X-Men Sabretooth

Sabretooth

Sabretooth

Divoký a sebestředný mutant, jehož největším potěšením je zabíjení. Jeho filmová verze je pokrevně spřízněná s Wolverinem.

Sezóny 2
2000 - 2009

Informace

Skutečné jméno: Victor Creed
Výška: 205 cm
Váha: 125 kg
Druh: mutant Barva očí:černá
Barva vlasů: blond
Představitelé: Tyler Mane, Liev Schreiber
Autoři postavy: Chris Claremont, John Byrne
Poprvé se objevil v: Iron Fist Vol.1 #14 (srpen 1977)
Rok vzniku: 1977

Filmy

  • X-Men (2000)
  • X-Men Origins: Wolverine (2009)

O Sabretoothovi

Když se v dětství projevily jeho mutace, omylem zabil svého bratra. Otec jej za to zavřel ve sklepě, kde jej spoutal jako nějaké zvíře. Victor ale uprchl a otci se pomstil. Mnohokrát se utkal s Wolverinem a jistý čas byl v Magnetově Bratrstvu zlých mutantů. Byl vylepšen během projektu Weapon X, kde mu vylepšili regeneraci, vytvořili nezničitelnou kostru nebo jej vytrénovali v boji na blízko.Časem se nakonec napravil a pracoval např. se skupinami jako X-Factor, Avengers nebo samotnými X-Meny. Po smrti Wolverina pak působil v týmu Wolverines.


Filmový příběh

Victor byl synem Thomase Logana a polovičním bratrem Wolverina. Spolu bojovali v největších válkách minulého století a během války ve Vietnamu je naverboval Major Stryker, který je chtěl do svého Týmu X. Tým se po čase rozpadl, ale Victor Strykera neopustil. Pomáhal mu lovit mutanty, na kterých pak Stryker prováděl experimenty a jednoho dne si přišel i pro svého bratra. Wolverine se díky této akci zapojil do Projektu X a dostal své adamantiové drápy. Victor se s nim poté párkrát utkal a jakmile porazili Weapon XI, jejich cesty se rozešly. O mnoho let později se stal členem Magneto Bratrstva zlých mutantů. V této době byla již jeho mutace více rozšířená a Victor přišel o své vzpomínky. Po dlouhých časech se opět utkal se svým bratrem a nakonec byl poražen.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Oswald138

vida vida koho tady čerti nesou

21.5.2017 | 20:25:18

Aktuální film

New Mutants

Název: New Mutants
Premiéra: 26. 8. 2020
Režie: Josh Boone
Hudba: Mark Snow
Scénář: Josh Boone
Žánr: Horor
Kamera: Peter Deming
Hrají: Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Blu Hunt, Alice Braga, Henry Zaga, Colbi Gannett, Happy Anderson a další 

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU – Již brzy
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy

Zajímavosti

Tvůrci vysvětlují, proč u New Mutants nevyšel crossover a jedno malé cameo z Deadpoola

Tvůrci vysvětlují, proč u New Mutants nevyšel crossover a jedno malé cameo z Deadpoola

Již za pár dní bychom měli mít možnost vidět film New Mutants. Těsně před premiérou se dozvídáme ještě o potenciálních plánech studia, kde se samozřejmě nezapomínalo na velký crossover. A malého pomrknutí jsme se mohli dočkat hned v prvním filmu, proč k němu nakonec nedošlo?

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Filmy

 

Nejlepší postavy

Narozeniny herců