Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

starší Ivar Bezkostý

starší Ivar Bezkostý

Zuřivý a šílený Viking, který jednoho dne bude slavnější než jeho otec.

Sezóny 3
2016 - 2020

Seriálový Ivar Bezkostý

Ivar byl už od mládí postižený, a proto ho jeho matka Aslaug rozmazlovala. Všechny tyto věci se projevily v dospělosti, kdy byl stále upoutaný na svou matku a zuřil při každé příležitosti, kdy se mu něco nelíbilo.

Jeho největším idolem je jeho otec Ragnar, kterého však nikdy nepoznal, protože v době svého dospívání byl Ragnar pryč. Když se vrátil, tak byl Ivar z jeho příchodu nadšený. Ragnar všem brzy oznámil, že plánuje cestovat do Anglie, ale nikdo s ním nechtěl jet. Jediný Ivar stál po jeho boku a vyplul s ním.

Ivar není kvůli svému postižený schopen chodit, ale to neznamená, že není zdatným bojovníkem. Umí to jak s mečem a sekerou, tak i s lukem. Jeho předností však není bojeschopnost, ale chytrost. Je znám tím, že vymýšlí geniální taktiky a strategie.

starší Ivar Bezkostý je…

Skutečný Ivar Bezkostý

Již od mládí byl Ivar v seriálu postižený. Kvůli tomu, že o něj jeho matka Aslaug pečovala více než o ostatní, z Ivara vyrostl rozmazlený muž. Jeho postižení ovšem neznamená, že by to neuměl s mečem. Kromě toho také vymýšlí geniální strategie. Za svůj největší vzor považuje otce Ragnara, se kterým se rozhodl odplout do Anglie.

Podle Příběhu o Ragnarových synech, který přeložil Peter Runstall, byl Ivar skutečně tělesně postižený, v mnoha věcech však své bratry převyšoval. Jeho postižení bylo údajně způsobeno prokletím, které jeho matka předpověděla. Aslaug varovala Ragnara, aby počkal tři dny, než dojde k naplnění jejich manželství, protože jinak rozhněvá bohy a jejich první dítě bude prokleté. Ragnar však její varování ignoroval a Ivar se narodil s chrupavčitými strukturami místo kostí.

Po smrti svého otce vedl vikinskou výpravu do anglosaské Anglie. V listopadu 866 dobyl York a později nechal umučit krále Ællu, aby tak svého otce pomstil. Následně porazil i Mercii a dobyl Nottingham i Východní Anglii. Ivar zemřel náhle kolem roku 870, což Vikingy velmi oslabilo. Jeho nástupci bohužel nebyli stejně úspěšní jako on a v průběhu následujících let byli poražen Alfrédem Velikým.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Aurora_7

Zajímavý pohled na postiženého kluka v drsné době Vikingů. Pro mě (spolu s Bjornem) nejlepší z Ragnarových synů. Šílený génius, co má rozhodně co nabídnout:)

11.4.2022 | 19:52:57
hoolio88

Pro mě nejlepší Ragnarův syn a jeden z hlavních důvodů, proč jsem nad seriálem po smrti hlavní postavy nezlomil hůl. Magor v dobrém slova smyslu, který dokázal navzdory svému handicapu velké věci, geniální válečný stratég. Nebavil mě jen chvilku, když vládl Kattegatu a hrál si na boha, ale za to mohla spíš Freydis, která mu vnukla tuhle myšlenku.

16.3.2022 | 12:23:45
Adel_Kieren

Geniální postava, která byla neskutečně herecky ztvárněna

15.5.2021 | 15:41:39
Matesino

V seriálu vyobrazen jako egoistický, otravný blbeček, který ale má mysl génia a válečného stratéga. Kvůli tomu jakej byl zmrd si jeho smrt myslím nejden fanoušek přál :D Co mi přišlo obzvášť vtipný a nedávající smysl, bylo jak v šesté sérii na začátku měl narostlý vousy a potom v dalších scénach měl chmíříčko a bylo vidět že mu ty vousy nerostou prostě, nebo to že v čtvrté/páté sérii se jen plazil a v šesté si to vykračoval jak turista :D

15.4.2021 | 10:02:49
Daniel99j

Pokud se nepletu, ve skutečnosti byl Ivar dlouhovlasý zrzek který měl pouze potíže s chůzí (křivice) ale naprosto neschopný boje nebyl. Naopak, byl uznávaným vůdcem Vikingů. Každopádně v seriále je to otravný, rozmazlený idiot a nechápu jak mu může někdo fandit :-D (na druhou stranu tomu rozumím, musí tam být někdo kdo rozpoutává pořádný Ragnarok)

5.2.2020 | 2:06:30
Martinezcz2003

TeamIvar

16.3.2019 | 20:22:47
Arnael

JEDINÁ postava co mě zajímá z celýho serialu nebýt jeho ani na to nekoukám

14.3.2019 | 19:38:48
Adam Frye

All hail the king!!

9.3.2019 | 12:22:50
SaladinCZ

Namyšlenej a sadistickej zmrd....... čekám každou chvíli aby už zdech…

28.2.2019 | 11:53:13
DeXx'

Chyba už je , že z Ivara udělali děťátko..... dál…respekt, který z něj všichni mají je totálně umělý a chová se jako totální vůl.

27.12.2018 | 12:50:50

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama