Tomorrow Goodbye
Detektive Wayne Hays vzpomíná na vyšetřování z roku 1980 – na zmizení sourozenců Purcellových. Vzpomíná na zapomenuté důkazy i dva hlavní podezřelé: Bretta Woodarda (Michael Greyeyes), válečného veterána a sběratele veteše, a Teda LaGrange (Shawn-Caulin Young), bývalého kriminálníka, který má slabost pro malé děti. Rodiče ztraceného Willa a Julie – Tom a Lucy Purcellovi (Scoot McNairy a Mamie Gummer) – mezitím obdrží tajemnou anonymní zprávu.

PUSŤTE SI TAKÉ: Krátká upoutávkaprvní a druhý trailer k třetí sérii. 

(Detektiv Wayne Hays a jeho budoucí žena Amelia. Foto: HBO)

PROHLÉDNĚTE SI: Propagační plakátyoficiální fotky z třetí řady. 

S03E03 The Big Never
Hays ve vzpomínkách otevírá začátek jeho vztahu s učitelkou (a spisovatelkou?) Amelií (Carmen Ejogo), se kterou se oženil a měl s ní dvě děti. A vybavuje si také, jak se 10 let po zmizení sourozenců Purcellových objevily nové důkazy v případu, díky kterým dostává Hays novou šanci ho rozplést.

S03E04 The Hour and the Day
Místní církevní komunita může mít podle detektivů Hayse a Westa spojitost se zmizením Purcellových sourozenců. Oba dva policisté se vydají hledat jednoho z podezřelých, druhého pak chtějí vyslechnout. Válečný veterán Woodard se dostane do hledáčku místních samozvaných strážců zákona.


Třetí osmidílná řada True Detective startuje na HBO v neděli 13. ledna 2019. Čeští diváci ji uvidí o den později na českém HBO a na HBO GO. Tvůrcem seriálu je Nic Pizzolatto.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Recenze třetí řady

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto se ve třetí řadě Temného případu vrací zpátky na místo činu – do série Rustina Cohla a Martina Harta. Uspět se snaží s recepturou, která si už diváky získala. Vlastní instrukce následuje velmi dobře, do výsledku ale nepřidává mnoho nového.

Nejlepší postavy

Reklama

Třetí Temný případ

Třetí Temný případ

Tip na čtení

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Seriál True Detective se může pyšnit jedněmi z nejpoutavějších úvod­ních znělek v televizní historii. Pečlivý je výběr záběrů, hudby i celá myšlenka. A to u všech tří sérií. Přečtěte si, čí umělecký mozek je pomáhal stvořit a jaké další práce už má za sebou.

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama