Vikings (Vikingové) Bohové Vikingů

Bohové Vikingů

Bohové Vikingů

Podstatnou část pro seriál Vikings sehrála i tvorba soch Vikinského božstva. Pokud vás toto téma zaujalo, přečtěte si následující článek.


4 0
9.11.2013

Vikingové byli velmi oddaní ke svým bohům a pevně věřili, že jsou jejich životy předurčeny. Do každé bitvy se vrhli s vědomím, že když budou zabiti, tak půjdou do Valhally, kde se začnou připravovat na boj po boku Odina, Všeotce, na konci světa.

Pokud jde o uctívání Odina, tak není lepšího Vikinga, než Ragnar Lothbrok, který ve svém nitru cítí velmi blízký vztah se svým bohem. Stejně jako Odin, který obětoval své oko, aby získal moudrost, tak i Ragnar je poháněn touhou po poznání. Proto přijal obraz havrana, symbol Odina, když si jej začlenil minulou sérii na své brnění.


Bohové vystupovali v mnoha epizodách seriálu Vikings a to v různých formách. V první sérii v epizodě Sacrifice vidíme Odina, Thora a Freyera jako tři tyčící se sochy uvnitř chrámu v Uppsale.

Sochy jsou nyní na skladě, ale scénáristům se podařilo na ně tajně podívat. Sochy sice vypadají, jako by byly vyrobeny z tlustých kmenů stromů, ale pravda je taková, že jsou vlastně vyrobeny z polystyrenu, aby byly lehké a snadno se přenášely na natáčení. Jsou pokryty plastovou vrstvou a tvrdým lakem, aby vypadaly jako dřevo z každého úhlu.

Na obrázky Vikinských bohů se můžete podívat v přiložené galerii.

  • vikings-blog-thor-E-bbf7b45e5fe8f517e945e44b49cd3a13.jpeg
  • vikingsblog-odin-385-96b853221ac755f4f151fc5a5efcb5e7.jpg
  • vikingsblog-thor-freyr-E-f3c0f169d8bf92a1acbf28c999a9887f.jpeg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Nejlepší syn

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Ústředními postavami se nyní stali Ragnarovi synové. Kterému však nejvíce fandíte? Stojíte na straně Bjorna, věříte v Ubbeho a Hvitserka, nebo vaše sympatie patří Ivarovi? Podělte se o svůj názor v anketě a v následné diskuzi svou volbu obhajte.

Reklama

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je jejich aktuální věk?

Narozeniny

Hlídejte si nás