Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni)
91/100 - 248×

Da Vinci's Demons(Da Vinciho démoni)

Ve světě, kde jsou myšlení a víra kontrolovány, jeden muž bojuje, aby vědění osvobodil. Seriál se zaměřuje na Leonarda da Vinciho, jednoho z největších světových průkopníků, a sleduje jeho netypickou cestu, kterou si za svůj život prožil.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Historický
hrají
Tom Riley (Leonardo da Vinci), Laura Haddock (Lucrezia Donati), Blake Ritson (Girolamo Riario), Elliot Cowan (Lorenzo I. Medicejský), Lara Pulver (Clarice Orsini), James Faulkner (Sixtus IV.), Gregg Chillin (Zoroaster), Eros Vlahos (Niccolò Machiavelli), Hera Hilmar (Vanessa Moschella), Allan Corduner (Andrea del Verrocchio), Lee Boardman (Amerigo Vespucci), David Schofield (Piero da Vinci), Tom Bateman (Giuliano Medicejský), Ian Pirie (Nazzareno Dragonetti), Alexander Siddig (Aslan Al-Rahim)

Bajezid II.

Bajezid II.

Nejstarší syn a dědic Mehmeda II., vládce Osmanské říše.

Sezóny 2
2014 - 2015

Bajezid II. pochází z dynastie Osmanů, je nejstarším synem Mehmeda II., tudíž je budoucím vládcem Osmanské říše. V době seriálu Bajezid ještě nevládne, ale probíhají právě dohady, kdo bude vládnout, protože Bajezid není neoblíbenějším synem svého otce, což mu značně komplikuje situaci.

K Bajezidovi dorazí Lucrezia Donati, která se jej snaží přemluvit k míru s papežem, kterého by Bajezid rád dosáhl. Všechna mírová jednání skončí nezdarem, Bajezid je uvězněn, ale brzy se mu podaří navrátit do Osmanské říše.

Po zkušenostech v Římě se rozhodne, že zaútočí na toto bezbožné místo. Do Itálie se vydává v čele své armády a povzbuzuje své muže, kterým říká, že míří proti lidem, kteří nevyznávají pravého boha. Jeho flotila je však brzy pokořena, proto si myslíme, že je s Bajezidem ámen. Následně se však dozvíme, že výbuch své lodi přežil.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

typek

18.7.2014 | 19:48:57

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama