Vikings (Vikingové)
95/100 - 934×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Rollo Lothbrok

Rollo Lothbrok

Ragnarův bratr, kterému závidí jeho slávu.

Sezóny 5
2013 - 2018

Seriálový Rollo Lothbrok

Rollo je zkušený vikinský bojovník, který preferuje silné obouruční zbraně jako sekeru či meč. Je bratrem Ragnara, se kterým si sice slíbil, že si budou navždy rovni, ale Rollo později začal na svého bratra žárlit, protože se stal úspěšnějším než on. Je také známo, že měl milenecký vztah s bratrovou manželkou, ale Ragnar o tom neví (nebo ví, ale přehlíží to).

Postupem času se Rollo stane pro Ragnara nepřítelem, spojí se s jeho nepřáteli, aby zastínil jeho slávu, a pokusí se jej porazit. Během boje si ale uvědomí, co napáchal a stane se z něj ještě větší Ragnarův spojenec, než kdy předtím, i když v něj ostatní, alespoň na čas, ztratí důvěru.


Rollo je…

Skutečný Rollo Lothbrok

V seriálu je Rollo Lothbrok zkušený vikinský bojovník, a především také Ragnarův bratr. Jejich vztah je problematický, protože Rollo na svého úspěšnějšího sourozence žárlí a na čas přejde k nepřátelům, později si ovšem uvědomí svou chybu a stane se z něj Ragnarův důležitý spojenec. Se skutečnou historickou postavou však tento Rollo nemá téměř nic společného.

Podle historických pramenů byl Rollo normanský náčelník a panovník Normanského vévodství, který žil zhruba v letech 846‒933. Mezi dánskými a norskými historiky stále panují spory o tom, jaké národnosti vlastně Rollo ve skutečnosti byl. Poprvé se proslavil při obléhání Paříže v roce 885‒886.

V roce 911 poté Rollo podepsal se západofranským králem Karlem III. Francouzským smlouvu, díky které mohli Vikingové osídlovat území Normandie. Musel však slíbit, že nebudou podnikat nájezdy proti Frankům a že pomůže zemi bránit proti dalším Vikingům. Kromě toho se také dal pokřtít a přijal jméno Robert. Po jeho smrti se novým vévodou z Normandie stal jeho syn William Longsword.

Vezmeme-li v potaz, že seriálový Ragnar roku 793 vyplenil klášter v Lindisfarne, určitě nemohl roku 885 obléhat Paříž s mužem, který se vévodou z Normandie stal na počátku desátého století. Navíc neexistují žádné historické prameny, které by byť jen náznakem zmiňovaly, že existuje jakékoliv spojení mezi Rollem a Ragnarem. Rollo byl však jedním z historicky nejvýznamnějších Vikingů, což je pravděpodobně i důvod, proč se ho producenti rozhodli do seriálu zařadit.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
faze

Rick Grimes Vikingů :D Ty jeho zrady mi nevadí tolik, jako to, že ze sebe nechal udělat žabožroutskou bukvici, ale 80% za houževnatost.

27.8.2016 | 12:47:40
Hitler did nothing wrong

Lothbrok není jeho příjmení. Lothbrok je titul pro Ragnara (v překladu „chlupaté kalhoty“), stejně jako Bjorn má titul Ironside.Takže se dá říct, že Rollo nemá příjmení neboli 2.jméno.

1.8.2016 | 14:48:22
House of Stark

Rollo je postava pri ktorej ho jeden čas máš rád, potom ho nemáš rád, neskôr ho priam miluješ, absolútne nenávidíš a potom na koniec, z neho máš zmiešané pocity. Čo dodať?

2.4.2016 | 20:47:20
rockysiburger

Rollo Normanský

31.3.2016 | 11:34:20
Deiria

No .. měla jsem ho ráda, po první zradě chvíli ne, ale poté ještě více než předtím. A teď .. neměl se aspoň nechat stříhat :D Než z něj udělali Francouze, byl to skvělý viking.

26.2.2016 | 12:33:38
armunder

Kononečně je hlavní hrdina!

26.2.2016 | 10:15:56
Satu

Nejlepší postava…

20.2.2016 | 12:09:06
Khardoom

Duke of Normandy :)

18.2.2016 | 23:36:03
WILLIAM_MOINSPIELD

:)

28.7.2015 | 12:05:51
Lefty

A nedá si pokoj Rolák…

22.7.2015 | 23:55:41

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama