Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Ragnar Lothbrok

Ragnar Lothbrok

Mladý vikinský válečník, který se vzpírá severské tradici.

Sezóny 4
2013 - 2017

Seriálový Ragnar Lothbrok

Mladý ambiciózní vikinský válečník a farmář, který je předurčen k velkým věcem. Nesouhlasí s politikou svého jarla Haraldsona, který dodržuje severskou tradici a pokračuje v plenění Východních zemí. Ragnar je jiného názoru: věří příběhům o bohaté a úrodné zemi na západě.

Ragnar o sobě tvrdí, že je podobný jako bůh Ódin. Ten si nechal vypíchnout oko, aby získal moudrost, Ragnar by to udělal proto, aby poznal okolní svět, který jej opravdu hodně zajímá.

Žije se svou manželkou Lagerthou, která je respektovanou bojovnicí štítonoškou. Spolu mají dvě děti, syna Bjorna a dceru Gydu. Ragnar má také bratra Rolla, který je taktéž vikinským válečníkem.

Časem se z Ragnara stává velký a mocný válečník, který se rozhodne objevovat okolní svět, poznávat ho a třeba i na něm v míru žít. Neustále ale musí řešit vikinské záležitosti, které se mu pletou do objevování.

Jako jarl si Ragnar získá velkou svobodu a samostatnou vůli. Z mocného válečníka se stane skvělý a rozumný jarl, kterému začnou brzdit život osobní problémy – najde si jinou manželku, jeho přítel Floki se k němu otočí zády, kněze Athelstana unesou, bratr Rollo se mu postaví do cesty a jeho nová manželka se stane velmi nespokojená.

Ragnar Lothbrok je…

Skutečný Ragnar Lothbrok

Hlavní postavou seriálu je ambiciózní a mocný vikinský válečník a farmář Ragnar Lothbrok. Ten žije se svou manželkou Lagerthou a dvěma dětmi, touží ovšem po boji a slávě. Zároveň také nesouhlasí s politikou místního jarla Haraldsona, který dodržuje tradici plenění východních zemí, zatímco Ragnar je přesvědčen, že velké bohatství a sláva na něj čekají na západě.

Ve skutečnosti pochází postava legendárního vikingského vůdce Ragnara z rozsáhlého historického vyprávění s názvem Sága o Ragnaru Huňaté nohavici. Nikdo ovšem neví, nakolik můžeme těmto příběhům věřit a někteří historikové dokonce tvrdí, že postava Ragnara je založená na životě několika různých vikinských válečníků. To dalo scenáristům samozřejmě poměrně velký prostor pro využití fantazie.

Podle příběhů středověké literatury, jako je například známá Anglosaská kronika, se Ragnar narodil někdy mezi lety 740 a 780 a v průběhu 9. století podnikal nájezdy na anglo-saskou Anglii a Franskou říši. Díky těmto výpravám do západních zemí zbohatl a prý se neostýchal napadat ani lidi modlící se v kostele. Údajně zemřel kolem roku 840, francouzští historikové ho však popisují jako krále Dánska, který v roce 845 přepadl a dobyl Paříž.

Ragnar měl tři ženy – štítonošku Lagerthu, Borgarhjört a norskou královnu Aslaug. Ty mu daly mnoho dcer a synů, z nichž nejslavnější byli Bjorn Železný, Ubba, Hvitserk a Ivar Bezkostý. Podle historických pramenů existují dva různé příběhy o tom, jak Ragnar vlastně zemřel. První z nich říká, že podlehl smrtelné nemoci hned poté, co zpustošil Paříž.

Druhá verze tvrdí, že král Ælla z Northumbrie se Ragnarovi chtěl již dlouho pomstít, a když ho konečně zajal, hodil ho do jámy plné hadů. Ragnar následně zemřel bolestivou a krutou smrtí, ještě před tím však zpíval norskou hymnu a řekl Ællovi, že ho jeho synové pomstí. To se podle pověsti také stalo, když v roce 866 velká vikinská armáda v čele s Ragnarovými syny napadla Anglii a krále zabila.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Bruce.Kent

Jedná se o jednu z nejlepších hlavních seriálových postav. Bez debaty.

3.12.2023 | 12:44:23
Whitewolf114

Moje nezapomenutelná a nenahraditelná LEGENDA!! Statečný a velmi hrdý Viking s velkým V, kterýho si nejde nezamilovat a kterýho musíte zaručeně v jeho závěrečných scénách víc než obdivovat. NAVŽDY srdcem tohohle příběhu.

22.8.2022 | 0:03:50
Aurora_7

Od začátku neskutečně charismatická postava. Ale po tom, jak se zachoval k Lagerthtě na konci první série a jak se od té doby prezentoval… seděl mi čím dál tím méně a nakonec to byla jedna z nejméně oblíbených postav.

29.3.2022 | 20:48:45
Ellennnka

boží postava, ještě lepší o to víc, jak byla ztvárněna. Jak již tu bylo zmíněno, herec měl perfektní podání a Ragnara nešlo jinak než milovat. Úderem jeho smrti byl pro mne seriál naprosto nezajímavý a přestala jsem sledovat.

8.6.2021 | 21:41:10
Matesino

Ač mě teda trochu na jeho stáří lezl na nervy, pořád je to rozhodně nejlepší postava seriálu.

15.4.2021 | 9:54:02
Offak

Skvělý herec se skvěle ztvárněnou postavou a rolí, která mu sedla více jak nad míru

24.2.2021 | 21:18:07
DelenaForever

Nejlepší! ♥

27.1.2021 | 21:58:20
LubíkIP

Prostě Legenda na kterou nikdy nezapomeneme ! Jsme přeci Ragnarovi synové a vždy budeme.

9.4.2020 | 11:58:00
Porůn

Legenda :)

12.4.2019 | 18:37:20
Milano33

Ragnar Lothbrok :D Titles: The King of the Northmen, King of Kattegat, King of Denmark, King of the Danes, Earl of Kattegat.

5.4.2019 | 21:48:58

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama