Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni)
91/100 - 248×

Da Vinci's Demons(Da Vinciho démoni)

Ve světě, kde jsou myšlení a víra kontrolovány, jeden muž bojuje, aby vědění osvobodil. Seriál se zaměřuje na Leonarda da Vinciho, jednoho z největších světových průkopníků, a sleduje jeho netypickou cestu, kterou si za svůj život prožil.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Historický
hrají
Tom Riley (Leonardo da Vinci), Laura Haddock (Lucrezia Donati), Blake Ritson (Girolamo Riario), Elliot Cowan (Lorenzo I. Medicejský), Lara Pulver (Clarice Orsini), James Faulkner (Sixtus IV.), Gregg Chillin (Zoroaster), Eros Vlahos (Niccolò Machiavelli), Hera Hilmar (Vanessa Moschella), Allan Corduner (Andrea del Verrocchio), Lee Boardman (Amerigo Vespucci), David Schofield (Piero da Vinci), Tom Bateman (Giuliano Medicejský), Ian Pirie (Nazzareno Dragonetti), Alexander Siddig (Aslan Al-Rahim)

Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci

Mladý génius, který obětuje vše pro Florencii a své milované.

Sezóny 3
2013 - 2015

Leonardo da Vinci je génius, hladovějící po vědomostech, ale frustrován tím, že nenašel své pravé poslání. Nakonec se z něj stane nejznámější umělec všech časů, někteří dokonce říkají, že je druhou nejznámější osobou po Ježíši. V seriálu jej poznáváme jako odpadlíka, levobočka, který vyrostl jako venkovan.

Když jeho genialita vyplave na povrch, tak to má i zničující část a to jak pro něj, tak i pro svět. Jako levoboček touží po legitimnosti. Je pronásledován absencí své matky a záhadnými okolnostmi jejího zmizení. Dotčený svým otcem Pierem da Vincim, který jím pohrdá, hledá náhradního otce v Andrea del Verrocchio a Al-Rahimovi.

Leonardo je vzdělaný, ale ještě není moudrý. Přijde na to, že osobní oběť je důležitá pro lepší dobro a učiní tak oběť pro Florencii a ty, které miluje.

Jeho životní láskou se stane Lucrezia Donati, krásná a okouzlující milenka Lorenza Medicejského. Leonardo však ještě netuší, do jakých problémů se kvůli ní dostane.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaVerr

one word: genius

15.3.2019 | 16:23:49
hafacek

genialne obsazene n4

6.8.2018 | 22:29:42
adelaides

Ja mam pro ta rozervana genialni stvoreni proste slabost…

16.11.2015 | 19:48:40
Kothy

borec

21.5.2014 | 16:26:18
KevSpa

Osvícenec, rebel, génius, prostě borec každým coulem. :-)

webmaster, korektor
14.4.2013 | 12:48:00

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama